Muzyk

pogrzeb Jana A.P. Kaczmarka
25.05.2024 19:31 Zasmucające zdjęcia z pogrzebu Jana A. P. Kaczmarka. Przemówiła żona

Na początku ubiegłego roku gruchnęły wieści o pogarszającym się stanie zdrowia Jana A.P. Kaczmarka. Słynny kompozytor miał zmagać się z poważną chorobą, w wyniku czego trafił do szpitala. Fani do ostatniej chwili mieli nadzieję, że wróci do pełni sprawności. Niestety 21 maja Polska Fundacja Muzyczna przekazała rozdzierające wieści o śmierci artysty. Dziś odbył się jego pogrzeb, na którym nie zabrakło poruszających momentów.

świeczka, Jan A.P. Kaczmarek
21.05.2024 12:26 Jan A.P. Kaczmarek nie żyje. Zmarł po długiej chorobie

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Informację o jego śmierci przekazała Polska Fundacja Muzyczna. Kompozytor miał 71 lat.

Pogrzeb Jacka Zielińskiego
20.05.2024 11:21 Trwa pogrzeb Jacka Zielińskiego ze Skaldów. Poruszajace sceny

Już dzisiaj odbywa się pogrzeb jednego z najwybitniejszych polskich artystów. Jacek Zieliński z zespołu Skaldowie odszedł nagle 6 maja 2024 roku. Jego brat ogłosił szczegółowy harmonogram uroczystości. Ostatnie pożegnanie ma potrwać cały dzień.

Jacek Zieliński
19.05.2024 12:59 Po pogrzebie Zielińskiego coś takiego. Słodko-gorzki czas dla fanów “Skaldów”

Jutro miną dwa tygodnie od śmierci Jacka Zielińskiego. Tego dnia odbędzie się jego ostatnie pożegnanie. Na wieczór zaplanowano szereg aktywności, które mają upamiętnić muzyka, który współtworzył zespół “Skaldowie”. W tych przykrych okolicznościach nadchodzi okazja na wyjątkowe przeżywanie.

Jacek Zieliński
13.05.2024 07:40 Wreszcie wiadomo, co z pogrzebem Jacka Zielińskiego

Wybitny muzyk i wokalista, spoiwo zespołu “Skladowie”, Jacek Zieliński, zmarł 6 maja 2024 roku. Artysta miał 77 lat. Pustkę, którą po sobie pozostawił, boleśnie odczuwają jego najbliżsi, a także fani z całej Polski. Właśnie poinformowano, kiedy i gdzie odbędzie się jego ostatnie pożegnanie. Wiadomo, że pogrzeb będzie wyjątkowym wydarzeniem.

Skaldowie
09.05.2024 17:17 Śmierć lidera “Skaldów” przybiła fanów. Teraz wiadomo już, co dalej z zespołem

Śmierć Jacka Zielińskiego odbiła się szerokim echem w polskich mediach. Lider zespołu Skaldowie zmarł nagle 6 maja 2024 roku. Teraz jego brat Andrzej zabrał głos i wypowiedział się, co dalej z działalnością muzycznej grupy.

Jan Ptaszyn Wróblewski nie żyje
07.05.2024 12:18 Nie żyje Jan Ptaszyn Wróblewski. Bez niego cały gatunek wyglądałby inaczej

Wybitny muzyk zmarł w wieku 88 lat. Jan Ptaszyn Wróblewski był kompozytorem, dyrygentem oraz dziennikarzem. Specjalizował się w muzyce jazzowej. O jego śmierci poinformowali bliscy.

Amy Winehouse, Jimi Hendrix, Kurt Cobain
01.04.2024 19:13 Klub 27. Gwiazdy, które zmarły w jednakowym wieku. Co kryje ta grupa?

Choć klub 27 jest osadzony na pewnego rodzaju micie, tajemnicze zgony przedstawicieli branży rozrywkowej od lat frapują osoby zainteresowane życiorysami gwiazd. Niedawna śmierć aktora Chance'a Perdomo dodatkowo wzbudziła emocje, bowiem on również zmarł w wieku 27 lat. Sylwetki artystów, którzy odeszli w przeszłości w młodym wieku, często łączy jedno — używki.

