Grób

Edmund Niziurski - jak dziś wygląda jego grób
10.07.2023 13:37 Tylko u nas: Odwiedziliśmy grób Edmunda Niziurskiego. Zdumiewający widok, TO stawiają mu zamiast zniczy

Edmund Niziurski był autorem książek, na których wychowało się kilka pokoleń Polaków. To on stoi za „Sposobem na Alcybiadesa”, „Klubem włóczykijów”, „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa” czy „Księgą urwisów”. Pisarz zjednał sobie pokolenia czytelników, łącząc przewrotny humor z nutą refleksji. Pisarz urodzony 10 lipca 1925 roku zmarł 9 października 2013 roku w wieku 88 lat. 

Co się dzieje na grobie Jerzego Połomskiego?, fot. Lelum; KAPIF
06.07.2023 07:45 Co się dzieje na grobie Jerzego Połomskiego? Pomnik miał być "klasyczny, ale elegancki". TO zastaliśmy na miejscu

Na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie w Alei Zasłużonych stanął nagrobek Jerzego Połomskiego. Artysta sam za życia zdecydował o tym, jak on ma wyglądać. Dokonał tego w symbolicznym dniu, bo wtedy, kiedy żegnał swoją siostrę. Teraz spoczywają w jednym grobie, który można określić mianem artystycznego i eleganckiego.

Kacper Tekieli
06.06.2023 17:44 Ludzie mieszkający w pobliżu cmentarza, gdzie pochowano Tekielego zaskoczeni. Mówią, co się dzieje przy grobie Kacpra

Kacper Tekieli zmarł kilka tygodni temu, a jego pogrzeb odbył się niedawno. Mimo tego pamięć o nim wciąż pozostaje żywa. Alpinista spoczywa na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku. To, co dzieje się przy jego grobie, zaskakuje wiele osób.Pogrzeb męża Justyny Kowalczyk obfitował we wzruszające sceny. Przemowa, którą wygłosiła sportsmenka, była chwytająca za serce. Przyznała ona, że chce wychować ich syna tak, aby dawał tyle szczęścia innym, ile ona otrzymała od swojego ukochanego.

Vivienne Westwood
31.05.2023 22:35 Grób znanej gwiazdy został zbezczeszczony. Okropne, co wandale zrobili zmarłej Vivienne Westwood

Właśnie doniesiono o akcie wandalizmu na grobie niedawno zmarłej gwiazdy. Złodzieje nie tylko zniszczyli miejsce pochówki Vivienne Westwood, ale też ukradli ozdobną wazę na kwiaty. Brytyjska projektantka mody zmarła w grudniu 2022 roku. Teraz poinformowano o kradzieży, jaka miała miejsce na jej grobie. Sprawą zajęła się już lokalna policja.

grób
08.03.2023 09:08 Przerażające odkrycie na cmentarzu. Podczas kopania grobu zauważyli coś dziwnego, stanęli jak wryci

Do niecodziennej i w pierwszej chwili mocno niepokojącej sytuacji doszło w miejscowości Raszczyce, która znajduje się na Śląsku. Gdy grabarze kopali grób na tamtejszym cmentarzu, dokonali przy okazji wstrząsającego odkrycia.Natychmiast zostały powiadomione odpowiednie służby. Na miejsce przyjechali nawet saperzy.

Maria Czubaszek
06.02.2023 19:50 Niezwykły hołd dla Marii Czubaszek. Zaskakujące sceny przy grobie, skomentował je sam ksiądz

Fani tęsknią za humorem i nietuzinkową osobowością polskiej satyryczki. Nieżyjąca od blisko 7 lat Maria Czubaszek wciąż otrzymuje wyrazy hołdu — zaskakujące i nietypowe jak ona sama. Ludzie palą nad jej grobem, wszędzie walają się paczki po papierosach. Głos w sprawie zabrał ksiądz.Proboszcz warszawskiej diecezji skomentował zachowanie odwiedzających, zwrócił uwagę na jedną rzecz.

grób
02.02.2023 23:11 Kobieta miesiącami okradała grób dziecka. Policja ją ujęła i podała szczegóły sprawy

Policji udało się ująć kobietę, która przez wiele miesięcy regularnie okradała grób dziecka. Z pomnika znikały ozdoby, nie mieści się w głowie, co z nimi robiła. 58-letniej złodziejce grozi kara pozbawienia wolności. Serię kradzieży zgłosił 43-letni ojciec zmarłego dziecka. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole (woj. wielkopolskie) wszczęli dochodzenie, wreszcie udało im się ustalić tożsamość sprawczyni.

