Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Widok grobu Emiliana Kamińskiego ściska za serce. Jeden szczegół wywołuje łzy, to wszystko dla aktora
Martyna Pałka
Martyna Pałka 31.10.2023 14:22

Widok grobu Emiliana Kamińskiego ściska za serce. Jeden szczegół wywołuje łzy, to wszystko dla aktora

Widok grobu Emiliana Kamińskiego
Widok grobu Emiliana Kamińskiego, fot. materiały własne; KAPIF

26 grudnia 2022 roku przekazano dramatyczną informację o śmierci jednego z najpopularniejszych polskich aktorów. Emilian Kamiński zmarł podczas świąt Bożego Narodzenia w wieku 70 lat. 

Emilian Kamiński zmarł prawie rok temu

Informacja o nagłej i niespodziewanej śmierci wybitnego polskiego aktora wstrząsnęła całym Internetem. Emilian Kamiński zmarł w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia w swoim domu w Józefowie, otoczony przez najbliższą rodzinę. Dyrektor teatru miał wówczas 70 lat.

Wiadomość o odejściu gwiazdora pogrążyła w żałobie wszystkich wiernych fanów oraz kolegów i koleżanki z branży. Nie da się jednak ukryć, że rodzinna tragedia najmocniej dotknęła jego ukochaną żonę Justynę Sieńczyłło, która ujawniła kilka informacji na temat jego samopoczucia przed śmiercią.

On kochał swój teatr i bał się, że już nigdy nie wróci na scenę, bo rokowania nie były najlepsze. Miał problemy z mówieniem i z oddychaniem. Kilka razy był w szpitalu, ale było coraz gorzej, mimo że miał najlepszą opiekę i zastosowano u niego nowoczesną terapię. Zdrowie niestety nie wracało

Emilian Kamiński.jpg
Emilian Kamiński zmarł prawie rok temu, fot. KAPIF
Siostra Emiliana Kamińskiego ujawniła, co działo się przed jego śmiercią. Serce pęka. "Nie jest ani trochę łatwiej"

Tak wyglądał pogrzeb Emiliana Kamińskiego

Msza święta żałobna w intencji zmarłego Emiliana Kamińskiego miała miejsce w kościele świętego Karola Boromeusza 4 stycznia 2023 roku. Stamtąd wyruszył pochód żałobny, który odprowadził aktora na Cmentarz Wojskowy na warszawskich Powązkach. Dyrektor teatru Kamienica został pochowany w Alei Zasłużonych.

Podczas ostatniego pożegnania artysty pojawiło się mnóstwo gwiazd, które miały przyjemność współpracować z Emilianem Kamińskim. Ostatnią wolą gwiazdora było, aby założony przez niego stołeczny teatr Kamienica mógł dalej funkcjonować. Podczas pogrzebu zapewniono o wypełnieniu życzenia zmarłego.

Szanowni Widzowie, w związku z wieloma zapytaniami informujemy, iż zgodnie z wolą dyrektora Emiliana Kamińskiego, repertuar Teatru Kamienica pozostaje bez zmian. Twoja umiłowana Kamienica gra i grać będzie zawsze. Dla Ciebie, Dyrektorze...

Jak dzisiaj wygląda grób Emiliana Kamińskiego?

Obecnie minął prawie rok od śmierci cenionego polskiego aktora. Na kilka dni przed uroczystością Wszystkich Świętych postanowiliśmy sprawdzić, jak obecnie wygląda grób Emiliana Kamińskiego. Gwiazdor został pochowany w pokrytej zieloną trawą mogile - na próżno można więc szukać tam marmurowego pomnika.

Na samym środku nagrobka znajduje się wielki czarno-biały portret dyrektora teatru Kamienica. Obok niego znajdują się trzy wielkie drewniane krzyże. Całość przyozdobiona jest licznymi zniczami i kwiatami, które pozostawili bliscy i rodzina zmarłego artysty.  

Uwagę przykuwa również jeden szczegół, który znajduje się na środku nagrobka gwiazdora. Jest to uroczysta tablica pozostawiona dla Emiliana Kamińskiego przez pracowników jego ukochanego Teatru Kamienica.

Emilian Kamiński grób 1.jpg
Tak dziś wygląda grób Emiliana Kamińskiego, fot. materiały własne
Emilian Kamiński grób 2.jpg
Tak dziś wygląda grób Emiliana Kamińskiego, fot. materiały własne
Emilian Kamiński grób 3.jpg
Tak dziś wygląda grób Emiliana Kamińskiego, fot. materiały własne
Tagi: grób
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik