Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Emilia Krakowska pomyliła uroczystości? Tak przyszła ubrana na pogrzeb
Julia Bogucka
Julia Bogucka 27.05.2024 19:36

Emilia Krakowska pomyliła uroczystości? Tak przyszła ubrana na pogrzeb

Pogrzeb Jan Ptaszyn Wróblewski
Fot. AKPA

Jan Ptaszyn Wróblewski zmarł na początku maja. Dziś odbył się jego pogrzeb, w którym uczestniczyły polskie gwiazdy. Do ostatniego pożegnania dołączyła między innymi Emilia Krakowska. Tak postanowiła ubrać się na uroczystość.

Dziś odbył się pogrzeb Jana Ptaszyna Wróblewskiego

7 maja media obiegła informacja o śmierci słynnego polskiego dyrygenta, kompozytora i muzyka jazzowego. Jan Ptaszyn Wróblewski zmienił oblicze polskiej odsłony tego gatunku poprzez swoją działalność artystyczną. Karierę muzyczną rozpoczął w 1954 roku, a już dwa lata później otrzymał szansę wystąpienia na sopockiej scenie. Jako pierwszy rodzimy przedstawiciel jazzu wystąpił na festiwalu w Newport, a wraz ze swoimi współtowarzyszami odwiedził niemal każdy zakątek świata.

U schyłku lat 60. ubiegłego wieku w Polskim Radiu powołano Studio Jazzowe. Jan Ptaszyn Wróblewski stanął na jego czele, współpracował również z innymi wykonawcami tego gatunku. Prowadził również audycję “Trzy kwadranse jazzu”. W poniedziałek 6 maja był jeszcze na antenie, dzień później poinformowano o jego śmierci. Muzyk miał 88 lat.

Pamiętacie Marka Karata z "Rancza"? Aktor zjawił się na pogrzebie Zasmucające zdjęcia z pogrzebu Jana A. P. Kaczmarka. Przemówiła żona

Te gwiazdy pojawiły się na pogrzebie Jana Ptaszyna Wróblewskiego

Dziś odbyło się ostatnie pożegnanie saksofonisty. Jego ciało zostało złożone na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Cała ceremonia miała charakter państwowy, a na uroczystości zjawiły się największe gwiazdy polskiej kultury. Fotoreporterzy uchwycili między innymi obecność Urszuli Dudziak, Stefana Friedmanna czy Ireny Karel. Dziesiątki osób przybyły, aby po raz ostatni pożegnać wybitnego muzyka jazzowego.

akpa20240527_pog_jpwrob_6611.jpg
Fot. AKPA

Podczas ceremonii wypowiedzieli się między innymi Tadeusz Deszkiewicz, jako reprezentant prezydenta Andrzeja Dudy oraz ministra kultury Hanna Wróblewska. W odczytywanych listach podkreślano, jak wielką stratą dla polskiego jazzu i setek melomanów jest śmierć Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Przez fanatyków muzyki tego gatunku kompozytor jest nazywany mistrzem saksofonu oraz muzyczną encyklopedią.

ZOBACZ TEŻ: Trwa pogrzeb Jacka Zielińskiego ze Skaldów. Poruszajace sceny

Emilia Krakowska ubrała się w ten sposób na pogrzeb

Wśród gwiazd, które zjawiły się na uroczystościach pogrzebowych Jana Ptaszyna Wróblewskiego, była również Emilia Krakowska. Aktorka jest znana z ról w dziesiątkach polskich filmów i seriali. Oglądaliśmy ją między innymi w “Na Wspólnej”, “Pierwszej miłości” czy “Usta usta”. Okazało się, że podczas ostatniego pożegnania słynnego muzyka postawiła na dość niekonwencjonalną kreację.

Wiadome jest, że zwyczajowo na pogrzeby ubieramy się w czerń. Jest to kolor żałoby, symbolizuje również smutek i żal związany z odejściem zmarłej osoby. Tymczasem Emilia Krakowska włożyła na siebie białą suknię w błękitne wzory, czym z pewnością zwróciła na siebie uwagę. Jej stylizacja wyraźnie wyróżniała się na tle innych. Na jej głowie pojawił się z kolei biały kapelusz, a twarz zdobiły okulary przeciwsłoneczne.

akpa20240527_pog_jpwrob_6591.jpg
Fot. AKPA
akpa20240527_pog_jpwrob_6582.jpg
Fot. AKPA