Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Inne nazwisko na grobie Kipiel-Sztuki. Wszystko przez jeden szczegół
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 17.06.2024 14:40

Inne nazwisko na grobie Kipiel-Sztuki. Wszystko przez jeden szczegół

marzena kipiel-sztuka
Fot. AKPA

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki odbył się w zeszły czwartek, 13 czerwca. Pojawili się na nim najbliżsi aktorki, przyjaciele, a także nieprzebrany tłum fanów. Każdy osobiście chciał pożegnać kultową Halinkę ze “Świata według Kiepskich”. Artystkę pochowano w jej rodzinnej miejscowości, w rodzinnym grobowcu. Wiadomo już, jakie nazwisko zostanie wyryte przy imieniu aktorki. Fani z pewnością będą zaskoczeni.

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki

O śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki jako pierwsza poinformowała jej koleżanka z planu, Renata Pałys. 9 czerwca nad ranem serialowa Paździochowa opublikowała na Facebooku rozdzierający komunikat, który wstrząsnął całym światem polskiej branży artystycznej:

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka.

4 dni później odbył się pogrzeb aktorki. Uroczystość miała miejsce w Kaplicy Cmentarnej na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej w rodzinnym mieście artystki, czyli Legnicy. Ceremonia miała charakter świecki, a pojawiło się na niej tak wiele osób, iż nie każdy był w stanie wejść do kościoła. Ostatniemu pożegnaniu artystki towarzyszyła osobiście wybrana przez nią piosenka — "Embraceable You" Gershwina. Innym zaskakującym elementem był nietypowy malunek na urnie. Co więcej, zamiast kwiatów pojawiły się balony, a żałobnicy, zgodnie z życzeniem aktorki, byli ubrani na kolorowo.

Reżyser “Kiepskich” o Marzenie Kipiel-Sztuce. Ciężko pogodzić się ze stratą Ujawniono na pogrzebie przyczynę śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki

Dlaczego Marzena Kipiel-Sztuka rozstała się ze swoim pierwszym mężem?

Przypomnijmy, że, jak ujawniła mediom Renata Pałys, organizacją pogrzebu Marzeny Kipiel-Sztuki zajęła się jej serialowa rodzina we współpracy z zarządem hospicjum, w którym aktorka spędziła swoje ostatnie chwile. Z żyjących krewnych artystce pozostała tylko siostra, jednak do końca ich relacja nie była dobra. Gwiazda “Świata według Kiepskich” miała łącznie 3 partnerów, jednak przeżyła każdego z nich. To właśnie dlatego nikt z jej rodziny nie przyczynił się do organizacji pogrzebu.

Przypomnijmy, że pierwszym mężem Kipiel-Sztuki był reżyser i producent Konrad Sztuka, po którym przejęła nazwisko. Para rozwiodła się jednak po 10 latach małżeństwa. Co było tego przyczyną? Aktorka opowiedziała o tym już jakiś czas temu:

Nasze małżeństwo rozpadło się z powodu mojego pracoholizmu, aktorstwo było ważniejsze, niż rodzenie dzieci, prasowanie i stanie przy garach – opowiadała.

Z tym wydarzeniem łączył się jednak pewien istotny szczegół, który będzie miał wpływ na to, jakie nazwisko zostanie wyryte na jej grobie.

ZOBACZ TEŻ: To dzięki niej Kipiel-Sztuka został aktorką. To powiedziała na pogrzebie artystki

Taki napis zostanie wyryty na nagrobku Marzeny Kipiel-Sztuki

Okazało się, że po tym, jak Marzena Kipiel-Sztuka wzięła ślub, postanowiła zrezygnować z nazwiska panieńskiego, więc w oficjalnych dokumentach zostało samo “Sztuka”. Co ciekawe, aktorka nigdy potem, nawet po rozwodzie, nie wróciła do swojego rodowego nazwiska.

Zrobiłam to z przekory i złości, bo przed rozprawą rozwodową z Konradem usłyszałam, żebym "wypisała" się ze Sztuki. Konrad powiedział mi, że jego ojciec chciałby, abym "oddała" nazwisko. Tego było już dla mnie za wiele, poniosło mnie i powiedziałam: Po moim trupie! – wyznała w jednym z wywiadów.

Konrad Sztuka, pierwszy mąż artystki, zmarł w 2015 roku. Kilka lat wcześniej serialowa Halinka chowała swoich kolejnych ukochanych — Mariusza Piesiewicza, a potem Przemysława Buksakowskiego.

Gdy zmarła, wyszło na jaw, że zostanie pochowana zgodnie z dokumentami. Na jej nagrobku znajdzie się samo “Marzena Sztuka”, o czym mogliśmy przekonać się już podczas pogrzebu, analizując tabliczkę nagrobną, a jeszcze wcześniej — klepsydrę.

marzena kipiel-sztuka (12).jpg
Fot. AKPA