Lifestyle.Lelum.pl > Papież Franciszek

Papież Franciszek

Papież Franciszek
04.04.2024 08:58 Papież Franciszek zaplanował swój pogrzeb. Rezygnuje z ważnego elementu

W ostatnim czasie słyszymy niepokojące doniesienia z Watykanu. Stan zdrowia papieża Franciszka nie jest najlepszy. Głowa Kościoła nie pojawiła się w Wielki Piątek na Drodze Krzyżowej w rzymskim Koloseum. Teraz jeden z popularnych portali donosi, że Franciszek już zaplanował swój pogrzeb. Zdecydował się zrezygnować z ważnego elementu.

papież Franciszek
02.04.2024 17:50 Papież Franciszek zrywa z wiekowym zwyczajem

Od wieków uroczystość pogrzebowa Ojca Świętego odbywa się całkiem podobnie. Istnieje zbiór praktyk i rytuałów, które niemal zawsze są wykonywane w trakcie ostatniego pożegnania głowy Kościoła. Papież Franciszek ma jednak swoje zdanie i oczekiwania wobec swojego własnego pochówku.

Papież Franciszek
16.03.2024 16:41 Dramatyczny stan papieża Franciszka. Nie przeczytał przemówienia

Katolicy na całym świecie pilnie śledzą wieści dotyczące papieża Franciszka. Te w ostatnim czasie nie były zbyt optymistyczne. W przeciągu ostatnich miesięcy duchowny kilka razy mierzył się z różnymi infekcjami, a nawet wylądował w szpitalu. Według najnowszych informacji, które napływają ze Stolicy Apostolskiej, Ojciec Święty nie był w stanie przeczytać swojego przemówienia. Czy wierni mają się czym martwić?

Wołodymyr Zełenski, papież Franciszek
11.03.2024 09:12 Papież wstrząsnął ludzi swoimi słowami. Chodzi o wojnę

Papież Franciszek regularnie wypowiada się nie tylko o sytuacji Kościoła katolickiego, ale również na tematy dotyczące bieżących wydarzeń na świecie. Po tym, gdy w 2022 roku rozpoczęła się wojna na Ukrainie, duchowny był autorem kilku kontrowersyjnych wypowiedzi, w których sugerował, iż ta powinna poddać się oprawcy. W ostatnim czasie ponowił swoją tezę, że silniejszy jest ten, kto skapituluje, co wywołało powszechne oburzenie. Na słowa papieża zareagował cały świat, w tym również prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. 

Papież Franciszek
10.03.2024 11:14 Słowa papieża Franciszka przyprawiają o dreszcze! Skierował je do Ukrainy

Papież Franciszek udzielił ostatniego głośnego wywiadu, w którym wypowiedział się na temat obecnej sytuacji politycznej na świecie. Głowa Kościoła Katolickiego zwróciła się z apelem do Ukrainy i Strefy Gazy, aby mieli odwagę do negocjacji i ratowania swoich ludzi. Internauci są podzieleni.

papież Franciszek
28.02.2024 17:44 Papież Franciszek zachorował. Nowe informacje o jego stanie

Papież Franciszek jest głową Kościoła Katolickiego, którego poczynaniom uważnie przyglądają się wierni z całego świata. W ostatnim czasie oczy wszystkich katolików z niepokojem zwróciły się ku Stolicy Apostolskiej, z powodu problemów zdrowotnych Ojca Świętego. Na przełomie ostatnich miesięcy papież już kilkukrotnie chorował, a nawet trafił do szpitala. Teraz jego stan ponownie uległ pogorszeniu…

papież Franciszek
25.02.2024 10:17 Papież jest chory. Watykan potwierdził

Media obiegły niepokojące informacje z Watykanu. Papież Franciszek jest chory, w związku z czym zostały odwołane zaplanowane na ostatnią sobotę audiencje. Czy jego stan jest poważny?

