Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dramatyczny apel papieża Franciszka. „Mamy przed sobą niewiele lat”
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 11.10.2020 19:07

Dramatyczny apel papieża Franciszka. „Mamy przed sobą niewiele lat”

papież Franciszek
fot. 28.07.2016 Krakow Swiatowe Dni Mlodziezy Wizyta papieza Franciszka Pierwsze spotkanie papieza z mlodzieza na Bloniach N/z papiez Franciszek fot Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Papież Franciszek na specjalnie przygotowanym wystąpieniu miał dla świata pilne słowa do przekazania. Jego dramatyczny apel wstrząsnął ogromną częścią społeczeństwa. Głowa Kościoła katolickiego poruszyła naprawdę ważny i aktualny problem, mało kto na świecie może się z nim nie zgodzić. Prymas Italii podał fakty, które mogły zaniepokoić niejednego. Mamy przed sobą niewiele lat.

Papież Franciszek postanowił zabrać głos w ważnej dla nas sprawie. Wszystko zostało powiedziane na specjalnej konferencji prasowej, na której głowa Kościoła przedstawiła m.in. przykładowe sposoby działania.

Papież Franciszek wygłosił dramatyczny apel

Obecnie sprawujący swój urząd papież już niejednokrotnie zaskakiwał wiernych swoimi słowami oraz mocnymi poglądami, m.in. tych dotyczących kobiet. Tym razem miał dla społeczeństwa równie ważne przesłanie. Jak przekazuje nam portal wydarzenia.interia.pl, Watykan w minioną sobotę (10 października) wieczorem wyemitował konferencję pod hasłem „Countdown” (ang. odliczanie), a jej tematem był kryzys klimatyczny na świecie.

— Mamy przed sobą niewiele lat. Naukowcy liczą, że mniej niż 30 na to, by drastycznie zredukować emisję gazów i efekt cieplarniany w atmosferze — powiedział papież, jak cytuje jego słowa wspomniany wyżej już portal.

  1. Ginekolog: ”Zdradzę wam największy sekret pacjentek. Zemdli was na samą myśl, ale taka jest prawda”
  2. „Godziny dla seniorów” już nie tylko dla osób po 65. roku życia. Może ty też jesteś na liście
  3. Kiedy skończy się epidemia? Ekspert nie ma złudzeń, fatalna wiadomość dla Polaków

Papież Franciszek: Trzeba działać pilnie

Głowa Kościoła katolickiego mówiła również o konkretnych sposobach przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Dodawał, że „trzeba działać pilnie”, jeśli chcemy mieć jak największą pewność, że uda nam się uniknąć znaczących i katastrofalnych w skutkach zmian klimatu.

— Sposobem działania na rzecz takiej zmiany jest przekonywanie przedsiębiorstw o naglącej potrzebie zaangażowania się w całościową troskę o wspólny dom poprzez odmowę inwestowania w firmy, które nie spełniają wymogów kompleksowej ekologii i nagradzanie tych podejmujących konkretne kroki, by w centrum umieścić zrównoważony rozwój, sprawiedliwość społeczną i dobro wspólne — powiedział, cytuje jego słowa wydarzenia.interia.pl.

Zdaniem papieża obecny system ekologiczny nie jest wystarczająco zrównoważony i trzeba nadal nad nim pracować. Zgadzacie się z jego słowami? Zaobserwowaliście wpływ działalności człowieka na zmiany w klimacie? Bez wątpienia dla wielu osób to bardzo ważny temat.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

papież Franciszek

Papież miał dramatyczny apel.

ZOBACZ TEŻ:

  1. TVP przekazało informacje o nagłej śmierci. Nie żyje słynna dziennikarka i prezenterka
  2. Kancelaria prezydenta wydała oficjalne oświadczenie. Chodzi o stan nadzwyczajny w Polsce
  3. Pamiętacie Jessicę z ”Rolnik szuka żony”? Właśnie wyszła cała prawda na jej temat, ludzie zaskoczeni jej nowym zajęciem
  4. Trzeba dobrze się przyjrzeć, aby rozpoznać Magdę Gessler. Pozbawiona burzy loków nie przypomina siebie
  5. Pamiętacie Klaudiusza z ”Big Brothera”? Pokazał zdjęcie z dorosłym synem, fani zachwyceni
  6. Gołąbki pyszne niczym u ukochanej mamy. Smak, którego nie da się podrobić, palce lizać

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Powiązane
Violetta Kubasińska, Doktor Falkowicz
Jak dobrze znasz polskie seriale? Dopasuj czarny charakter do produkcji