Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Watykan o stanie zdrowia papieża Franciszka. Niezbędna była operacja, odwołano audiencje
Sara Karmańska
Sara Karmańska 08.06.2023 11:17

Watykan o stanie zdrowia papieża Franciszka. Niezbędna była operacja, odwołano audiencje

Watykan, papież Franciszek
fot. Rex Features/East News, Maria Grazia Picciarella/Shutterstock

Watykan poinformował o stanie papieża. Franciszek w środowe popołudnie musiał przejść trzygodzinną operację. Z tego powodu Prefektura Domu Papieskiego przekazała, że audiencje papieża zostały odwołane do 18 czerwca. 

Zgodnie z agencją Reutera mimo licznych problemów zdrowotnych 86-letniego papieża, jego grafik jest dość napięty. W najbliższych miesiącach ma między innymi odwiedzić Mongolię, Lizbonę i Fatimę. 

Papież Franciszek musiał przejść operację

Watykan poinformował, że operacja papieża Franciszka przebiegła bez komplikacji i trwała trzy godziny. Jak informuje TVN24, powołując się na włoska agencją Ansa, obecnie głowa Kościoła katolickiego ma przebywać w swoim pokoju na 10. piętrze rzymskiej kliniki Gemelli.

Operacja została przeprowadzona przez profesora chirurgii Sergio Alfieriego, który przeprowadzał już zabieg na papieżu Franciszku w 2021 roku.

Tragiczna śmierć pary, znaleziono ich w mieszkaniu. Cała Polska w szoku po mrożących doniesieniach

W jakim stanie jest papież Franciszek?

Operacja papieża Franciszka była konieczna z powodu przepukliny rozetnej. Jak wyjaśnił chirurg podczas konferencji prasowej, operacja nie zostawi śladów i pozwoli papieżowi prowadzić normalne życie. Odpowiedział, że kuracja pooperacyjna potrwa „od pięciu do siedmiu dni”.

– Rozmawialiśmy 10 minut temu i papież zażartował, pytając mnie, kiedy zrobimy trzecią operację. Nie znaleziono żadnych innych schorzeń, papież nie ma żadnej innej choroby – cytuje słowa chirurga TVN24.

Audiencje papieża Franciszka odwołane

Watykan poinformował, że ze względu na hospitalizacje papieża Franciszka do 18 czerwca nie będzie mógł udzielać audiencji specjalnych i generalnych. Przez to nie weźmie także udziału w światowym spotkaniu na temat braterstwa, które odbędzie się w sobotę na placu Świętego Piotra i ośmiu placach w innych krajach. W wydarzeniu ma uczestniczyć około 30 laureatów Nagrody Nobla.

Źródło: TVN24