Papież Franciszek "zawiesza obowiązki"! Watykan potwierdza. Co się dzieje?
18.02.2024 14:16 Papież Franciszek "zawiesza obowiązki"! Watykan potwierdza

Sensacyjne wieści napłynęły do nas właśnie z Watykanu. Papież Franciszek zaskoczył świat ogłaszając “zawieszenie wszystkich swoich codziennych obowiązków”, łącznie z audiencją generalną. Co takiego się stało?

Papież zszokował świat wyznaniem
20.01.2024 22:19 Papież zszokował świat wyznaniem: "Można mieć pieska, ale trzeba też mieć dzieci". To "obowiązek"

Papież Franciszek zaskoczył wszystkich swoją ostatnią wypowiedzią. Głowa Kościoła Katolickiego zabrała głos podczas zorganizowanego w Watykanie spotkania, dotyczącego problemów wiernych. Duchowny wypowiedział się na temat dzieci i tego, jak ważne jest współcześnie rodzicielstwo. 

Papież Franciszek
03.12.2023 10:39 Najpierw stan zapalny w płucach, teraz przełomowe informacje o stanie Papieża Franciszka. Watykan pilnie informuje

Wierni już od tygodnia modlą się o zdrowie papieża Franciszka. Duchowy cierpi na bardzo ostre i zakaźne zapalenie oskrzeli. Niestety, najnowsze wiadomości nie są najlepsze. Ojciec Święty wciąż zmaga się ze skutkami przykrej choroby. Watykan właśnie przekazał najświeższe informacje o jego stanie zdrowia.

Papież Franciszek
30.11.2023 16:26 Papież Franciszek nie miał siły mówić! Nietypowa audiencja zaskakuje. Co dalej z jego zdrowiem?

W ostatnim czasie pogorszył się stan zdrowia papieża Franciszka. 86-letni duchowny w ostatnim czasie nie pojawił się podczas odprawiania tradycyjnej modlitwy “Anioł Pański”, czym zmartwił wiernych. Niestety mają oni coraz więcej powodów do niepokoju. Podczas ostatniej audiencji nie miał siły mówić… 

Nowe wieści o Papieżu Franciszku, fot. VINCENZO PINTO/AFP/East News
28.11.2023 19:45 CUD w Stolicy Apostolskiej? Nowe wieści o Papieżu Franciszku! Grudzień miesiącem osób z niepełnosprawnościami

Podczas ostatniego weekendu wielu katolików poważnie zaniepokoiło się stanem papieża Franciszka. W sobotę media obiegła informacja o jego złym samopoczuciu, a w niedziele Ojciec Święty nie pojawił się w oknie dawnych apartamentów papieskich, jak co tydzień.

Watykan alarmuje: Będą wielkie zmiany!, fot. VINCENZO PINTO/AFP/East News
27.11.2023 17:25 Watykan alarmuje: Będą wielkie zmiany! DRAMATYCZNY stan Papieża Franciszka. Nie będzie tradycyjnej audiencji?

26 listopada wierni Kościoła Katolickiego na całym świecie zaniepokoili się, gdy papież Franciszek nie pojawił się na coniedzielnym Aniele Pańskim. Głowę Kościoła podczas rozważań przed popołudniową modlitwą zastąpił inny duchowny.

Papież Franciszek
26.11.2023 17:41 DRAMATYCZNY stan Papieża Franciszka! Zmartwieni wierni zatopieni w modlitwie. „Anioł Pański” odmawia ks. Braida

“Anioł Pański” jest odmawiany przez papieża na Placu św. Piotra w każdą niedzielę oraz uroczystości liturgiczne. 26 listopada papież Franciszek zaniepokoił wszystkich wiernych, ponieważ nie pojawił się, by odczytać rozważania przed popołudniową modlitwą. Zrobił to za niego inny duchowny. W obliczu tych niecodziennych wydarzeń wyszło na jaw, że Ojciec Święty podupadł na zdrowiu. 

Watykan, papież Franciszek
22.06.2023 22:33 Dotarły do nas niepokojące wieści z Watykanu, chodzi o papieża Franciszka. "Oddech nie jest dobry"

Papież Franciszek niedawno musiał przejść poważną, trzygodzinną operację pod narkozą. Z tego powodu na pewien czas odwołano audiencje, by mógł w spokoju wracać do zdrowia. Operacja przepukliny rozetnej została wykonana przez tego samego chirurga, który był odpowiedzialny za poprzedni zabieg na głowie Kościoła w 2021 roku. Papież wciąż nie wrócił do pełni sił. 

Watykan, papież Franciszek
08.06.2023 11:17 Watykan o stanie zdrowia papieża Franciszka. Niezbędna była operacja, odwołano audiencje

Watykan poinformował o stanie papieża. Franciszek w środowe popołudnie musiał przejść trzygodzinną operację. Z tego powodu Prefektura Domu Papieskiego przekazała, że audiencje papieża zostały odwołane do 18 czerwca. Zgodnie z agencją Reutera mimo licznych problemów zdrowotnych 86-letniego papieża, jego grafik jest dość napięty. W najbliższych miesiącach ma między innymi odwiedzić Mongolię, Lizbonę i Fatimę. 

papież Franciszek
08.04.2023 20:35 Papież Franciszek nie brał udziału w drodze krzyżowej w Rzymie. Ma kłopoty zdrowotne

Właśnie przekazano smutne wieści na temat papieża Franciszka. Z powodu pogorszenia stanu zdrowia, Biskup Rzymu nie był w stanie uczestniczyć we wczorajszej Drodze Krzyżowej. Wiemy, co mu dolega.Wszyscy wierni drżą o zdrowie papieża Franciszka. Duchowny nie był w stanie osobiście pojawić się na nabożeństwie Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek w rzymskim Koloseum. Do końca utrzymywano również w sekrecie szczegóły jego rozważań, które wygłosił podczas tego wydarzenia.

Papież Franciszek
29.03.2023 19:08 Papież Franciszek znalazł się w szpitalu. Watykan właśnie zabrał głos

Papież Franciszek trafił do szpitala. Właśnie pojawiło się oficjalne oświadczenie rzecznika prasowego Stolicy Apostolskiej. Tymczasem zagraniczne media informują o obecnym stanie zdrowia duchownego. Od dłuższego czasu cierpi on na poważne problemy.To nie pierwszy raz, kiedy biskup Rzymu trafia do szpitala. Ma on już 86 lat i od dłuższego czasu porusza się na wózku inwalidzkim, zgodnie z zaleceniami lekarzy. Co tym razem było przyczyną hospitalizacji?

papież Franciszek
13.03.2023 18:06 Zniesienie celibatu w kościele, ogromny przełom? Papież Franciszek przekazał światu

Papież Franciszek zabrał głos w sprawie obowiązującego w Kościele Katolickim celibatu. Czy to możliwe, że jesteśmy świadkami prawdziwego przełomu?Duchowny po raz kolejny zaskoczył wiernych swoją wypowiedzią na temat zasad panujących w Kościele. Tym razem wyznał, że nie ma przeciwwskazań, aby księża brali ślub.

Benedykt XVI
05.01.2023 17:14 Wiemy, co nad trumną Benedykta XVI zrobił papież Franciszek. Wieści z Watykanu

Dziś rano 5 stycznia 2023 roku w Watykanie odbyły się uroczystości pogrzebowe Papieża Seniora. Benedykt XVI został pożegnany przez samego papieża Franciszka. Co działo się podczas historycznego wydarzenia? Ogromne tłumy nawiedziły dziś Stolicę Apostolską. Wszystko z powodu odbywającego się rano pogrzebu papieża-emeryta. Sprawujący mszę pogrzebową papież Franciszek w kilku wzruszających słowach zwrócił się do swojego zmarłego poprzednika.

