Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Papież jest chory. Watykan potwierdził
Julia Bogucka
Julia Bogucka 25.02.2024 10:17

Papież jest chory. Watykan potwierdził

papież Franciszek
AKPA

Media obiegły niepokojące informacje z Watykanu. Papież Franciszek jest chory, w związku z czym zostały odwołane zaplanowane na ostatnią sobotę audiencje. Czy jego stan jest poważny?

Papież Franciszek jest chory

Ojciec Święty najprawdopodobniej podupada na zdrowiu. Przypomnijmy, że w tym roku skończy 88 lat. Watykan podawał w ostatnim czasie, że papież Franciszek zmaga się z zapaleniem oskrzeli, przez co nie pojawiał się w oknie na czas modlitwy Anioł Pański. Według informacji pochodzących z Ziemi Świętej obecnie wycofuje się z codziennej aktywności ze względu na okres rekolekcji, ale prawdopodobnie coś jeszcze jest na rzeczy.

Wieści płynące z Watykanu potwierdzają, że papież Franciszek jest chory. Na szczęście nie jest to bardzo poważny stan, podobno zmaga się z “lekkim stanem grypowym”. Nie jest wymagana terapia antybiotykowa, jak to było w przypadku chorób, na które zapadł Ojciec Święty na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku. Nie wiadomo jeszcze, na jak długo będzie wyłączony z pełnienia funkcji zaplanowanych na najbliższy czas.

Papież zszokował świat wyznaniem: "Można mieć pieska, ale trzeba też mieć dzieci". To "obowiązek" CUD w Stolicy Apostolskiej? Nowe wieści o Papieżu Franciszku! Grudzień miesiącem osób z niepełnosprawnościami

Pontyfikat papieża Franciszka

Papież Franciszek, właściwie Jorge Mario Bergoglio SJ, pochodzi z Argentyny, a święcenia kapłańskie przyjął w 1969 roku. Jeszcze w 2001 roku został wyniesiony do godności kardynalskiej przez Jana Pawła II. Swój pontyfikat papieski rozpoczął w 2013 roku po rezygnacji papieża Benedykta XVI. Został wybrany podczas drugiego konklawe z 12 na 13 marca w piątym głosowaniu na 266. papieża. W tym roku ukończy 88 lat.

Jego pontyfikat wzbudza wiele emocji ze względu na dość liberalne podejście do kontrowersyjnych do tej pory kwestii w kościele rzymskokatolickim. W ostatnim czasie opinię publiczną zaskoczyła wypowiedź papieża Franciszka, w której dopuścił możliwość błogosławienia par jednopłciowych i par nieregularnych.

ZOBACZ TEŻ: Papież Franciszek nie miał siły mówić! Nietypowa audiencja zaskakuje. Co dalej z jego zdrowiem?

Papież Franciszek dużo choruje

Doniesienia o problemach ze zdrowiem Ojca Świętego w trakcie jego pontyfikatu słyszymy szeroko od 2020 roku. W grudniu ogłoszono, że papież Franciszek zmaga się z rwą kulszową, przez co był zmuszony zrezygnować z przewodnictwa podczas I Nieszporom Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz poprowadzenia mszy świętej, która miała się odbyć następnego dnia.

W lipcu 2021 roku został poddany zabiegowi usunięcia fragmentu jelita grubego, po czym spędził w szpitalu dziesięć dni. W kolejnym roku zmagał się również z problemami z kolanem, przez co poruszał się na wózku inwalidzkim. W roku ubiegłym natomiast zachorował na wcześniej wspomniane zapalenie oskrzeli, a w czerwcu 2023 roku przeszedł laparotomię, czyli operację z powodu niedrożności jelit. Pozostaje życzyć Ojcu Świętemu jak najwięcej zdrowia.