Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > CUD w Stolicy Apostolskiej? Nowe wieści o Papieżu Franciszku! Grudzień miesiącem osób z niepełnosprawnościami
Sara Karmańska
Sara Karmańska 28.11.2023 19:45

CUD w Stolicy Apostolskiej? Nowe wieści o Papieżu Franciszku! Grudzień miesiącem osób z niepełnosprawnościami

Nowe wieści o Papieżu Franciszku, fot. VINCENZO PINTO/AFP/East News
Nowe wieści o Papieżu Franciszku, fot. VINCENZO PINTO/AFP/East News

Podczas ostatniego weekendu wielu katolików poważnie zaniepokoiło się stanem papieża Franciszka. W sobotę media obiegła informacja o jego złym samopoczuciu, a w niedziele Ojciec Święty nie pojawił się w oknie dawnych apartamentów papieskich, jak co tydzień.

Stan zdrowia papieża Franciszka zaniepokoił wiernych

Informacje o złym stanie zdrowia papieża Franciszka obiegły media już w sobotę 25 listopada. Zgodnie z doniesieniami, głowa kościoła miała cierpieć na „lekki stan grypowy”. Kolejnego dnia Ojciec Święty nie pojawił się na coniedzielnym Aniele Pańskim, ponieważ był zbyt słaby, by odczytać swoje rozważania, ze względu na problemy z płucami.

Duchowny udał się także na wizytę do szpitala, by za pomocą badania tomografii komputerowej potwierdzić, że nie pojawiły się żadne komplikacje. Papież Franciszek ma bowiem 86. lat i w tym wieku lepiej dmuchać na zimne.

Wygłosił kazanie w kościele z napojem wyskokowym w dłoni. Szokujące nagranie wyciekło do sieci Zastraszał dzieci i rzucał w nie kredą! SKANDALICZNE zachowanie księdza wywołało lawinę hejtu

Nowe wieści o Papieżu Franciszku

Choć u wiernych niepokój mogła wywołać informacja o przełożeniu miejsca planowanej audiencji generalnej z placu Świętego Piotra na Aulę Pawła VI, taka zmiana miała jedynie na celu odizolowanie papieża Franciszka od niesprzyjających warunków atmosferycznych, by Ojciec Święty mógł dochodzić do siebie. Rekonwalescencję papieża można porównać do cudu uzdrowienia, a wszystko wskazuje, że głowa kościoła już wkrótce wróci do pełni sił.

Choć tomografia wykazała u papieża Franciszka stan zapalny, co mogło budzić spore zaniepokojenie, ogólne samopoczucie Ojca Świętego jest już dobre. Duchowny został poddany antybiotykoterapii, a jego problemy z oddychaniem zdają się już ustępować. Papież nie ma także gorączki. 

ZOBACZ TEŻ: Co powoduje zapalenie znicza w dniu pogrzebu? Ksiądz nie wytrzymał, musiał TO wszystkim powiedzieć

Papież Franciszek przedstawił intencję na grudzień

Papież Franciszek najwyraźniej zdrowieje, ponieważ przekazał swoją intencję na grudzień. Ojciec Święty zdecydował, by w tym miesiącu zwrócić uwagę na osoby z niepełnosprawnościami. W swojej wypowiedzi wezwał, by pamiętać o nich nie tylko w swoich modlitwach, ale także w życiu społecznym – zarówno w instytucjach kościelnych, jak i świeckich. 

Spośród nas wszystkich najbardziej kruche osoby to te z niepełnosprawnościami. Niektóre z nich doświadczają odrzucenia – wynikającego z ignorancji i uprzedzeń – i są przez to marginalizowane. (…) Módlmy się, aby osoby z niepełnosprawnościami pozostawały w centrum uwagi społecznej i aby instytucje świeckie promowały działania umożliwiające im aktywne uczestniczenie w życiu społecznym – czytamy w wypowiedzi papieskiej. 

Źródło: Vatican news