Benedykt XVI
31.12.2022 16:11 Wyjątkowy pogrzeb Benedykta XVI. Papież Franciszek pożegna swojego poprzednika

Benedykt XVI zmarł 31 grudnia 2022 roku w wieku 95 lat. Teraz Watykan przekazał informacje na temat pogrzebu papieża seniora. Okazało się, że uroczystość ta będzie znacząco różnić się od tego, jak żegnano poprzednich papieży. Będzie to pierwsze takie wydarzenie w historii. Benedykt XVI abdykował w 2013 roku i zrzekł się wówczas funkcji głowy Kościoła Katolickiego. W związku z tym jego ostatnie pożegnanie będzie przebiegać inaczej niż pogrzeby papieży, które znaliśmy do tej pory.

10.12.2021 14:15 Zaskakujące słowa papieża Franciszka o współżyciu bez ślubu

Papież Franciszek znów zszokował wszystkich wiernych swoim liberalnym podejściem do życia. Teraz Biskup Rzymu wspomniał o tym, że współżycie przed ślubem nie jest grzechem ciężkim. Papież Franciszek jest uważany za najbardziej postępowego Biskupa Rzymu w historii. Część wiernych uwielbia duchownego za jego niesamowite poczucie humoru i szokującą wyrozumiałość względem ludzkich zachowań i przewinień. Teraz papież Franciszek znów zaskoczył swoją wypowiedzią.

papież Franciszek
22.10.2020 16:20 Papież Franciszek poparł związki homoseksualne. „Pary homoseksualne zasługują na prawną ochronę dla swoich związków”

Film dokumentalny to historia pontyfikatu Franciszka, który, podczas swojej posługi walczy o prawa mniejszości i kobiet. Głowa Kościoła w jednym z wielu ujęć wypowiedział ważne słowa, nie tylko dla społeczności LGBT, ale także dla każdego Chrześcijanina. Papież Franciszek poparł związki homoseksualne. Słowa, które wypowiedział, wstrząsnęły świeckim i kościelnym państwem. W filmie dokumentalnym Francesco padły istotne słowa. -Pary homoseksualne zasługują na prawną ochronę dla swoich związków – powiedział papież.

papież Franciszek
11.10.2020 19:07 Dramatyczny apel papieża Franciszka. „Mamy przed sobą niewiele lat”

Papież Franciszek na specjalnie przygotowanym wystąpieniu miał dla świata pilne słowa do przekazania. Jego dramatyczny apel wstrząsnął ogromną częścią społeczeństwa. Głowa Kościoła katolickiego poruszyła naprawdę ważny i aktualny problem, mało kto na świecie może się z nim nie zgodzić. Prymas Italii podał fakty, które mogły zaniepokoić niejednego. Mamy przed sobą niewiele lat.Papież Franciszek postanowił zabrać głos w ważnej dla nas sprawie. Wszystko zostało powiedziane na specjalnej konferencji prasowej, na której głowa Kościoła przedstawiła m.in. przykładowe sposoby działania.

papież Franciszek
28.05.2018 13:58 Papież Franciszek pokazuje sztuczkę z obrusem. Nikt się tego nie spodziewał

Papież Franciszek jest duchownym, który wykazuje się niesamowitym poczuciem humoru oraz dobrym sercem. Tym razem zaskoczył wszystkich internautów sztuczką, którą podobno wykonał. Biorąc pod uwagę powagę spotkania, na którym papież zabłysnął nietypową sztuczką z obrusem, było to odważny żart. Nie od dziś wiadomo, że papież Franciszek ma ogromny dystans do siebie i choć jego funkcja, jaką pełni jest bardzo oficjalna, to trzeba przyznać, że papież ma niesamowite poczucie humoru i zaraża optymizmem. Hitem w sieci okazał się filmik z papieżem Franciszkiem w roli głównej, gdzie widać, jak duchowny wykonuje podczas spotkania z amerykańskimi biskupami niesamowitą sztuczkę z obrusem. Internauci są zachwyceni!