Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tysiące osób próbowało zgadnąć, potrafi jedynie 6% z nas. Ile koni naliczysz się na zdjęciu?
Dagmara Olszewska
Dagmara Olszewska 02.05.2021 15:08

Tysiące osób próbowało zgadnąć, potrafi jedynie 6% z nas. Ile koni naliczysz się na zdjęciu?

zagadka
fot. bevdoolittle.net/ Artysta: Bev Doolittle

Zagdaka dotycząca koni, jest niezwykle popularna, jednak mało kto potrafi ją poprawnie rozwiązać. Na bok możemy odłożyć zdolności matematyczne i analitykę – tu najważniejsza jest spostrzegawczość. Można godzinami patrzeć się na obraz i nie podać prawidłowej odpowiedzi. Dla tych mniej cierpliwych, mamy podpowiedź.

Zagadka jest bardzo prosta. Należy spojrzeć na obraz i podać ile koni się na nim znajduje. Trudności zaczynają się, gdy widzimy, jak bardzo zwierzęta zlewają się z tłem. Kto poda prawidłowy wynik?

Zagadka na spostrzegawczość

Artystka Bev Doolitle namalowała obraz, który od lat nieustannie zachwyca oglądających. Na malowidle widzimy skały pokryte śniegiem i konie. Nawet jeżeli skupimy się wyłącznie na walorach wykonania tego dzieła, po chwili zaczniemy się zastanawiać: ile tak naprawdę jest na nim zwierząt.

Zagadki na spostrzegawczość cieszą się dużym powodzeniem wśród internautów. Stanowią też ważny element testów psychologicznych. Ile czasu zajęło wam, by podać prawidłową ilość koni na tym obrazie?

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Zagadka wymagająca cierpliwości

Często zdarza się tak, że do zabaw i zagadek opierających się na cierpliwości i sumienności podchodzimy ochoczo, jednak w trakcie rozwiązywania podglądamy rozwiązanie. My też chcemy trochę to zadanie ułatwić, jednak nie podamy wyniku na tacy.

Jeżeli macie wątpliwości, ile koni znajduje się na obrazie, mamy dla was podpowiedź. Policzcie wszystkie nogi lub kopyta, a następnie podzielcie przez 4. Taki sposób znacznie przyspieszy rozwiązanie zagadki.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Zagadka

Ile koni jest na obrazie? Odpowiedź brzmi pięć, zgadliście?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: lolmania.eu

Tagi: zagadka
Powiązane
Helena Englert; Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
Jak dobrze znasz rodziny gwiazd? Quiz tylko dla prawdziwych fanów