Karl Wallinger nie żyje
12.03.2024 10:17 Nie żyje światowej sławy muzyk. Zasłużył się także w Hollywood

Nie żyje lider brytyjskiego zespołu “World Party”. Tworzył muzykę do znanych filmów z lat 90. ubiegłego wieku. Karl Wallinger miał zaledwie 66 lat.

Marcin Bronikowski
03.03.2024 17:37 Nagła śmierć polskiego wokalisty

Nie żyje znany polski muzyk. Jego śmierć przyszła nagle podczas podróży po Albanii. Syn Adama Bronikowskiego odszedł 29 lutego.

Kult
13.03.2023 14:29 Zespół Kult właśnie przekazał smutną wiadomość. Nie żyje Maciek Kazana

Kult to nie tylko zespół składający się z kilku muzyków, ale przede wszystkim społeczność, która cierpi, gdy umiera jej członek, niekoniecznie artysta. Kapela poinformowała właśnie o śmierci takiej osoby. Nie żyje Maciej Kazana. Miał raptem 37 lat. Był ciężko chory.Informacja o śmierci mężczyzny pojawiła się w mediach społecznościowych zespołu. W komentarzach jest mnóstwo kondolencji.

muzyk
25.12.2021 18:11 Tragiczne informacje w pierwszy dzień świąt. Genialny muzyk zmarł w Wigilię

Zmarł J.D. Crowe – kultowy muzyk, tworzący w gatunku bluegrass, zwany wirtuozem gry na banjo. Zmarł w Wigilię, 24 grudnia, w swoim domu. Wiadomość o jego śmierci przekazał jego syn David. Magazyn Bluegrass Today przekazał informację, że Crowe w listopadzie trafił do szpitala, a później wracał do zdrowia w ośrodku odwykowym.

najstarsza blogerka
01.12.2021 20:12 Nie żyje muzyk Piotr Skrzypiec. Take Style Project żegna przyjaciela

Nie żyje wybitny muzyk Piotr Skrzypiec – pianista, kompozytor, animator kultury. Zmarł w środę 1 grudnia w szpitalu w Opolu. O jego śmierci poinformowali przyjaciele z zespołu Take Style Project. Piotr Skrzypiec założył Wokalne Studio Kształcenia Jazzowego w Opolu oraz Studio Piosenki Debiut w Młodzieżowym Domu Kultury.

TVP
25.11.2021 10:16 Nie żyje Wojciech Kopijkowski

Zmarł zasłużony muzyk i artystka, Wojciech Kopijkowski. Odszedł wczoraj (24 listopada). O jego śmierci poinformowała Opera i Filharmonia Podlaska. Kopijkowski od czterdziestu lat był związany z Operą i Filharmonią Podlaską. Teraz muzycy z branży nie mogą otrząsnąć się z żalu.

muzyk
19.11.2021 19:20 Nie żyje muzyk Dave Frishberg

Nie żyje Dave Frishberg, kultowy muzyk jazzowy, czterokrotnie nominowany do prestiżowej nagrody Grammy. Zmarł w wieku 88 lat po długiej chorobie. Dave Frishberg był słynnym pianistą jazzowym, wokalistą, kompozytorem i autorem tekstów. Zmarł 17 listopada w swoim domu w Portland, w stanie Oregon. Jego śmierć potwierdziła żona muzyka, April Magnusson.

Marcin Pendowski
04.08.2021 16:17 Połamana czaszka, obrzęk mózgu i stłuczony bark. Polski muzyk trafił na wózek inwalidzki, przeżył poważny wypadek

Jakiś czas temu uwielbiany polski muzyk uległ wypadkowi. Marcin Pendowski z Fisz Emade Tworzywo został potrącony i w poważnym stanie trafił do szpitala, gdzie zapadł w śpiączkę. Kiedy Marcin Pendowski trafił do placówki szpitalnej, miał połamaną czaszkę, obrzęk mózgu i stłuczony bark. Oprócz tego wiele innych złamań i stłuczeń. Od tego momentu minęły już dwa miesiące, artysta jednak obawia się, że nigdy nie wróci do pełnej sprawności.

wypadek
08.07.2021 22:00 Menadżer potwierdził tragiczne informacje. Sanford Clark nie żyje

Przykra informacja obiegła media. Nie żyje jeden z najbardziej utalentowanych muzyków. 4 lipca zmarł Sanford Clark. Jak przekazuje Interia, przyczyną śmierci muzyka miał być COVID-19. Nie żyje Sanford Clark, w chwili śmierci miał 85 lat. Jednym z jego największych przebojów jest kawałek „The Fool”, który zdobył serca jego fanów w latach 50′.

Gift to Gap
26.06.2021 15:55 Wielki smutek i rozpacz. Legendarny muzyk zmarł nagle w swoim domu. Gift of Gab miał 50 lat

Dotarła do nas przykra wiadomość. Nie żyje niezwykle utalentowany muzyk – Gift of Gab, członek zespołu The Blackalicious. Artysta zmarł w wieku 50 lat w swoim domu. Wiadomość o jego śmierci przekazali przedstawiciele grupy. Nie żyje Timothy J Parker, znany pod pseudonimem Gift of Gab. Członkowie zespołu w rozmowie z Rolling Stone poinformowali, że artysta zmarł z przyczyn naturalnych 18 czerwca.

Urszula Gałecka
02.06.2021 19:24 Nie żyje 19-letni muzyk. Raper zostawił list

Zmarł Lil Loaded – 19-letni muzyk, który przez wielu uważany był za wschodzącą światową gwiazdę rapu. O śmierci wokalisty poinformował jego prawnik na Twitterze. Nie żyje Lil Loaded. Jego klipy na Youtube przekraczały ponad 40 milionów wyświetleń. Gwiazdor miał zaledwie 19 lat.

01.04.2021 12:09 Nie żyje Olgierd Buczek. Autor hitów „Oczy czarne” i „Warszawski dorożkarz”

Polskę obiegła bardzo smutna wiadomość. Nie żyje słynny muzyk, Olgierd Buczek. Zmarł 28 marca w wieku 89 lat. Był jednym z najpopularniejszych wokalistów lat 50. i 60. Muzyk Olgierd Buczek był autorem wielu popularnych piosenek, m.in.: Oczy czarne, Warszawski dorożkarz, Czy Pani mieszka sama. Występował na pierwszych Festiwalach Piosenki w Opolu.

James Burke
25.02.2021 08:04 Nie żyje James Burke. Wszyscy śpiewali jego ponadczasowy przebój

Do mediów trafiła bardzo smutna i przygnębiająca wiadomość. Nie żyje bardzo popularny muzyk, James Burke, jeden z członków zespołu The Five Starsteps oraz współautor znanego hitu O-o-h Child. Mężczyzna zmarł po powikłaniach zapalenia płuc, niepowiązanego z COVID-19. Miał 70 lat. Historia Jamesa Burke sięga początków lat 60. kiedy to wraz ze swoim ojcem oraz braćmi założyli wcześniej wspomniany zespół. Nazywani byli wówczas ,,pierwszą rodziną soulu”, co przełożyło się na ich ogromną popularność.

wypadek
07.02.2021 08:37 Nie żyje wybitny muzyk Örs Siklósi. Choroba okazała się silniejsza

Nie żyje znany muzyk, który reprezentował swój kraj na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2018 roku. Wokalista AWS, Örs Siklósi, zmarł 5 lutego 2021 roku, miał 29 lat. Gwiazdor chorował na białaczkę. Smutne wieści pojawiły się w mediach społecznościowych organizatorów konkursu, a także zespołu, którego był liderem. – Będzie brakowało jego kreatywności, głębi jego tekstów i jego obecności na scenie. Jego strata jest poza naszym zasięgiem i pozostawi ogromną pustkę nie tylko w naszym życiu, ale także w muzyce – napisali członkowie zespołu w oświadczeniu, opublikowanym w mediach społecznościowych.

Charles Grodin
02.02.2021 18:11 Nie żyje znany raper Double K. Miał tylko 43 lata

Do mediów trafiła tragiczna informacja o śmierci popularnego rapera i członka duetu People Under the Stairs, Double K. Muzyk w momencie śmierci miał tylko 43 lata. Jego pełne imię i nazwisko brzmiało Michael Turner. Przyczyna zgonu gwiazdora nie została podana do informacji publicznej. Artysta zmarł 30 stycznia. Przez wiele lat Double K reprezentował hip-hopowy duet, który współtworzył wraz z raperem Thes One (Christopher Cesar Portugal). Kultowe duo istniało od 1997 roku. Według portalu Pitchfork muzyk zmarł we śnie.

Tadeusz Bradecki
29.01.2021 18:48 Nie żyje muzyk zespołu 6 Dogs. Chase Amick miał zaledwie 21 lat

Media na całym świecie obiegła druzgocąca wiadomość o śmierci rapera o pseudonimie 6 Dogs. Muzyk, który naprawdę nazywał się Chase Amick zmarł w wieku zaledwie 21 lat. Przed śmiercią przyznał, że znajdował się w ciężkim stanie depresyjnym, a nieoficjalne wiadomości głoszą, że popełnił samobójstwo. Śmierć 6 Dogsa jest prawdziwym szokiem dla fanów hip-hopu. Amerykański muzyk gromadził pod swoimi klipami na YouTube miliony wyświetleń i był jednym z najlepiej zapowiadających się raperów młodego pokolenia w Ameryce. Zmagał się z poważną depresją, o której mówił w jednym z wywiadów.

żona
15.01.2021 13:02 Nie żyje Sylvain Sylvain, chorował na raka. Smutną wiadomość przekazała jego żona

Nie żyje Sylvain Sylvain, słynny gitarzysta New York Dolls odszedł w wieku 69 lat. Artysta od ponad dwóch lat chorował na raka. Smutną wiadomość potwierdziła jego żona Wendy Mizrahi. Proszę, podgłośnij jego muzykę, zapal świecę, pomódl się – zwróciła się do fanów. W 2019 roku muzyk poinformował, że jest chory na raka i czeka go poważna operacja. Był dobrej myśli, jednak fani bardzo przejęli się tą informacją. Niestety, właśnie otrzymali kolejny cios.

Urszula Gałecka
12.01.2021 17:25 Odszedł wspaniały muzyk. Miał 50 lat „Z najcięższym z serc musimy wam powiedzieć, że niestety nie ma już z nami Marka”

Media obiegła przykra wiadomość o śmierci popularnego autora tekstów i członka zespołu Senseless Things – Marka Kedsa. Muzyk przez wiele lat swojej kariery wydał wiele albumów, które cieszyły się uznaniem w niejednym kraju. Informację o jego śmierci podał kolega z zespołu. Miał 50 lat, przyczyna zgonu nie została podana. Wieść o śmierci Marka Kedsa w piorunującym tempie obiegła światowe media. Muzyk, którego specjalizacją była gra na gitarze, pisanie tekstów muzycznych oraz wokal jest opłakiwany nie tylko przez członków rodziny, ale także przez wszystkich wiernych mu fanów.

Matylda Damięcka
10.01.2021 18:58 Słynny muzyk pilnie poszukiwany przez służby. Nie mieści się w głowie, czego się dopuścił

Amerykański muzyk metalowego zespołu Iced Earth Jon Schaffer jest pilnie poszukiwany przez FBI, po tym, jak grupa zwolenników Donalda Trumpa wdarła się do Kapitolu. Teraz koledzy z zespołu wydali oświadczenie w tej sprawie. Przypomnijmy, że 6 stycznia tłum ludzi popierających Donalda Trumpa wdarł się do Kapitolu w akcie protestu odnoszącego się do wyników wyborów na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wśród nich znalazł się amerykański muzyk Iced Earth Jon Schaffer. Gitarzysta stał na czele pochodu w Kapitolu i miał na sobie czapkę Strażników Przysięgi. On i pozostali manifestanci są poszukiwani przez FBI.

Tim Feerick
09.01.2021 18:55 Sprzed chwili: Nie żyje lider kultowego zespołu. Miał 46 lat, jeszcze niedawno bliscy prosili o modlitwę

Nie żyje Grzegorz „Guzik” Guziński, lider zespołu Flapjack. Tę przykrą wiadomość podano m.in. za pośrednictwem facebookowej strony Soundrive. Wokalistę pożegnał „Ślimak” z Acid Drinkers, który występował razem z nim w jednym zespole. Jeszcze niedawno prosił on fanów o modlitwę za kolegę, który był w ciężkim stanie. Grzegorz Guziński miał 46 lat. Nie żyje Grzegorz Guziński, wokalista i autor tekstów, którego mogliśmy podziwiać w takich zespołach jak N’Dingue, Red Rooster, czy Homosapiens. Media spekulują, że muzyk trafił do szpitala z powodu COVID-19, jednak jak na razie są to niepotwierdzone informacje.

  • 1
  • 2