Lifestyle.Lelum.pl > Zagadka

Zagadka

biegacze
12.06.2024 20:05 Zagadka: Ilu biegaczy widzisz na zdjęciu? Niektórzy mają tylko jedną nogę

Zagadki to idealny sposób na oderwanie się od nadmiaru codziennych obowiązków, a także szybki trening dla naszego mózgu. Tym razem uwaga internautów została skupiona na zdjęciu biegaczy, którzy wspólnie pokonują maraton. Jak wielu z nich jesteś w stanie dostrzec na tej fotografii?

zagadka
29.11.2021 18:02 Znajdziesz psa na zdjęciu? Zagadkę z obrazka rozwiązuje tylko niewielki procent internautów

Zagadka bywa czasem miłym przerywnikiem od codziennych obowiązków i to nie tylko dla dzieci. Tym razem furorę w sieci robi obrazek, na którym znajduje się stado owiec, a wśród nich pies. Mało kto odnajduje tam tego popularnego domowego pupila. Zagadka, czyli obrazek ze stadem owiec i owczarkiem udostępniła na swoim Facebooku pewna internautka, która pewnie nawet nie spodziewała się, jaką łamigłówkę zafundowała obserwatorom.

10.10.2021 19:33 Na zdjęciu ukrył się pies. Widzisz go? Tylko 5% osób jest w stanie zobaczyć go od razu

Rozmaite łamigłówki oraz złudzenia optyczne co jakiś czas elektryzują media społecznościowe, wywołując tysiące skrajnych reakcji. Tak było między innymi z sukienką, którą część internautów widziała w kolorze złoto-białym, część zaś – niebiesko-czarnym, czy też zdjęciem, które według niektórych przedstawiało drzwi, inna zaś dopatrywali się na nim widoku plaży. Tym razem popularność zyskuje zdjęcie dywanu, na którym miał ukryć się pies. Niewielu jest jednak w stanie go dostrzec.

zagadka
04.10.2021 11:46 Na zdjęciu ukryta jest panda. Tylko 5% osób jest w stanie odnaleźć zwierzę

Pomiędzy znajdującymi się na fotografii osobami ukryła pandę. I choć wiele osób na początku irytuje się i uważa, że to ściema, to nie ma wątpliwości — panda rzeczywiście tam jest.Czytelniczka serwisu Bored Panda stworzyła fotograficzną zagadkę. Na archiwalnym zdjęciu ukryła pandę. Czy uda ci się odnaleźć zwierzę na fotografii? Udaje się to tylko nielicznym!Zagadka Tracy Lynn Heightchew może być sporym wyzwaniem! Kobieta wybrała zdjęcie z konferencji organizacji Junior Achievement z 1978 roku.Lubicie zagadki z odnajdywaniem obiektów na zdjęciach? Jeśli tak, spróbujcie znaleźć zwierzątko na fotografii! Trzeba nieźle wytężyć wzrok!

zagadka
11.09.2021 19:44 Co widzisz na zdjęciu? Zagadka dla bystrzaków

Różnego rodzaju łamigłówki, zagadki i złudzenia optyczne co jakiś czas elektryzują media społecznościowe (tak polskie, jak i zagraniczne). Część z nich stała się już na tyle kultowa, że wiele miejsca poświęcono im również w klasycznych mediach (wystarczy wspomnieć o biało-złotej lub czarno-niebieskiej sukience). Teraz na Twitterze pojawiła się kolejna zagwozdka dla spostrzegawczych.

zdjęcie
31.08.2021 13:15 Wiesz, co znajduje się na zdjęciu? Jeżeli zgadniesz, możesz uważać się za mistrza

Przedstawiamy wam nietypowe zdjęcie. Czy wiesz, co się na nim znajduje? Okazuje się, że niewiele osób jest w stanie zgadnąć. Jeśli ci się udało, śmiało możesz uważać się za prawdziwą mistrzynię. Zauważyłyście to? W serwisie Reddit opublikowano bardzo nietypowe zdjęcie. Na fotografii widzimy białe papryki roczne. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak ludzkie zęby. Domyśliłyście się od razu?

zagadka
04.07.2021 09:30 Która figura nie pasuje do pozostałych? Tylko 1% osób poradzi sobie z zagadką w 10 sekund

Za naszych czasów wymyślono już niezliczoną ilość testów na inteligencję. Część z nich jest prosta, inne zaś zaliczają się do najtrudniejszych, które rozwiązują jedynie najinteligentniejsi ludzie na świecie. A jak sobie poradzicie z niniejszym testem? Okazuje się, że ta zagadka sprawia trud wielu ludziom i mało kto potrafi rozwiązać go w mniej niż 10 sekund. Jeden kształt nie pasuje do pozostałych. Testy na inteligencję zazwyczaj składają się z wielu pytań, w tym takich, które można nazwać za abstrakcyjne lub kontrowersyjne. Osoby, które osiągają wysokie wyniki mogą zostać wpisane do tzw. Mensy, czyli międzynarodowego stowarzyszenia osób o ilorazie inteligencji wyższym niż przeciętny. A czy niniejsza zagadka okazała się dla was prosta?

kot
16.06.2021 17:15 Na obrazku ukrywa się kot. Tylko niewielki procent ludzi potrafi go znaleźć wśród śmieci, widzisz?

Kot przechadzał się po gigantycznym wysypisku śmieci. Przypadkiem został uchwycony na zdjęciu, ale na pierwszy rzut oka w ogóle nie da się go dostrzec. Trzeba naprawdę pilnie szukać i to jeszcze wiedzieć czego. To zdjęcie to świetny sposób na sprawdzenie swojej spostrzegawczości, bardzo niewiele osób jest w stanie znaleźć mruczka. Coś na pobudzenie szarych komórek? A może krótka przerwa w pracy? Chwila odpoczynku? To zdjęcie-zagadka to naprawdę fantastyczny sposób na chwilkę skupienia.

10.06.2021 00:15 Na zdjęciu ukrywa się wyjątkowy ptak. Najszybciej odnaleziono go w 23 sekundy, widzisz?

Zdjęcie, na którym ukrywa się wyjątkowy ptak, przysparza trochę kłopotu. Okazuje się, że wskazanie barwnego zwierzaka nie jest takie proste i na pierwszy rzut oka w ogóle go nie widać. Rekord to 23 sekundy, choć może to zająć znacznie dłużej. Odwagę odwracają inne kolorowe ptaki i dlatego wskazanie tego jedynego nie jest takie proste! Zdjęcie jest wyjątkowo trudnym testem na spostrzegawczość. Niezwykły ptak ukrył się na gałęziach wraz z innymi znanymi nam gatunkami ptasich przedstawicieli. Wytęż wzrok i przyjrzyj się dokładnie. Może uda ci się pobić rekord, a twoje oko okaże się sokole!

zagadka ciastka
30.05.2021 15:50 Nikt jeszcze nie rozwiązał tej zagadki w mniej niż 46 sekund. Który element nie pasuje do reszty?

Ciastka i kawy, które znajdują się na tym rysunku, mogą przyprawić nas o niemały zawrót głowy. Udało ci się znaleźć niepasujący element? Nikt jeszcze nie rozwiązał tej zagadki w mniej niż 46 sekund. Wśród internautów krąży kolejny rysunkowy tekst na spostrzegawczość. Tym razem, na obrazku, na którym widzimy smakowite ciastka, pączki, donuty i wszelkie rodzaje kawy, został ukryty jednej niepasujący przedmiot. Zawarte na ilustracji kształty i barwy z pewnością nie pomagają nam w jego odnalezieniu. Ciastka i kawy, które znajdują się na tym rysunku, mogą przyprawić nas o niemały zawrót głowy. Udało ci się znaleźć niepasujący element? Nikt jeszcze nie rozwiązał tej zagadki w mniej niż 46 sekund. Wśród internautów krąży kolejny rysunkowy tekst na spostrzegawczość. Tym razem, na obrazku, na którym widzimy smakowite ciastka, pączki, donuty i wszelkie rodzaje kawy, został ukryty jednej niepasujący przedmiot. Zawarte na ilustracji kształty i barwy z pewnością nie pomagają nam w jego odnalezieniu.

obrazek
20.05.2021 19:15 Na obrazku ukrył się ptak, który nie pasuje do reszty. Jedynie 3% osób widzi go już w pierwszej minucie

Obrazek, na którym widnieje mnóstwo kolorowych ptaków to świetne ćwiczenie dla wzroku i mózgu. Pamiętajmy, że o nasz umysł naprawdę trzeba dbać – takie zagadki są świetnym treningiem. Na tym obrazku ukrywa się ptak, który nie pasuje do reszty – widzisz go? Tylko 3% osób wyłapuje go już w pierwszej minucie poszukiwań! Zagadki to świetny sposób na trenowanie mózgu. Choć w naszej kulturze dominuje kult ciała, nie należy zapominać także o umyśle – jesli nie zmuszamy go do wysiłku, narażamy się na przykre konsekwencje. Niećwiczony mózg jest dużo bardziej podatny na demencję lub Alzheimera. Dlatego podsuwamy wam zagadkę, która pomoże zająć nasz umysł na jakiś czas!

mężczyzna
19.05.2021 13:00 W domu samotnego mężczyzny znaleziono jego ciało. Czy potrafisz rozwikłać zagadkę kryminalną?

Mężczyzna zostaje znaleziony w domu w kałuży krwi. Przed domem znajdują się poszlaki, które mogą wskazywać na zabójcę. Czy jesteś w stanie wskazać zabójcę, mając kilka informacji z miejsca zbrodni? Oto kryminalna zagadka sprawdzająca twoją bystrość i spostrzegawczość. Mężczyzna zostaje zamordowany we własnym domu. Nie mamy żadnych podejrzanych. Postaraj się wskazać, kto jest winien śmierci samotnika. Pamiętaj, nie możesz zastanawiać się zbyt długo. Na rozwiązanie tej zagadki masz 15 sekund!

Zagadka
16.05.2021 09:20 Zagadka, która sprawdza nieszablonowe myślenie. Wiele osób się nad nią głowi

Zagadka ta nie daje spokoju nawet najinteligentniejszym osom. Jej rozwiązanie przysparza ludziom mnóstwa problemów. I nic dziwnego! Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi jest nie lada wyzwaniem. Koniecznie sprawdź, czy należysz do nielicznej grupy osób, którym udało się ją rozwikłać! Jak się okazuje, niekiedy wyuczona wiedza książkowa nie wystarcza. Tak jest właśnie w przypadku zagadki, którą chcemy wam dziś przedstawić! Ostrzegamy, że przerasta ona większość Internautów, a umiejętność szybkiego liczenia i logicznego myślenia w tym przypadku to zdecydowanie za mało! Z drugiej strony… Kto z nas nie lubi wyzwań? No właśnie! Życzymy powodzenia!

Dziewczyna
10.05.2021 19:00 Jedno zdjęcie podzieliło internatów. Co na nim widać? Prawda powala na kolana

Zagadka, która jakiś czas temu ukazała się w sieci, wywołała lawinę komentarzy. Co więcej, internauci podzielili się na dwa walczące ze sobą obozy. Finalnie okazało się, że ani jedni, ani drudzy nie mieli racji. Prawda, która wyszła na jaw, dosłownie zwala z nóg. A ty co widzisz na obrazku? Zastanów się dwa razy, zanim udzielisz odpowiedzi. Zagadki i łamigłówki to jedne z najciekawszych atrakcji, na które możemy natrafić podczas buszowania w sieci. To zupełnie zrozumiałe, że cieszą się one tak ogromną popularnością. Zdjęcie, które jakiś czas temu pojawiło się w Internecie, spotkało się z ogromnym odzewem. Osoby, które natrafiły na kadr, w jednej chwili stali się wrogami, a wszystko za sprawą odmiennego spojrzenia na świat. Zagadka jest naprawdę trudna.

zagadka
02.05.2021 15:08 Tysiące osób próbowało zgadnąć, potrafi jedynie 6% z nas. Ile koni naliczysz się na zdjęciu?

Zagdaka dotycząca koni, jest niezwykle popularna, jednak mało kto potrafi ją poprawnie rozwiązać. Na bok możemy odłożyć zdolności matematyczne i analitykę – tu najważniejsza jest spostrzegawczość. Można godzinami patrzeć się na obraz i nie podać prawidłowej odpowiedzi. Dla tych mniej cierpliwych, mamy podpowiedź.Zagadka jest bardzo prosta. Należy spojrzeć na obraz i podać ile koni się na nim znajduje. Trudności zaczynają się, gdy widzimy, jak bardzo zwierzęta zlewają się z tłem. Kto poda prawidłowy wynik?

smartfon
28.04.2021 14:40 Położyła na dywanie smartfon i zrobiła zdjęcie. 98% osób nie jest w stanie dostrzec telefonu

Smartfon w dzisiejszych czasach ma każdy z nas. Zazwyczaj nosimy go ze sobą wszędzie, a kiedy gubimy go z pola widzenia wpadamy w panikę. Pewna dziewczyna postanowiła podzielić się zdjęciem swojego telefonu, który zlał się z jej…dywanem. Zaledwie 2% osób jest w stanie go dostrzec. Czy uda się wam odnaleźć zaginiony smartfon na dywanie? Zdjęcie, które wrzuciła do sieci pewna kobieta wzbudziło wiele emocji – każdy chciał odnaleźć telefon i wyjść na prawdziwego bystrzaka. Uwaga, znalezienie smartfona nie jest takie proste.

zagadka
24.04.2021 12:50 Która z osób odebrała życie nauczycielowi? Jeden szczegół zdradza wszystko, ale dostrzega go tylko 5% z nas

Zagadka dotyczy wskazania winnego zabójstwa. Nauczyciel geografii zginął nagle w klasie szkolnej. To prawdziwa gratka dla fanów kryminałów i detektywistycznych śledztw. Tylko 5 procent osób szybko potrafi wskazać rozwiązanie. Poznajmy całą historię od początku.Nauczyciel zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Był pierwszy dzień szkoły, gdy fatalna wiadomość obiegła placówkę. Tylko cztery osoby zostały uznane za podejrzane, przy czym każda miała mocne alibi. Tylko 5 procent osób jest w stanie wskazać, kto tak naprawdę jest mordercą. Zagadka wymaga dużej spostrzegawczości.

zagadka
24.04.2021 09:31 Która konewka może zmieścić więcej wody? Odpowiedź na zagadkę zna tylko 4% z nas

Ta zagadka na pozór wydaje się być bardzo prosta i banalna, ale okazuje się, że tylko 4% ludzi udziela na nią prawidłowej odpowiedzi. Umiesz wskazać, która konewka może zmieścić więcej wody?Zagadka logiczna, którą przedstawiamy poniżej, dla niektórych może stanowić prawdziwe wyzwanie i nie lada orzech do zgryzienia. Okazuje się, że tylko 4% z nas jest w stanie podać prawidłową odpowiedź. Umiesz powiedzieć, która konewka może zmieścić więcej wody tylko na podstawie jej zdjęcia? Łamigłówka skłania do logicznego myślenia i pobudzenia nieco szarych komórek.

test
24.04.2021 00:15 Test, z którym mało kto sobie poradzi. Tylko wybitni znajdą lizaka pośród lodów

Test, który weryfikuje naszą spostrzegawczość na pierwszy rzut oka, wydaje się być jedynie kolorową grafiką. Jednak pośród złudnie podobnych do siebie rzeczy, znajduje się intruz, który nie pasuje do całej reszty. Jak szybko tobie uda się znaleźć lizaka pośród lodów? Testy na spostrzegawczość cieszą się coraz większą popularnością wśród internautów. Szczególnie teraz, kiedy większość z nas, wolny czas spędza w czterech ścianach swojego mieszkania. Test na spostrzegawczość to świetny sposób, na pobudzenie naszych szarych komórek. Sprawdź się i poszukaj lizaka wśród pozostałych słodkości.

21.04.2021 12:54 W którą stronę jedzie autobus? Wiele osób popełnia jeden błąd

Ta łamigłówka szkolnego autobusu sprawiła, że ​​wielu dorosłych zastanawia się nad prawidłową odpowiedzią. W którą stronę jedzie autobus na obrazku? Odpowiedź jest prostsza, niż mogłoby się wydawać. Nie tylko dorośli zastanawiają się nad odpowiedzią na tę zagadkę. To samo również można powiedzieć o dzieciach. Okazuje się, że 80% małych dzieci, którym zaprezentowano tę grę logiczną, rozwiązało ją poprawnie w ciągu kilku sekund.

zagadka
19.04.2021 14:30 Kto ukradł dziewczynie bransoletkę? Odpowiedź jest oczywista, ale tylko 3% ludzi jest w stanie ją podać

To będzie mała zagadka na logicznie myślenie i spostrzegawczość. Na obrazku zobaczymy, że dziewczyna szuka swojej bransoletki. Przygląda jej się parę osób, jedna z nich jest złodziejem. Zgadniesz która? Tylko 3% ludzi potrafi.Dziewczyna została okradziona z cennej pamiątki, jaką była bransoletka. Zagadka z pozoru wydaje się trudna, a jej odpowiedź może zaskoczyć. Tylko 3% ludzi jest w stanie sobie z nią poradzić. Może do nich należysz?

zagadka
15.04.2021 17:10 Na tym zdjęciu skrywa się kobieta. Tylko 8% ludzi jest w stanie ją dostrzec

Zagadka, która pokonuje większość osób, która podejmuje się jej rozwiązania — znalezienie kobiety na zdjęciu. Jeśli myślisz, że nie będziesz miał z nią najmniejszego problemu — pomyśl jeszcze raz, bo niewielu osobom udaje się to bez żadnej pomocy. Radzimy naprawdę wytężyć wzrok, wpatrując się w te zdjęcia. Te niezwykłe zdjęcia są dziełem niemieckiego artysty, który jest światowym mistrzem sztuki kamuflowania. Każde ze zdjęć, które możemy zobaczyć na jego profilu na Instagramie to nie lada zagadka, trzeba dokładnie się mu przyjrzeć, żeby dostrzec, gdzie ukrywa się modelka. Ciekawi jesteśmy, czy uda wam się rozwikłać je wszystkie. Nam się nie udało!

Kradzież
14.04.2021 22:45 Na tym zdjęciu jest złodziej. Zaledwie 2% ludzi jest w stanie rozwiązać zagadkę

Kradzież jest jednym z tych tematów, który w ostatnim czasie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wszystko za sprawą zdjęcia-zagadki, która obiegła sieć. Do tej pory udało się ją rozwiązać zaledwie 2% ludzi, którzy podjęli wyzwanie. Koniecznie sprawdź, czy dołączysz do zaszczytnego grona osób o sokolim wzroku. Zagadki, łamigłówki i psychozabawy to wyzwania, które Internauci wprost uwielbiają. W sieci jest ich coraz więcej, a największym zainteresowaniem cieszą się te, które sprawdzają naszą spostrzegawczość i szybkość odszukiwania poszczególnych elementów. Zwykle odznaczają się one różnymi stopniami trudności. Zagadkę, nad którą głowi się aktualnie cały świat, poprawnie rozwiązało jedynie 2% ludzi.

pies
14.04.2021 00:10 Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku

Pies, który widnieje na starej ilustracji to jedynie przykrywka. Jesteś ciekawy, czy należysz do 1 procenta ludzi, którzy potrafią rozwiązać tę zagadkę bez podpowiedzi? Niesamowite, sprawdź, poprawną odpowiedź na dole strony. Z tego artykułu dowiesz się: Jaka zagadka robiła furorę w XIX wieku Czy należysz do wybitnego grona, które potrafi rozwiązać zagadkę Na czym polega rozwiązanie Ludzie nieustannie pracują nad wysportowaną sylwetką i nienagannym wyglądem. Skupiają się na ćwiczeniach ciała, całkowicie zapominając o swoich umysłach. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możemy utrzymać nasz mózg w odpowiedniej kondycji.

zagadka
13.04.2021 22:05 Widzisz Marilyn Monroe czy Einsteina? Tajemnicza zagadka zdradzi, jak dobry masz wzrok

Zagadka, którą dzisiaj wam przedstawiamy, może zaskoczyć niejednego! To nie jest zwykła zagadka, jakich wiele w internecie. Dzięki temu złudzeniu optycznemu jesteśmy w stanie sprawdzić, czy wszystko w porządku z naszym wzrokiem i percepcją. Dowiesz się tego, na podstawie tego co widzisz – będzie to jedna z kultowych postaci. Marilyn Monroe czy Albert Einstein? Kogo nich widzisz? Przekonajmy się!Zagadka, jaką przedstawiamy, nie należy do najłatwiejszych, ale właśnie o to chodzi! Coraz to nowsze złudzenia optyczne nieustannie podbijają internet. Ludzie zwariowali na punkcie tego typu zabaw. Dlatego dzisiaj przychodzimy z jedną z nich, która przy okazji sprawdzi twój wzrok!

bracia
13.04.2021 19:50 Który z braci dokonał napadu? Jeden szczegół mówi wszystko, ale tylko 3% ludzi go zauważa

Gdy okazuje się, że doszło do napadu, policja od razu zdaje sobie sprawę, że najpewniej winni są bracia. Jednak z relacji turysty wynika, że złoczyńca działał sam. Zagadka wcale nie należy do najłatwiejszych. Zastanów się dobrze. Tylko 3 procent z nas dostrzega jeden, zasadniczy szczegół.Bracia, zresztą bliźniaczo do siebie podobni są znani policji z licznych przewinień. Gdy na komendzie pojawia się okradziony turysta, funkcjonariusze już wiedzą czyja to sprawka. Kłopot w tym, że za napad tym razem nie jest odpowiedzialne całe rodzeństwo, a tylko jeden z nich. Tylko 3% osób jest w stanie wskazać, który z panów jest winien kradzieży.

obrazek
06.04.2021 13:25 Która z osób jest złodziejem? Tylko 5% osób zauważa niepokojący szczegół na obrazku

Obrazek przedstawiający ilustrowany zapis ze sklepowego monitoringu to idealny test na spostrzegawczość. Chcesz sprawdzić, czy potrafisz wyciągać wnioski? Przypatrz się temu, co widzisz i wskaż, która z osób w sklepie jest złodziejem. Uwaga! Wcale nie jest to takie łatwe. Jednie 5% dostrzega niepokojący szczegół, który jest kluczem do rozwiązania zagadki. Z tego artykułu dowiesz się: Która z osób jest złodziejem Na jaki szczegół należało zwrócić uwagę Czy należysz do grona najbardziej spostrzegawczych osób Obrazek przestawia taśmy sklepowego monitoringu, od stycznia do czerwca 2017 roku. I choć mogłoby się wydawać, że na każdej z ilustracji widzimy zaledwie osoby, dokonujące zakupów, nic bardziej mylnego. Wśród nich jest złodziej!

Zagadka
05.04.2021 09:30 „Biedni mnie mają, bogaci nie potrzebują. Czym jestem?” Zagadka, która przerasta 94% z nas

Zagadka, która zmusza wielu ludzi do dłuższego namysłu. Jej treść brzmi – Biedni mnie mają, a bogaci nie potrzebują. Kiedy mnie zjesz, wtedy umrzesz. Czym jestem? Nie wszyscy potrafią z miejsca znaleźć jej prawidłowe rozwiązanie, jednak po jakimś czasie jest to możliwe. A czy wam się udało dojść do prawidłowej odpowiedzi? Jeśli nie, to pomożemy. Brzmi ona – nic. Ludzie z reguły uwielbiają wszelkiego rodzaju łamigłówki, jednak zdarzają się takie, które przyprawiają o prawdziwy zawrót głowy. Dlaczego powyżej przytoczona zagadka zawiera odpowiedź o treści „nic”? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

  • 1
  • 2