Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zagadka, która sprawdza nieszablonowe myślenie. Wiele osób się nad nią głowi
Luiza Pastuszka
Luiza Pastuszka 16.05.2021 09:20

Zagadka, która sprawdza nieszablonowe myślenie. Wiele osób się nad nią głowi

Zagadka
Lelum.pl

Zagadka ta nie daje spokoju nawet najinteligentniejszym osom. Jej rozwiązanie przysparza ludziom mnóstwa problemów. I nic dziwnego! Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi jest nie lada wyzwaniem. Koniecznie sprawdź, czy należysz do nielicznej grupy osób, którym udało się ją rozwikłać!

Jak się okazuje, niekiedy wyuczona wiedza książkowa nie wystarcza. Tak jest właśnie w przypadku zagadki, którą chcemy wam dziś przedstawić! Ostrzegamy, że przerasta ona większość Internautów, a umiejętność szybkiego liczenia i logicznego myślenia w tym przypadku to zdecydowanie za mało! Z drugiej strony… Kto z nas nie lubi wyzwań? No właśnie! Życzymy powodzenia!

Zagadka, nad którą głowią się nawet najinteligentniejsi

Dowodem na to, że nie wszystkie łamigłówki wymagają jedynie logicznego myślenia i szybkiej dedukcji jest zagadka, którą dziś dla was przygotowaliśmy. Oto i ona:

W 1990 roku Kasia miała 15 lat, ale w 1995 r. była 10-latką.

Jak to możliwe? Mimo tego, że informacja ta wydaje się niezwykle nielogiczna, w rzeczywistości nie ma tu żadnego błędu. Aby udzielić poprawnej odpowiedzi, wystarczy nieszablonowe myślenia i wyjście poza utarte schematy.

Rozwiązanie jest zaskakujące

Zastanawiacie się o co właściwie chodzi? Przecież skoro Kasia w 1990 roku miała 15 lat, to logiczne jest, że 5 lat później będzie miała 20 wiosen.

Rozwiązanie jest jednak o wiele bardziej banalne, niż może się teraz wydawać. Wystarczy dostrzec pewien fakt, który rzuca zupełnie inne światło na całą sprawę! Dalej nic wam to nie mówi? Już tłumaczymy!

Zagadka: Czas na poprawną odpowiedź!

Skoro do tej pory głowicie się nad tym, dlaczego rozwiązanie zagadki brzmi właśnie tak, znaczy to, że… nie dostrzegliście, iż Kasia urodziła się przed naszą erą! Wiek liczny był wówczas nieco inaczej.

W momencie, gdy w 1990 roku przed Chrystusem miała 15 lat, to w 1995 roku była o 5 lat młodsza. Czyli zupełnie na odwrót niż wyglądało to w przypadku naszej ery.

Teraz już wszystko jasne? Mamy nadzieję, że tak! Czasami naprawdę wystarczy zacząć dostrzegać to, czego nie widzi nikt inny!

To przecież takie proste.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Zagadka

Zagadka ta trapi miliony osób!

Zagadka

Odpowiedź jest prostsza niż mogłoby się wydawać.

Zagadka

Wystarczy wyjść poza utarte schematy!

Artykuły polecane przez Redakcję Lelum:

Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów