Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Papież zszokował świat wyznaniem: "Można mieć pieska, ale trzeba też mieć dzieci". To "obowiązek"
Martyna Pałka
Martyna Pałka 20.01.2024 22:19

Papież zszokował świat wyznaniem: "Można mieć pieska, ale trzeba też mieć dzieci". To "obowiązek"

Papież zszokował świat wyznaniem
Papież zszokował świat wyznaniem, fot. ANDREAS SOLARO/AFP/East News; Canva

Papież Franciszek zaskoczył wszystkich swoją ostatnią wypowiedzią. Głowa Kościoła Katolickiego zabrała głos podczas zorganizowanego w Watykanie spotkania, dotyczącego problemów wiernych. Duchowny wypowiedział się na temat dzieci i tego, jak ważne jest współcześnie rodzicielstwo. 

Papież Franciszek zaskoczył podczas ostatniego spotkania

Biskup Rzymu znany jest ze swoich poglądów, które wprawiają w osłupienie sporą część internautów. Podczas gdy jedni chwalą go za jego nowatorskie podejście do wiary, inni mają ku temu wiele zastrzeżeń i wątpliwości. Ostatnio głośno było w sieci na temat wypowiedzi papieża Franciszka, w której dopuścił on możliwość błogosławieństwa par nieregularnych oraz tej samej płci. 

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec zaskakujących słów Głowy Kościoła Katolickiego. Niedawno papież wziął udział w spotkaniu z wiernymi, podczas którego poruszył temat dzieci oraz potrzeby decydowania się na rodzicielstwo. Jego słowa naprawdę szokują. 

Ksiądz nazwał ją „potworem”, a potem było tylko gorzej. Takiej kary nie mógł się spodziewać Pogrzeb papieża Franciszka przygotowany. „Wprowadzę nowy rytuał” to jego życzenie

Papież Franciszek o swoich obawach podczas spotkania w Watykanie

Niedawno w Watykanie odbyło się specjalne spotkanie, podczas którego papież Franciszek wypowiedział się na temat problemów, z jakimi mierzą się obecnie mieszkańcy mniejszych miejscowości. Podczas uroczystości duchowny wspomniał między innymi o nierównościach finansowych, jakie dotykają osoby pochodzące z małych miast.

To jednak wcale nie koniec. Głowa Kościoła Katolickiego wyraziła również swoje zmartwienie zaskakująco szybkim rozwojem sztucznej inteligencji, która w wielu kwestiach zaczęła zastępować pracę człowieka.

Odkrywamy, jak mogą okazać się potężne narzędzia śmierci. Możemy wyobrazić sobie, jak dobroczynna byłaby ta siła, jeśli będzie wykorzystywana nie dla niszczenia, ale zgodnie z logiką troski: troski o osoby, wspólnoty, terytoria i wspólny dom.

ZOBACZ TEŻ: Watykan zapowiedział ogromne zmiany. Papież Franciszek jest w dramatycznym stanie.

Papież Franciszek szczerze o posiadaniu dzieci

Podczas niedawnego spotkania w Watykanie papież Franciszek wspomniał również o dzieciach oraz potrzebie zakładania rodzin, aby ochronić Europę od kryzysu demograficznego, który jej coraz bardziej zagraża. Duchowny nie ukrywa, że obawia się o przyszłość takich krajów, jak Włochy, czy Hiszpania.

Głowa Kościoła Katolickiego wspomniała też o tym, że coraz więcej małżeństw decyduje się na adopcję psa lub innego zwierzęcia, a nie jest gotowa na powitanie na świecie potomka. Papież zaapelował o uważne podejście do problemu niskiego czynnika narodzin.

To prawda, wszyscy mogą mieć pieska, ale trzeba mieć dzieci. Włochy, Hiszpania potrzebują dzieci. Dzieci się nie rodzą, częstsze jest posiadanie psa. Musimy poważnie potraktować problem narodzin, bo tu stawką jest przyszłość ojczyzny - powiedział na spotkaniu bisku Rzymu.

Źródło: pap.pl

Powiązane
Chłopaki nie płaczą
Znasz “Chłopaki nie płaczą” na pamięć? To kto to powiedział? Nawet najwięksi fani będą mieli problemy