Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dotarły do nas niepokojące wieści z Watykanu, chodzi o papieża Franciszka. "Oddech nie jest dobry"
Sara Karmańska
Sara Karmańska 22.06.2023 22:33

Dotarły do nas niepokojące wieści z Watykanu, chodzi o papieża Franciszka. "Oddech nie jest dobry"

Watykan, papież Franciszek
fot. Tomasz Żukowski/East News, Maria Laura Antonelli/AGF/REX/Shutterstock/EAST NEWS, Watykan, papież Franciszek

Papież Franciszek niedawno musiał przejść poważną, trzygodzinną operację pod narkozą. Z tego powodu na pewien czas odwołano audiencje, by mógł w spokoju wracać do zdrowia. Operacja przepukliny rozetnej została wykonana przez tego samego chirurga, który był odpowiedzialny za poprzedni zabieg na głowie Kościoła w 2021 roku. Papież wciąż nie wrócił do pełni sił. 

Franciszek przeszedł poważny zabieg

Operacja papieża odbyła się 7 czerwca. Jak zdradził chirurg podczas konferencji prasowej, kuracja pooperacyjna miała potrwać od pięciu do siedmiu dni. Jak poinformował portal WP papież pojawił się na audiencji dla przedstawicieli stowarzyszenia Dzieł Pomocy Kościołom Wschodnim, ale nie odczytał tekstu swojego wystąpienia, a przekazał go obecnym na miejscu.

Mam wciąż efekty znieczulenia, oddech nie jest dobry – przekazał Franciszek.

Wielkie trzęsienie ziemi w "Dzień Dobry TVN", pięciu prowadzących traci pracę. Na liście m.in. Rozenek

Franciszek o trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii

W swoim przygotowanym przemówieniu papież Franciszek odniósł się do członków stowarzyszenia, wyrażając uznanie dla jego aktywności na terenach dotkniętych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii:

– Dziękuję wam za wielkie zaangażowanie, z jakim pomagacie Ukrainie, by wspierać wysiedlonych i uchodźców – powiedział. 

Jak informuje TVN24, chirurg papieża przekazał kilka dni temu, że Franciszek czuje się już na tyle dobrze, by podróżować. Prawdopodobnie odbędzie się zatem jego zaplanowana na początek sierpnia podróż do Portugalii oraz do Mongolii na koniec miesiąca. 

Franciszek regularnie Tweetuje

Papież Franciszek regularnie publikuje tweety na oficjalnych kontach na Twitterze w różnych językach, między innymi po polsku. 

– Sianie dobra niesie z sobą dobro:  wnosi w nasze życie tchnienie bezinteresowności i upodabnia nas do Boga – czytamy w dzisiejszym przesłaniu.

Źródło: wiadomosci.wp.pl, wpolityce.pl, TVN24