Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Papież Franciszek zachorował. Nowe informacje o jego stanie
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 28.02.2024 17:44

Papież Franciszek zachorował. Nowe informacje o jego stanie

papież Franciszek
Papież Franciszek zachorował. Fot. Wikimedia Commons/Long Thiên, AKPA

Papież Franciszek jest głową Kościoła Katolickiego, którego poczynaniom uważnie przyglądają się wierni z całego świata. W ostatnim czasie oczy wszystkich katolików z niepokojem zwróciły się ku Stolicy Apostolskiej, z powodu problemów zdrowotnych Ojca Świętego. Na przełomie ostatnich miesięcy papież już kilkukrotnie chorował, a nawet trafił do szpitala. Teraz jego stan ponownie uległ pogorszeniu…

Problemy zdrowotne papieża Franciszka

W ubiegłym roku papież Franciszek skończył 87 lat. W tak podeszłym wieku nawet z pozoru niegroźna infekcja może poważnie nadszarpnąć zdrowie, dlatego nic dziwnego, że wierni z niepokojem reagują na coraz to nowe doniesienia o chorobach Ojca Świętego. W ostatnich latach duchowny zmagał się m.in. z rwą kulszową, chorymi kolanami czy grypą. W 2021 roku trafił do szpitala i został poddany operacji usunięcia fragmentu jelita grubego. Po zabiegu spędził w placówce na rekonwalescencji 10 dni. 2 lata później przeszedł kolejną operację, związaną z niedrożnością jelit. Ubiegłoroczne doniesienia o chorobie papieża informowały, że przeszedł on ostre zapalenie oskrzeli.

Teraz z Watykanu napłynęły kolejne, niezbyt optymistyczne wieści. W ostatnim czasie Stolica Apostolska przekazała, że papież Franciszek musiał wycofać się z codziennej aktywności ze względu na okres rekolekcji. Duchowny jednak nie był w stanie wykonywać kolejnych obowiązków, gdyż nagle trafił do szpitala. Czy wierni mają powody do zmartwień?

Papież jest chory. Watykan potwierdził Papież Franciszek "zawiesza obowiązki"! Watykan potwierdza

Ponure doniesienia z Watykanu, papież Franciszek zachorował

Papież Franciszek skrupulatnie wypełnia wszelkie obowiązki, które wiążą się z jego funkcją Głowy Kościoła Katolickiego. Z tego powodu, gdy z jakichś względów nie jest w stanie aktywnie wypełniać posługi, serca wiernych przepełnia niepokój. Okazuje się, że obecnie duchowny zmaga się już z 3 infekcją, do której doszło na przełomie ostatnich 4 miesięcy. Jesienią 2023 roku było to ostre zapalenie oskrzeli, przez które papież nie był w stanie pojawić się w oknie na modlitwie Anioł Pański. Kilka tygodni później, na przełomie listopada i grudnia, Ojciec Święty musiał porzucić kolejne obowiązki, by nabrać sił do walki z chorobą. Zażywał również antybiotyki. Co stało się tym razem?

W Watykanie po raz kolejny doszło do przykrej sytuacji, z którą wiąże się pogarszający stan zdrowia papieża Franciszka. Duchowny nie mógł odczytać swojej katechezy podczas audiencji generalnej. Niedługo później trafił do szpitala. Jak poważny jest jego obecny stan?

Projekt bez nazwy (66).png
 Papież Franciszek zachorował. Fot. AKPA

ZOBACZ TEŻ: Papież zszokował świat wyznaniem: "Można mieć pieska, ale trzeba też mieć dzieci". To “obowiązek”

Papież Franciszek trafił do szpitala. Co dolega Ojcu Świętemu?

Katolicy na całym świecie zamarli, gdy okazało się, że papież Franciszek po raz kolejny musiał przekazać swoje obowiązki innym księżom. Ojciec Święty nie był w stanie odczytać katechezy podczas audiencji generalnej, ponieważ zawiodły jego struny głosowe. Duchowny ma problemy z mówieniem, za co odpowiada “stan grypowy”. Po tym, jak pojawił się w Auli Pawła VI, przekazał ten obowiązek jednemu z księży. 

Po tym, gdy audiencja generalna dobiegła końca, papież Franciszek trafił do szpitala w Rzymie. Wierni nie muszą się jednak obawiać, ponieważ nie zabawił tam długo. Ojciec Święty opuścił placówkę już około południa, prawdopodobnie po tym, jak przeszedł specjalistyczne badania. Pozostaje mieć nadzieję, że papież szybko upora się z kolejną infekcją i jak najszybciej wróci do pełni sił.

Projekt bez nazwy (67).png
 Papież Franciszek zachorował. Fot. Wikimedia Commons/Long Thiên