Wojciech Jaruzelski
13.12.2021 18:06 Grób Wojciecha Jaruzelskiego wywołuje zdumienie. Nie każdy miał pojęcie

13 grudnia 1981 roku Wojciech Jaruzelski ogłosił w Polsce stan wojenny. Generał zmarł 25 maja 2014 roku, jego pogrzeb odbył się kilka dni później. Jak wygląda po latach grób kontrowersyjnego polityka? Będziecie zaskoczeni wieloma faktami! Pogrzebowi generała Jaruzelskiego towarzyszyło wiele kontrowersji. Wiele środowisk protestowało przed pochowaniem go na Powązkach. Obawiano się też, że jego grób może zostać zdewastowany. Jak wygląda teraz?

Paweł Kukiz
01.11.2021 15:20 Paweł Kukiz pokazał grób Franciszka Kukiza na Kresach

Paweł Kukiz z okazji dnia Wszystkich Świętych postanowił nagłośnić swój projekt dokumentowania starych cmentarzy i grobów. Z tego powodu wrzucił na Facebooka zdjęcie grobu Franciszka Kukiza, znajdującego się na cmentarzu w Uhnowie, skąd pochodzą przodkowie polityka. Rodzina Pawła Kukiza pochodzi z Kresów. Jego pradziadek Paweł był radnym i burmistrzem Uhnowa. Jego dziadek, Marian urodził się w Uhnowie, by później pracować jako policjant lwowski. Teraz polityk publikuje zdjęcia z cmentarza w tej miejscowości.

Jarosław Kaczyński
31.10.2021 09:58 Jarosław Kaczyński osobiście posprzątał grób mamy

Jarosław Kaczyński wykazał się dużym rozsądkiem. Postanowił odwiedzić groby bliskich, zanim na cmentarzach zaroi się od tłumów – za sprzątanie grobów wziął się już wczoraj, 30 października. Na dodatek zajął się tym własnoręcznie! Cała Polska wie, jak bardzo upamiętnianie śmierci bliskich jest ważne dla Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PIS dba o to nie tylko na miesięcznicach – tym razem bez towarzystwa tłumów postanowił zadbać o groby najbliższych.

Brzeziny
31.10.2021 09:02 Nie zauważyli dziury. Małżeństwo wpadło do grobu, uderzyli o spróchniałą trumnę

Wizyta na cmentarzu może być przerażająca – i to nie tylko w horrorach. Pewne małżeństwo z Łęcznej przekonało się o tym na własnej skórze. Nie spodziewali się, że grób ich bliskich to nie jedyny, z którym będą mieli bezpośredni kontakt. Łęczna to niewielka miejscowość na Lubelszczyźnie. Para wybrała się tam na cmentarz, by odwiedzić groby. Niestety przydarzył im się przy tej okazji przykry wypadek

Marian Lichtman
21.10.2021 21:18 Lichtman o grobie Krawczyka: ”Tego jeszcze na świecie nie było”

Marian Lichtman udzielił wywiadu dla „Faktu”, w którym podzielił się swoją opinią na temat nowego nagrobku Krzysztofa Krawczyka. Trubadur nie ukrywa, że bardzo mu się on nie podoba – Tego jeszcze na świecie nie było – czytamy. Dodał, że jeszcze nie miał okazji odwiedzić nowego grobu swojego przyjaciela. Ostre słowa Mariana Lichtmana w tej sprawie mogły zadziwić niejednego fana Krzysztofa Krawczyka. Muzyk ma swoje uzasadnione powody.

Brzeziny
17.10.2021 22:54 Pochowali mężczyznę, myśląc, że jest bezdomny. Rodzina dowiedziała się o śmierci pół roku później

Okropna historia wydarzyła się w gminie Lwówek. 48-letni mężczyzna zmarł w marcu w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym WUM. Uznano go za bezdomnego i pochowano przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Jego rodzina dowiedziała się o śmierci dopiero pół roku później, zupełnie przypadkowo. Mężczyzna został pochowany jako bezdomny, mimo że miał przy sobie dowód osobisty. Dramat rodziny 48-latka opisał „Dziennik Zachodni”. 48-latek to Dawid P., który wyjechał do Warszawy. Miał trudny okres, walczył z wieloma problemami osobistymi. Był rozwodnikiem, miał dwójkę dorosłych synów, ale nie kontaktował się z nimi zbyt często.

dziennikarka
18.09.2021 19:32 Poruszające słowa żony Wiesława Gołasa o grobie męża

Wiesław Gołas zmarł 9 września. Słynny „Czereśniak” z kultowej produkcji „Czterej pancerni i pies” oraz aktor kabaretowy został pochowany na Starych Powązkach. Czemu jego grób nie znajduje się na Alei Zasłużonych? Żona artysty wyjaśniła swoją decyzję – powód jest bardzo poruszający. Gołas należał do Kabaretu Starszych Panów i Kabaretu Dudek. Jego wykonanie utworu „W Polskę idziemy” zna kilka pokoleń Polaków. Był uznanym aktorem teatralnym, a za swój dorobek odznaczono go Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Tak ogromny dorobek twórczy sprawił, że Związek Artystów Scen Polskich zwrócił się do jego żony z propozycją, aby Gołas spoczął w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach Wojskowych. Żona aktora nie zgodziła się na to, a jej powody wzruszą każdego.

Piotr Woźniak-Starak
18.08.2021 17:09 Widok grobu Piotra Woźniaka-Staraka dziś wyciska łzy. Po dwóch lata wszystko wygląda inaczej, fani poruszeni

18 sierpnia 2021 roku przypada 2 rocznica śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Znany producent filmowy zginął tragicznie w wypadku na jeziorze Kisajno koło Giżycka. Dziś na miejscu pochówku odbyły się uroczystości pamiątkowe. Jak wygląda obecnie grób zmarłego? Piotr Woźniak-Starak zginął podczas nocnej wyprawy motorówką po jeziorze dwa lata temu. Na dzisiejszy dzień została zaplanowana msza w kościele św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Konstancinie Jeziornej. Nabożeństwo odbędzie się o godzinie 18.

Cmentarz
03.07.2021 22:24 Mężczyzna odwiedzał grób bliskich. Przypadkiem w rozkopanej sąsiedniej mogile odkrył zwłoki noworodka

Mężczyzna odwiedzał grób bliskich. W rozkopanej obok mogile odkrył coś przerażającego. Okazało się, że były to zwłoki noworodka. Trwa śledztwo. Grób był rozkopany. To przykuło uwagę mężczyzny. Razem z pracownikiem cmentarza dokonał przerażającego odkrycia. Znaleźli zwłoki noworodka.

Piotr Woźniak-Starak
01.07.2021 21:29 Widok grobu Piotra Woźniak-Staraka odbiera mowę. Właśnie zakończono nad nim prace

Grób Piotra Woźniaka-Staraka właśnie został ukończony. Widok mauzoleum robi wrażenie. Jak donoszą media, pomnik jest dziełem włoskich projektantów. Grób Piotra Woźniaka-Staraka został ukończony niedługo przed rocznicą urodzin zmarłego, które przypadają 10 lipca.

Piotr Woźniak-Starak
24.05.2021 11:34 Grób Piotra Woźniak-Staraka został rozebrany. Trwa przebudowa

W sierpniu br. miną dwa lata od śmierci Piotra Woźniak-Staraka. Słynny producent filmowy został pochowany na terenie swojej posiadłości w Fueldzie na Mazurach, jednak pochówek odbył się niezgodnie z przepisami sanitarnymi. Wobec tego zdecydowano o postawieniu drugiego grobu na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, która obecnie znajduje się w stanie surowym. „Super Express” donosi, że trwa jego przebudowa. Opublikowano najświeższe zdjęcia. Grób Piotra Woźniak-Staraka na Powązkach dotychczas składał się z pięknego kamienia, na którym wygrawerowane zostało jego imię i nazwisko oraz data urodzin i śmierci. Ozdobiony został kwiatami oraz zieloną trawą. Wszystko wskazuje na to, że będzie wyglądać inaczej.

Ewa Minge
22.05.2021 22:26 Ewa Minge poszła na grób swojej matki. Zrobili jej zdjęcie: „Zaraz będzie afera”

Na profilu Ewy Minge pojawiła się fotografia w niecodzienne scenerii. Kadr uwieczniający polską projektantkę zrobiony został na cmentarzu, przy grobie jej nieżyjącej mamy. Ewa Minge opublikowała na swoim profilu zdjęcie, które ktoś wykonał, kiedy była na cmentarzu, odwiedzając grób swojej mamy. Do zdjęcia polska projektantka dołączyła obszerny opis, który rozpoczyna dość wymowne stwierdzenie: Zaraz będzie afera.

Jan Kobuszewski
18.04.2021 16:12 Jutro obchodziłby urodziny. Smutny widok grobu Jana Kobuszewskiego

Jan Kobuszewski był niezwykle utalentowanym aktorem, którego podziwiały całe pokolenia. Niestety artysty nie ma już z nami, co więcej, widok jego grobu wywołuje niebywały smutek. Jan Kobuszewski nie odnosił sukcesów od samego początku swojej kariery, jednak dzięki rolom w kultowych już produkcjach, stał się prawdziwą legendą polskiego kina, a także seriali. Oczywiście nie można też zapominać o jego wkładzie w polski kabaret. Choć początkowo twierdził, że estrada nie jest dla niego, to dzięki namowom małżonki, ostatecznie zdecydował się wystąpić wraz z Edwardem Dudkiem Dziewońskim i był to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

grób
17.04.2021 23:24 Przy grobie Krzysztofa Krawczyka zjawiła się młoda dziewczyna. W piękny sposób uczciła wielkiego muzyka

Każdego dnia grób Krzysztofa Krawczyka odwiedzany jest przez setki fanów, którzy pragną oddać hołd zmarłemu artyście. Dziś na Cmentarzu w Grotnikach pojawili się niecodzienni goście, którzy pragnęli podarować piosenkarzowi coś więcej niż tylko modlitwę, znicz i kwiaty. Dziewczynka wraz z ojcem zagrali na skrzypcach minikoncert, na którym zjawiło się kilkadziesiąt osób. Tata i córka postanowili zaprezentować wymyśloną i skomponowaną przez dziewczynkę piosenkę, co wyraźnie spodobało się wszystkim zebranym wokół mogiły Krzysztofa Krawczyka.

Grób Krzysztofa Krawczyka
13.04.2021 10:41 Tłumy Polaków odwiedzają grób Krzysztofa Krawczyka

Minął już tydzień od śmierci jednego z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, Krzysztofa Krawczyka. Trzy dni temu, 10 kwietnia odbył się jego pogrzeb. Grób artysty, znajdujący się w Grotnikach odwiedzają tłumy ludzi. Fakt opublikował nagranie z miejsca wiecznego spoczynku wokalisty. Na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka zjawiło się mnóstwo bliskich, przyjaciół i fanów artysty. Teraz mogiła piosenkarza jest zasypana wieńcami i zniczami i codziennie odwiedza ją setki fanów.

Madzia z Sosnowca
22.03.2021 11:32 Tak wygląda grób Madzi z Sosnowca. Minęło już 9 lat od smutnego wydarzenia

To już dziewięć lat od kiedy Polskę obiegła wiadomość o tragicznej śmierci Madzi z Sosnowca (+6 mies.). Sprawa wciąż budzi wielkie emocje, a zbrodnia Katarzyny Waśniewskiej (30 l.) pozostaje w pamięci mieszkańców Sosnowca. Jak wygląda grób dziewczynki? 24 stycznia 2012 r. Katarzyna Waśniewska udusiła swoją sześciomiesięczną córkę. Zwłoki zostały znalezione w Parku Żeromskiego w Sosnowcu. Matka długo nie przyznawała się do postawionych jej zarzutów, twierdząc najpierw, że dziecko zostało porwane, później wyznała, że umarło w wyniku nieszczęśliwego wypadku, gdy wyślizgnęło jej się z rąk. Prawda jednak okazała się zupełnie inna. Jak stwierdziła policja, kobieta chciała zaczadzić dziewczynkę, po czym rzuciła ją na ziemię i udusiła. Dzisiaj grób Madzi odwiedzają mieszkańcy Sosnowca.

Grób
21.03.2021 11:41 Tak wygląda grób Jana Pawła II. Widok wywołuje łzy w oczach

Za niespełna dwa tygodnie minie 16 lat od pamiętnego, jednak bardzo tragicznego wydarzenia w historii Polski oraz kościoła rzymskokatolickiego. Mowa oczywiście o śmierci papieża Polaka, Jana Pawła II, który piastował najwyższe stanowisko w kościele katolickim przez niespełna 27 lat. Grób papieża wywołuje łzy u każdego wspominającego osobę Karola Wojtyły. Grób Jana Pawła II znajduje się w Kaplicy Świętego Sebastiana Bazyliki Świętego Piotra. Został tam umiejscowiony 2 maja 2011 roku, po uroczystościach związanych z beatyfikacją papieża Polaka. Aż ciężko uwierzyć, że wkrótce minie 16 lat odkąd nie ma go pośród nas.

Krzysztof Kieślowski
13.03.2021 15:38 Córka zrobiła niesamowitą rzecz na grobie Krzysztofa Kieślowskiego. Do sieci trafiło wideo

Popularny reżyser filmowy Krzysztof Kieślowski zmarł 25 lat temu. Na swoim koncie ma wyreżyserowanych mnóstwo kultowych produkcji, które do dziś uznawane są za prawdziwe dzieła sztuki. Zmarł w wyniku choroby serca. Widok jego grobu po prostu chwyta za serce. Jego córka postawiła na nim rzeźbę, która przedstawia kadrujące dłonie reżysera. Super Express opublikował wideo z miejsca jego nagrobku. Krzysztof Kieślowski cieszy się naprawdę wyjątkową opinią wśród wielu polskich aktorów i reżyserów. Jego filmy i seriale są ponadczasowe i przedstawiają wiele rzeczy, które do dziś stanowią zagadkę dla wielu ludzi. Widok jego grobu wyciska łzy z oczu.

Jan Kulczyk
12.03.2021 18:03 Jan Kulczyk zmarł 7 lat temu. Tak obecnie wygląda grób miliardera

Jan Kulczyk zmarł 7 lat temu. Pochowano go na Cmentarzu Jeżyckim w Poznaniu. Jego grób jest jednym z najbardziej wyróżniających się spośród wszystkich. Nagrobek przyozdobił jeden z ulubionych artystów zmarłego przedsiębiorcy i filantropa. Szczególnie pięknie wyglądać musi w jesiennej scenerii. Ponadto swoistą kompozycję dopełniają również znicze stojące przy nagrobku. Wszystko tworzy niepowtarzalny i symboliczny klimat.

grób
06.03.2021 09:54 Grób Józefa Nalberczaka wymaga renowacji. Dziś stoi na nim tylko pusta butelka

Józef Nalberczak był słynnym polski aktorem, zagrał w produkcjach takich jak Dom, Czterej pancerni i pies, Stawka większa niż życie, czy Daleko od szosy. Niestety, grób aktora jest w opłakanym stanie. Dziennikarze Super Expressu zastali na miejscu pustą butelkę i zniszczony nagrobek.Grób Józefa Nalberczaka znajduje się na Starych Powązkach w Warszawie (kw. 296-VI-7), aktor został pochowany w grobowcu rodzinnym. Widok jest przykry. Jest jednak szansa, że wkrótce się to zmieni.

Irena Kwiatkowska
04.03.2021 13:43 Irena Kwiatkowska zmarła 10 lat temu. Na widok grobu aktorki do oczu napływają łzy

Irena Kwiatkowska zmarła 10 lat temu, 3 marca 2011 roku. Pogrzeb odbył się 14 marca 2011 w bazylice św. Krzyża w Warszawie. Dziennikarze Super Expressu pokazali, jak obecnie wygląda grób artystki. Widok porusza – miejsce jest zadbane i widać, że bliscy pamiętają o wspaniałej ,,kobiecie pracującej” z Czterdziestolatka. Irena Kwiatkowska przeżyła 98 lat i mimo że od 10 lat nie ma jej z nami, widzowie wciąż ją wspominają. Była niezwykle utalentowaną i charyzmatyczną osobą, która potrafiła w sekundę wywoływać uśmiech widowni.