Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Który z braci dokonał napadu? Jeden szczegół mówi wszystko, ale tylko 3% ludzi go zauważa
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 13.04.2021 19:50

Który z braci dokonał napadu? Jeden szczegół mówi wszystko, ale tylko 3% ludzi go zauważa

bracia
fot. brightside

Gdy okazuje się, że doszło do napadu, policja od razu zdaje sobie sprawę, że najpewniej winni są bracia. Jednak z relacji turysty wynika, że złoczyńca działał sam. Zagadka wcale nie należy do najłatwiejszych. Zastanów się dobrze. Tylko 3 procent z nas dostrzega jeden, zasadniczy szczegół.

Bracia, zresztą bliźniaczo do siebie podobni są znani policji z licznych przewinień. Gdy na komendzie pojawia się okradziony turysta, funkcjonariusze już wiedzą czyja to sprawka. Kłopot w tym, że za napad tym razem nie jest odpowiedzialne całe rodzeństwo, a tylko jeden z nich. Tylko 3% osób jest w stanie wskazać, który z panów jest winien kradzieży.

Bracia – który z nich jest winien kradzieży?

Zagadka na pozór wydaje się bardzo łatwa. Warto jednak dokładnie przeanalizować wszystkie szczegóły. Poświęć tyle czasu, ile potrzebujesz. Pamiętaj, że odpowiedź tkwi w jednym szczególe.

Do komisariatu policji zgłosił się mężczyzna, który dopiero co przybył do miasta. Turysta postanowił przejść się po nowym miejscu, by lepiej je poznać, gdy skręcił w jedną z uliczek miejskiego parku, podszedł do niego nieznany mężczyzna i przyłożył mu pistolet do pleców. Mężczyzna z przerażenia dosłownie struchlał.

Zagadka – kto jest złodziejem?

Turysta był przerażony. Napastnik kazał mu zdjąć piękny, złoty zegarek, gdy ten tylko to uczynił, mężczyzna jakby rozpłynął się w powietrzu. Przerażony podróżnik udał się na najbliższy komisariat policji, opisał cechy wyglądu złodzieja, jakie zapamiętał:

-Był wąsaty, miał niebieskie spodnie…

Policjant kiwnął głową. Od razu wiedział, że chodzi o 5 braci: Lou, Lo, La, Lee i Liu, znaną bardzo dobrze policji szajkę złodziejaszków. Funkcjonariusz poprosił okradzionego mężczyznę, by wytężył wzrok i wskazał, który z panów go napadł. Odpowiedź wcale nie wydaje się taka łatwa.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

bracia

Który z braci jest winien kradzieży?

bracia

Przyjrzyj się dokładnie. Złodzieja zdradza jeden szczegół.

bracia

Winny kradzieży jest Liu. Jako jedyny ma największy wąs. Lo nie mógł trzymać pistoletu, bo ma hak zamiast dłoni. La pokazuje obie dłonie, na których nie widać zegarka, a dłoń Lee jest zabandażowana, przez co nie mógłby ukraść zegarka.

źródło: wiemy.to

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania