Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Watykan alarmuje: Będą wielkie zmiany! DRAMATYCZNY stan Papieża Franciszka. Nie będzie tradycyjnej audiencji?
Sara Karmańska
Sara Karmańska 27.11.2023 17:25

Watykan alarmuje: Będą wielkie zmiany! DRAMATYCZNY stan Papieża Franciszka. Nie będzie tradycyjnej audiencji?

Watykan alarmuje: Będą wielkie zmiany!, fot. VINCENZO PINTO/AFP/East News
Watykan alarmuje: Będą wielkie zmiany!, fot. VINCENZO PINTO/AFP/East News

26 listopada wierni Kościoła Katolickiego na całym świecie zaniepokoili się, gdy papież Franciszek nie pojawił się na coniedzielnym Aniele Pańskim. Głowę Kościoła podczas rozważań przed popołudniową modlitwą zastąpił inny duchowny.

Papież Franciszek podupadł na zdrowiu

Wieści o złym stanie zdrowia papieża Franciszka obiegły media już w sobotę 25 listopada. Wtedy jednak przekazano informację jedynie o „lekkim stanie grypowym”. Już następnego dnia jednak okazało się, że ojciec Święty jest zbyt słaby, by odczytać swoje rozważania z powodu problemów z płucami. Duchowny udał się także do szpitala na badania. Jak przekazano w oficjalnym komunikacie, tomografia komputerowa miała wykluczyć ewentualnie komplikacje. 

Fakt, że w niedzielę w oknie dawnych apartamentów papieskich zamiast Ojca Świętego wierni zobaczyli księdza Paolo Braida, tylko pogłębił ich niepokój o stan zdrowia papieża. 

Szymon Hołownia przekazał o śmierci. Dopiero co odszedł jego przyjaciel, a teraz tragedia w domu rodziców Uwielbiany polski muzyk nie żyje. Rafała dziś zabrała straszna choroba. "Znakomity"

To nie pierwsze kłopoty zdrowotne papieża Franciszka

Papież Franciszek urodził się w 1936 roku, a co za tym idzie, w grudniu bieżącego roku będzie obchodzić swoje 87. urodziny. W tym wieku każda nawet najzwyklejsza choroba może okazać się poważna i nieść za sobą ciężkie konsekwencje. Ojciec Święty boryka się także z innymi problemami. 

W czerwcu tego roku media obiegła informacja o tym, że papież Franciszek musiał przejść ciężka, trzygodzinną operację pod narkozą, która była konieczna z powodu przepukliny rozetnej. 

Z tego powodu odwołano wówczas na jakiś czas audiencje u Ojca Świętego, by ten mógł dojść do siebie. Zabieg wykonał ten sam chirurg, który operował duchownego w 2021 roku.

ZOBACZ TEŻ: DRAMATYCZNY stan Papieża Franciszka! Zmartwieni wierni zatopieni w modlitwie. „Anioł Pański” odmawia ks. Braida

Czy papież Franciszek udzieli tradycyjnej audiencji?

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami ze Stolicy Apostolskiej, stan papieża Franciszka jest dobry i stabilny, choć tomografia komputerowa wykazała stan zapalny. Kłopoty z oddychaniem mają jednak już ustępować, a duchowny nie skarży się na gorączkę. Ojciec Święty otrzymał jednak antybiotyk, który jest mu podawany dożylnie. 

Przedstawiciele Watykanu przekazali, że papież Franciszek spotka się z wiernymi podczas audiencji generalnej w środę, 29 listopada. Nie odbędzie się ona jednak, jak planowano, na placu Świętego Piotra, a w Auli Pawła VI. Wszystko po to, by Ojciec Święty mógł dochodzić do siebie w cieple, a nie na zimnym powietrzu. 

Źródło: Super Express