Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zaskakujące słowa papieża Franciszka o współżyciu bez ślubu
Martyna Pałka
Martyna Pałka 10.12.2021 14:15

Zaskakujące słowa papieża Franciszka o współżyciu bez ślubu

YouTube/Radio Maryja

Papież Franciszek znów zszokował wszystkich wiernych swoim liberalnym podejściem do życia. Teraz Biskup Rzymu wspomniał o tym, że współżycie przed ślubem nie jest grzechem ciężkim.

Papież Franciszek jest uważany za najbardziej postępowego Biskupa Rzymu w historii. Część wiernych uwielbia duchownego za jego niesamowite poczucie humoru i szokującą wyrozumiałość względem ludzkich zachowań i przewinień. Teraz papież Franciszek znów zaskoczył swoją wypowiedzią.

Papież Franciszek o współżyciu bez ślubu

Papież Franciszek jest jednym z najbardziej lubianych Biskupów Rzymu w historii Kościoła Katolickiego. Jorge Maria Bergoglio został wybrany nowym papieżem 13 marca 2013 roku. Od tej pory nieustannie zaskakuje wiernych swoim poczuciem humoru, dystansem do samego siebie i ogromną wyrozumiałością.

Wiele osób zwraca uwagę, że papież Franciszek wyróżnia się na tle swoich poprzedników, a to wszystko za sprawą luźniejszego podejścia do życia, określanego przez niektórych nawet jako liberalne. Nie inaczej było tym razem. Ostatnio Głowa Kościoła Katolickiego wypowiedziała się na temat współżycia bez sakramentu małżeństwa.

Chodzi o słowa papieża Franciszka, które padły podczas rozmowy na pokładzie samolotu 6 grudnia 2021 roku. Duchowny wypowiedział się na temat rezygnacji arcybiskupa Paryża Michela Aupetita, który wybrał życie u boku kobiety. 70-latek twierdził, że nie doszło do intymnych relacji między nim a ukochaną.

Jak informuje magazyn „The Independent”, za źródło podając Agencję Reutera, papież Franciszek stwierdził, że grzechy związane z cielesnością nie należą do tych najpoważniejszych. Według Głowy Kościoła Katolickiego dużo poważniejsze są między innymi pycha albo nienawiść. Jak Biskup Rzymu skomentował rezygnację arcybiskupa Paryża?

-To złamanie szóstego przykazania, czyli „nie cudzołóż”, ale nie całkowite. To grzech, ale nie najgorszego rodzaju — miał powiedzieć papież Franciszek

Co uważacie na ten temat?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Niepojęte, kto pojawi się teraz w „M jak miłość”. Fani serialu mogą zdębieć
  2. Piekarczyk ujawnił, jaką dostanie emeryturę. Na widok kwoty opadły nam szczęki
  3. Biedrzyńska przekazała druzgocącą wiadomość o śmierci. „Odchodzą Ci najwięksi, najwspanialsi”
Powiązane
mamy gwiazd
Dopasuj mamę do gwiazdy! Niektóre z nich są identyczne. 6 na 10 to już dobry wynik