Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku
Karolina Kawecka
Karolina Kawecka 14.04.2021 00:10

Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku

pies
Fot. dimajadid.net

Pies, który widnieje na starej ilustracji to jedynie przykrywka. Jesteś ciekawy, czy należysz do 1 procenta ludzi, którzy potrafią rozwiązać tę zagadkę bez podpowiedzi? Niesamowite, sprawdź, poprawną odpowiedź na dole strony.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaka zagadka robiła furorę w XIX wieku
  • Czy należysz do wybitnego grona, które potrafi rozwiązać zagadkę
  • Na czym polega rozwiązanie

Ludzie nieustannie pracują nad wysportowaną sylwetką i nienagannym wyglądem. Skupiają się na ćwiczeniach ciała, całkowicie zapominając o swoich umysłach. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możemy utrzymać nasz mózg w odpowiedniej kondycji.

Pies na obrazku

Jednym ze sposób na ćwiczenie mózgu jest zagadka, opublikowana przez portal dimajadid.net. Czy aby na pewno za XIX wiecznej ilustracji widnieje jedynie pies? Co ciekawe, tylko 1% ludzi potrafi udzielić prawidłowej odpowiedzi. Jesteś jednym z nich?

Patrząc na ilustrację odpowiedź na pytanie, co się na niej znajduje, wydaje się być oczywista, jednak to tylko pozory, a obrazek kryje w sobie pewną tajemnicę. Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać tę zagadkę. Możemy podpowiedzieć, że na zdjęciu nie znajduje się tylko pies.

Zagadka powstała ponad 100 lat temu, kiedy to została opublikowana przez jeden z amerykańskich magazynów. Mimo upływu lat nadal niewiele osób potrafi dostrzec drugie dno ilustracji.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Zanim się poddasz damy Ci małą podpowiedź. Zwróć uwagę na okolice ucha pupila. Teraz wystarczy, że przechylisz nieco głowę w lewo! Bingo!

Rozwiązanie zagadki

Na ilustracji oprócz pociesznego psiaka możemy dostrzec jego właściciela. Po przechyleniu głowy okazuje się, że ucho zwierzaka to kapelusz mężczyzny. Profil postaci jest wyraźniej widoczny po przekręceniu obrazka.

Kto by pomyślał, że XIX wieczna zagadka, której głównym bohaterem jest pies, do tej pory będzie sprawiała tyle problemów. Tylko jedna na sto osób jest w stanie rozwiązać łamigłówkę.

Sprawdź swoich najbliższych i przyjaciół! Pokaż im ilustrację i przekonaj się, czy należą do wybitnej mniejszości!

Jeśli lubisz zagadki ze zwierzętami, koniecznie zajrzyj >tutaj< i spróbuj znaleźć psa wśród owiec.

Zobacz zdjęcia:

pies

Ilustracja, na której widnieje pies, skrywa w sobie coś więcej. Tylko 1% osób potrafi rozwiązać tę rysunkową łamigłówkę.

pies

Kiedy przyjrzymy się uchu psa i przekręcimy obrazek, dostrzeżemy w nim jego właściciela. Widzicie?

Artykuły polecane przed redakcję Lelum:

źródło: papilot.pl

Tagi: pies zagadka
Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów