Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > To znalazło się na grobie męża Racewicz. Gest prosto z serca
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 10.04.2024 18:11

To znalazło się na grobie męża Racewicz. Gest prosto z serca

Paweł Janeczek, Joanna Racewicz
Fot. KAPiF, AKPA

Mąż Joanny Racewicz, Paweł Janeczek był jedną z ofiar katastrofy smoleńskiej. To niesamowite co znalazło się na jego grobie. 

W katastrofie smoleńskiej zmarło 96 osób

Minęło 14 lat od tragedii, która wydarzyła się w pobliżu lotniska w Smoleńsku. Prezydencki samolot Tu-154 rozbił się po zderzeniu z okolicznymi drzewami. Cała załoga oraz delegacja, która zmierzała na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęła na miejscu. Wśród ofiar znalazła się między innymi ówczesna para prezydencka, Lech i Maria Kaczyńscy. 10 kwietnia 2010 roku od samego rana ogólnopolskie media na bieżąco informowały o okolicznościach tragedii.

W katastrofie smoleńskiej zginęło łącznie 96 osób. W tym przedstawiciele polskiego parlamentu, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, dowódcy Sił Zbrojnych RP, rodziny zamordowanych w Katyniu żołnierzy, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, duchowieństwo i wielu innych. Kilka osób w ostatniej chwili zrezygnowało z lotu, czym najprawdopodobniej odwrócili swój los. To między innymi Andrzej Duda, Jan Englert czy Jarosław Kaczyński. 

Ale zaskoczenie. Joanna Racewicz pochwaliła się, z kim spędziła Walentynki. "Najfajniejsza dziewczyna świata" Bolesne, co spotkało właśnie Joannę Racewicz. Smutne, jak obrazili dziennikarkę internauci

Wśród ofiar był mąż Joanny Racewicz

Wśród ofiar katastrofy smoleńskiej był Paweł Janeczek - mąż Joanny Racewicz i ojciec jej syna. Mężczyzna pracowała w Biurze Ochrony Rządu i był odpowiedzialny za ochronę prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zmarł w wieku 37 lat. 

10 kwietnia jest datą szczególnie ważną i trudną dla Joanny Racewicz. W rocznicę śmierci swojego ukochanego, wspomina go czule. Dziennikarka w tym roku opublikowała wzruszający post na Instagramie. 

Zarys sylwetki w drzwiach, cichnący odgłos kroków, echo głosu. Słońce odbite w filiżance o świcie. Czternaście lat temu zatrzymał się świat - zaczęła swój wpis Joanna Racewicz. 

Tak wygląda grób Pawła Janeczka

Kiedy w 2010 roku Paweł Janeczek zginął tragicznie, pozostawił zrozpaczoną żonę i zaledwie 2-letniego synka. Mężczyzna został pochowany na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

Grób męża Joanny Racewicz wyróżnia się na tle innych nagrobków. Pomnik na grobie Pawła Janeczka został wykonany z czarnego kamienia, na którym znajduje się biały krzyż. Jest bardzo podobny do pozostałych grobów w kwaterze smoleńskiej. Jednak wyróżnia go pewien szczególny element - to odcisk dłoni żony i syna zmarłego.