Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Najpierw stan zapalny w płucach, teraz przełomowe informacje o stanie Papieża Franciszka. Watykan pilnie informuje
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 03.12.2023 10:39

Najpierw stan zapalny w płucach, teraz przełomowe informacje o stanie Papieża Franciszka. Watykan pilnie informuje

Papież Franciszek
Nowe informacje dot. zdrowia papieża Franciszka. Fot. Rex Features/East News

Wierni już od tygodnia modlą się o zdrowie papieża Franciszka. Duchowy cierpi na bardzo ostre i zakaźne zapalenie oskrzeli. Niestety, najnowsze wiadomości nie są najlepsze. Ojciec Święty wciąż zmaga się ze skutkami przykrej choroby. Watykan właśnie przekazał najświeższe informacje o jego stanie zdrowia.

Papież Franciszek zachorował

Watykan od tygodnia na bieżąco przekazuje wieści o stanie zdrowia papieża Franciszka. Wszystko zaczęło się, gdy zeszłej soboty media na całym świecie obiegła informacja o “lekkim stanie grypowym” duchownego. Wówczas papież miał wykonaną w szpitalu tomografią komputerową, aby wykluczyć ryzyko komplikacji płucnych. Niestety w kolejnych dniach choroba zaczęła się rozwijać. W niedzielę zwierzchnik Kościoła nie był w stanie osobiście poprowadzić modlitwy “Anioł Pański”.

Podczas ostatnich audycji papieżowi ponownie zabrakło sił i nie był w stanie kontynuować spotkań z wiernymi, co Franciszek przekazał z wielkim smutkiem:

Wybaczcie, ale nie mogę mówić dłużej, nie mam siły – tłumaczył.

To nie koniec przykrych wieści, ponieważ lekarz Ojca Świętego zabronił mu wyjechać do Dubaju na konferencję klimatyczną. Ten fakt sprawił, że wierni zaczęli się bardzo niepokoić.

Papież Franciszek nie miał siły mówić! Nietypowa audiencja zaskakuje. Co dalej z jego zdrowiem? CUD w Stolicy Apostolskiej? Nowe wieści o Papieżu Franciszku! Grudzień miesiącem osób z niepełnosprawnościami

Co dolega papieżowi Franciszkowi?

Na początku w mediach pojawiła się informacja, jakoby papież Franciszek miał cierpień na zapalenie płuc. Już wkrótce papież osobiście sprostował te informacje. W zeszłą niedzielę połączył się z wiernymi za pośrednictwem transmisji na żywo, podczas której przeprosił za swoją nieobecność oraz wytłumaczył, że dolega mu “infekcja płucna”. 

Kilka dni później, podczas audiencji, papież ponownie odniósł się do swojego stanu zdrowia:

Bogu dzięki to nie było zapalenie płuc. To bardzo ostre i zakaźne zapalenie oskrzeli – przekazał duchowny.

Wierni odetchnęli z ulgą, jednak nie na długo. Właśnie pojawił się w mediach kolejny ważny komunikat wprost z Watykanu. Papież ma już czuć się nieco lepiej, jednak przechodzi terapię.

ZOBACZ TEŻ: Watykan alarmuje: Będą wielkie zmiany! DRAMATYCZNY stan Papieża Franciszka. Nie będzie tradycyjnej audiencji?

Nowe informacje ws. stanu zdrowia papieża Franciszka

Stolica Apostolska po raz pierwszy od dłuższego czasu przekazała dobre wieści. Okazuje się, że stan zdrowia papieża Franciszka powoli się polepsza. Duchowny musi jednak wciąż przyjmować leki i restrykcyjnie przestrzegać zaleceń lekarza, z którym pozostaje w stałym kontakcie. 

W związku z chorobą Ojca Świętego Watykan już teraz poinformował, że, podobnie jak tydzień temu, papież nie spotka się z pielgrzymami osobiście, by odmówić modlitwę “Anioł Pański”. Zamiast tego Franciszek ma ponownie połączyć się z Domu Świętej Marty, gdzie mieszka i w ten sposób uczestniczyć w modlitwie. Jego wystąpienie ma być transmitowane dziś po 12 na placu Świętego Piotra.

źródło: se.pl