Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zagadka: Ilu biegaczy widzisz na zdjęciu? Niektórzy mają tylko jedną nogę
Martyna Pałka
Martyna Pałka 12.06.2024 20:05

Zagadka: Ilu biegaczy widzisz na zdjęciu? Niektórzy mają tylko jedną nogę

biegacze
fot. Canva/@tibor5

Zagadki to idealny sposób na oderwanie się od nadmiaru codziennych obowiązków, a także szybki trening dla naszego mózgu. Tym razem uwaga internautów została skupiona na zdjęciu biegaczy, którzy wspólnie pokonują maraton. Jak wielu z nich jesteś w stanie dostrzec na tej fotografii?

Jesteś w stanie rozwiązać tę zagadkę?

Zagadki od dawna są jednym z ulubionych sposobów internautów na spędzenie wolnego czasu, a także poćwiczenie swojej spostrzegawczości i bystrości. To właśnie dzięki nim ludzie muszą wytężyć swój wzrok i chwilę zastanowić się nad poprawnym rozwiązaniem, a to z kolei pozwala na chwilowe oderwanie od pracy i prozy życia codziennego.

Tak właśnie jest w przypadku tej fotografii, która już na pierwszy rzut oka nie wydaje się być tak łatwa do interpretacji. Na zdjęciu widzimy grupę biegaczy, którzy są najprawdopodobniej w trakcie maratonu. Trudno jednak jednoznacznie wskazać, jak wiele osób zdecydowała się wziąć udział w tym sportowym wydarzeniu. Czy jesteś w stanie policzyć wszystkich uczestników?

Szwajcarska twierdza Kulczyka opływa w luksusy. Aż dziw bierze, czym pokrył ściany Tyle zarabia najbardziej znany detektyw w Polsce. Przeciętny Kowalski może pomarzyć

Zagadka: Ile biegaczy widzisz na obrazku?

Poniższe zdjęcie zostało wykonane podczas maratonu. W zależności od tego, jak popularny jest dany bieg, może wziąć w nim udział nawet kilkanaście tysięcy biegaczy. To dla nich doskonały sposób na sprawdzenie swoich możliwości, a także zdobycie wyróżnienia. I choć uczestnicy maratonów zwykle rozkładają się na całej długości trasy w taki sposób, że nie przeszkadzają sobie wzajemnie, na początku biegu panuje wśród nich duży ścisk. 

Ta fotografia została wykonana zaraz po rozpoczęciu maratonu, gdy ilość biorących w nim udział osób jeszcze nie miała okazji, by się rozdzielić. Kolorowe stroje, w które są ubrani, wywołują specyficzną iluzję optyczną. Czy będziesz w stanie dostrzec wszystkich biegaczy, którzy są widoczni na zdjęciu? To zadanie tylko dla najbardziej spostrzegawczych osób!

maraton.jpg
Fot. fot. Canva/@tibor5

ZOBACZ TEŻ: W Sejmie rozległa się głucha cisza, wszystko po słowach o Rewińskim.

Zagadka: Poznaj poprawne rozwiązanie

Czy udało Ci się dostrzec wszystkich biegaczy ze zdjęcia? Policzenie wszystkich osób, które znalazły się na fotografii, to nie lada wyzwanie, ponieważ część z nich ma uniesioną jedną nogę. Uczestnicy są ubrani w kolorowe stroje, które dodatkowo mieszają się ze sobą. W tych warunkach niełatwo rozróżnić poszczególne osoby. Jak poradziłeś sobie z tym wyzwaniem?

Poprawne rozwiązanie tej zagadki wcale nie jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Naszej redakcji udało się dostrzec na zdjęciu aż 21 biegaczy. Czy pobijesz ten wynik i wychwycisz w tłumie jeszcze więcej osób? Koniecznie podziel się tym z nami w komentarzu!