Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > W domu samotnego mężczyzny znaleziono jego ciało. Czy potrafisz rozwikłać zagadkę kryminalną?
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 19.05.2021 13:00

W domu samotnego mężczyzny znaleziono jego ciało. Czy potrafisz rozwikłać zagadkę kryminalną?

mężczyzna
fot. kadr z youtube.com/bright side

Mężczyzna zostaje znaleziony w domu w kałuży krwi. Przed domem znajdują się poszlaki, które mogą wskazywać na zabójcę. Czy jesteś w stanie wskazać zabójcę, mając kilka informacji z miejsca zbrodni? Oto kryminalna zagadka sprawdzająca twoją bystrość i spostrzegawczość.

Mężczyzna zostaje zamordowany we własnym domu. Nie mamy żadnych podejrzanych. Postaraj się wskazać, kto jest winien śmierci samotnika. Pamiętaj, nie możesz zastanawiać się zbyt długo. Na rozwiązanie tej zagadki masz 15 sekund!

Mężczyzna zostaje zamordowany przez…

Samotny mężczyzna mieszka na przedmieściach. Nie ma rodziny ani zbyt wielu znajomych i przyjaciół. Jest zdecydowanym domatorem, nie lubi wyściubiać nosa za próg swojego domu. W środku ciepłego, pogodnego lata, w piątkowe przed południe do drzwi zadzwonił listonosz, lecz nikt mu nie otwierał. To wydawało się dziwne, przecież mężczyzna raczej nigdzie nie wychodził.

Listonosz zajrzał przez okno i zobaczył leżącego mężczyznę w wielkiej kałuży krwi, natychmiast zadzwonił po policję. Służby pojawiły się na miejscu błyskawicznie i rozpoczęły dochodzenie, które jak wiemy, należy rozpocząć od wizji lokalnej. Policjanci znaleźli na miejscu zbrodni kilka ciekawych rzeczy, które mogą wskazać winnego śmierci samotnego mężczyzny.

Rozwiązanie jest na miejscu

W domu na przedmieściach nie było jakiś szczególnych przedmiotów, które ułatwiłyby śledztwo. Śledczy wytężyli wzrok i analizowali dom kawałek po kawałku. Przed domem została znaleziona wtorkowa gazeta, przed drzwiami trzy butelki mleka. Dwie ciepłe i jedna zimna. Policjanci szybko złożyli te elementy w jedno i już wiedzieli, kto jest sprawcą. A ty, jak myślisz? Jeśli nie masz pomysłu, rozwiązanie zdradzamy w kolejnym akapicie.

Wtorkowa gazeta, która znajdowała się przed drzwiami i butelki mleka wskazywały na dzień śmierci denata. Musiał być to wtorek. Gazetę przynosił listonosz, a ponieważ doskonale wiedział, że mężczyzna nie żyje, nie fatygował się już z wydaniami ze środy i czwartku, i tym sposobem wskazał podejrzenie na siebie. Mordercą mężczyzny jest właśnie listonosz, który w piątkowe przedpołudnie chciał się oczyścić z zarzutów, pozorując znalezienie ciała denata.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

mężczyzna

Pomyśl, łącząc te cztery elementy, kto mógł być mordercą?

mężczyzna

Pod drzwiami znaleziono gazetę z wtorku.

mężczyzna

Butelki z mlekiem z pewnością pomogły w rozwiązaniu zagadki.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przez dwa lata był leczony antybiotykami na boreliozę. Przyczyna objawów okazała się zupełnie inna
  2. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
  3. Żona Zenka Martyniuka nie tak wyobrażała sobie sławę. Zdradziła, jak to jest mieć sławnego męża
  4. Podczas spaceru natknęli się na dziwny kamień. Kiedy poznali jego wartość, nie mogli dojść do siebie
  5. 17-latek wziął ślub z 51-latką. Po 18 latach zrobiono im zdjęcie, widok powala
  6. W McDonald’s doszło do horrendum. Rodzice nie będą już tak chętnie brać tam dzieci?

Źródło: genialne.pl

Powiązane
Magdalena Wójcik i Manuela Michalak
Wielki test wiedzy o programie Big Brother. Aby go zdać, musisz mieć minimum 12/16