Lifestyle.Lelum.pl > Pieniądze

Pieniądze

Bank przerwy w usługach
29.05.2021 00:26 Masz pieniądze w banku? Lepiej wypłacić gotówkę, banki zapowiadają problemy techniczne

Większość z nas ma konto w banku, co sprawia, że coraz mniej osób korzysta z gotówki. Jednak klienci wielu banków mogą natrafić na pewne trudności, dlatego lepiej zaopatrzyć się w mały zapas pieniędzy na nadchodzący weekend. Każdy bank stara się, aby jego klienci napotykali na jak najmniejszą ilość problemów w korzystaniu z dostępnych dla nich usług. Bo czy może być coś bardziej irytującego niż niemożność użycia karty płatniczej w momencie, kiedy nie mamy przy sobie gotówki? Dlatego też klienci niektórych banków powinni przed weekendem zaopatrzyć się w zapas gotówki, ponieważ to właśnie wtedy zaplanowane są prace serwisowe, które mogą powodować irytujące problemy.

Biedronka
28.05.2021 16:27 Zmiana już od niedzieli. Wielu Polaków dostanie 400 zł więcej do pensji

Już od najbliższej niedzieli, 30 maja pracownicy socjalni będą mogli otrzymać 400 zł więcej w comiesięcznych pensjach. Wszystko w ramach najnowszych przepisów, które nie przewidują w dodatkach najniższej krajowej. Zmiany będą dotyczyć również urlopów. Pracownicy socjalni otrzymają większe pieniądze za wykonywaną pracę. Dotyczy to głównie prac wykonywanych w terenie. Wcześniej dodatek wynosił 250 zł, teraz kwota wzrośnie do 400 zł.

pieniądze
15.05.2021 13:40 Rozpłakała się po otwarciu wszystkich kopert komunijnych. Dziewczynce zabrakło jednego prezentu, na który czekała

Wiele osób zastanawia się, jak duże pieniądze włożyć do koperty komunijnej, żeby nie spalić się ze wstydu. Okazuje się, że obecnie często zbyt mała kwota przeznaczona na prezent sprawia, że dzieci wpadają w histerię. Jedna z mam opowiedziała, że gdy sama miała komunię, rozpłakała się po otwarciu prezentów od gości. Wyznała, że nie spełniły jej oczekiwań, choć nazbierało się kilka tysięcy złotych.Na szczęście nie wszyscy mają takie materialne podejście do tej uroczystości. Wielu rodziców nadal uważa, że najważniejsze jest przeżycie duchowe i sama obecność gości, a nie pieniądze znajdujące się w kopertach w ramach prezentów.

pieniądze
12.05.2021 10:37 Natalka po o obiedzie komunijnym zaczęła otwierać koperty. Rozpłakała się przez ich zawartość

Pierwsza komunia święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego katolika. Zgodnie z obowiązującą w naszym kraju tradycją zaraz po uroczystościach odbywa się przyjęcie, na którym dzieci otrzymują prezenty lub koperty, w których znajdują się pieniądze. Natalka i jej rodzice byli przekonani, że będzie to jeden z najpiękniejszych dni w życiu dziewczynki. Kiedy zajrzała do środka kopert wpadła w prawdziwą rozpacz. Nie było w nich sumy, jakiej się spodziewała. Cała sytuacja wydarzyła się zaraz po obiedzie komunijnym. Załamana dziewczynka nie sądziła, że najpiękniej zapowiadający się dla niej dzień, przerodzi się w prawdziwy koszmar.

Wesele: pieniądze w kopercie
29.04.2021 16:42 Ile pieniędzy włożyć do koperty idąc na wesele? Podpowiadamy, kwoty są zależne od kilku czynników

Otrzymując zaproszenie na wesele, wiele osób zastanawia się, ile pieniędzy powinno się włożyć do koperty. Jak się okazuje, jest to zależne od kilku czynników. Wesele to nie tylko świetna zabawa pełna różnych napitków i dobrego jedzenia, ale też przygotowania. Zarówno te po stronie pary młodej, jak i gości, którzy przyjdą świętować z nimi ten wyjątkowy dzień. Trzeba zadbać o odpowiedni wygląd, ubranie, a także upominek dla najważniejszej pary tego wieczoru. Już od lat można zobaczyć, że koperty z pieniędzmi skutecznie wyparły prezenty w postaci sprzętu AGD, czy innych przedmiotów, które mają pomóc młodej parze udekorować swoje mieszkanie. Jednak ile powinno się do takiej koperty włożyć pieniędzy?

Biedronka
24.04.2021 17:54 Alior Bank ostrzega klientów przed podejrzanymi telefonami. Można stracić pieniądze

Alior Bank wydał ostrzeżenie dla wszystkich swoich klientów. Chodzi o podejrzane telefony, w których ktoś podszywa się pod pracownika banku. W prosty sposób można stracić swoje pieniądze. Alior Bank za pośrednictwem swojej strony internetowej wydał ostrzeżenie dla klientów. Niestety wciąż wiele osób próbuje wykorzystać naszą nieuwagę, aby w łatwy i szybki sposób się wzbogacić. W mediach głośno było o wielu sposobach działania oszustów, którzy chcą położyć ręce na cudzych pieniądzach. Tym razem chodzi o telefony, w których oszuści podszywają się pod pracowników banku.

Sylwia
18.04.2021 21:55 Sylwia z partnerem ledwo wiążą koniec z końcem. 6 tys. zł miesięcznie prawie na nic im nie starcza

Sylwia wraz ze swoim partnerem podjęli trudną decyzję. Para zdecydowała się zamieszkać razem, wierząc, że dadzą radę prowadzić własne gospodarstwo domowe. Rzeczywistość jednak okazała się niezbyt kolorowa. Para ledwo wiąże koniec z końcem za 6 tysięcy złotych miesięcznie. Sylwia chciała odciąć się od rodziców i zacząć żyć ze swoim partnerem. Nie była jednak przygotowana na zderzenie z rzeczywistością.

emerytura
16.04.2021 12:28 Osoby samotne mogą zyskać 760 zł, a małżeństwa 1520 zł z tytułu ulgi na internet

Za kilka tygodni mija termin rozliczenia podatku. Okazuje się, że za punktualne rozliczenie można liczyć na dodatkowe ulgi. Jakie pieniądze wchodzą w grę i co trzeba zrobić? Znamy szczegóły. Kończy się termin na rozliczenie podatku. Pracodawcy musieli dostarczyć swoim pracownikom formularze PIT-11 do początku marca. Nie warto czekać z rozliczeniem. Mało tego, jeśli się pośpieszymy, możemy liczyć na dodatkowe pieniądze.

03.04.2021 15:20 Zapłacił w sklepie fałszywym banknotem i dostał 400 zł reszty. Ekspedientka po czasie odkryła oszustwo

Banknot o najwyższym nominale trafił w ręce jednej z kasjerek z gminy Suwałki. Ekspedientka nie od razu zorientowała się jednak, że klient zapłacił za zakupy imitacją prawdziwego środka płatniczego i zdążyła wydać mu resztę w prawdziwych złotówkach. W ten sposób mężczyzna „zarobił” ponad 400 złotych. Tym razem 28-letniemu mężczyźnie udało się zapłacić w sklepie fałszywym banknotem. Do oszustwa doszło w Święta Bożego Narodzenia w 2020 roku. Zgłoszenie wpłynęło na policję po nowym roku – informacje w tej sprawie przekazywał między innymi jeden z miejscowych funkcjonariuszy.

Rolnicy. Podlasie
20.03.2021 08:40 Jaką wartość mają majątki uczestników z „Rolnicy Podlasie”? Znamy szczegóły

Serial dokumentalny stacji telewizyjnej Fokus TV pt. Rolnicy. Podlasie na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy zyskał ogromną popularność. Sympatyczni uczestnicy wykazują się ciężką pracą na roli, co przyciąga przed telewizor dziesiątki tysięcy fanów. Wielu z nich zaczęło się zastanawiać jaki majątek może posiadać każdy z bohaterów programu. Tutaj z pomocą przyszedł Super Express, który obliczył wartość ziem niektórych rolników. Głównymi bohaterami serialu Rolnicy. Podlasie są Gienek i Andrzej Onopiuk z Plutycz. Obaj Panowie cieszą się ogromną popularnością, jednak nie opływają w luksusy. Największym majątkiem, który posiadają, jest ziemia, której ewentualna sprzedaż mogłaby zasilić ich portfele ogromną ilością pieniędzy.

Lidl
15.03.2021 20:37 Pracownicy Lidla z dodatkiem na Wielkanoc. Ile dostaną?

Wielkanoc nadchodzi wielkimi krokami, zatem pracodawcy już myślą nad świątecznymi dodatkami. W tym roku Lidl podaruje pracownikom dodatek o wartości nawet kilkuset złotych. Kwota jest zależna od zajmowanego stanowiska. Dodatkowe pieniądze z pewnością przydadzą się przed świętami. Jakiej wartości będą bony, które Lidl przekaże swoim pracownikom? Kwota z pewnością wystarczy na pokrycie znacznej części lub nawet całości wydatków.

Kobieta
26.02.2021 13:21 Kobieta, zamiast posprzątać w domu klientów, okradła ich. Wszystko zostało nagrane

Pewna 24-letnia kobieta zatrudniła się w domu rodziny z Lublina, jako sprzątaczka. Okazało się, że sprzątanie spodobało jej się do tego stopnia, że postanowiła również ,,posprzątać” skarbonkę dziecka jej pracodawców. Właściciele już wcześniej rzucali podejrzenia na 24-latkę, jednak prawda wyszła na jaw dopiero po instalacji ukrytej kamery w pokoju dziecięcym. Sprawa trafiła na policję. Niestety zrabowana kwota okazała się niemała. Zaraz po otrzymaniu od okradzionej rodziny nagrania policja ujęła sprawczynię. Wygląda na to, że kobieta nie zrobi już kariery jako sprzątaczka.

dance dance dance
10.02.2021 16:47 Mama Tomasza Komendy jest pełna obaw. Dała synowi złotą radę

W poniedziałek, 8 lutego Tomasz Komenda otrzymał należne mu zadośćuczynienie za niesłusznie spędzone 18 lat w więzieniu, gdzie przeżył prawdziwy koszmar. Początkowo domagał się niemal 19 milionów złotych odszkodowania, jednak Sąd Okręgowy w Opolu uznał, że należy mu się kwota o blisko 7 milionów mniejsza. Teraz jego mama, Teresa Klemańska obawia się o jego majątek i radzi, by zainwestował w nieruchomości. Ciężko opisać słowami koszmar, jaki przeżył Tomasz Komenda. Mimo bardzo mocnego alibi sąd niesłusznie skazał go na 25 lat pozbawienia wolności. Po 18 latach wyrok został unieważniony i mężczyzna wyszedł na wolność. Tymczasem okazuje się, że wielu ludzi czyha na jego majątek.

pieniądze
07.02.2021 22:10 Za banknot 10 zł możesz dostać majątek. Wystarczy zwrócić uwagę na jedną rzecz

Pieniądze może szczęścia nie dają, ale liczby owszem. Każdego dnia ludzie używają banknotów. Nominały tj. 10, 20, 50 czy 100 zł mogą być warte o wiele więcej. Jak to sprawdzić? Wystarczy, że sprawdzisz numery. Każdy doskonale wie, co oznacza banknot. Jak wygląda i co możemy za niego kupić. Istnieją jeszcze inne wartości, które posiadają papierowe pieniądze. Mało kto w ogóle zdaje sobie z tego sprawę. Wiele osób nieświadomie nie wykorzystuje szansy i podaje banknot dalej.

ksiądz
21.01.2021 00:00 Kobieta dowiedziała się, że za ślub zapłaciła więcej, bo pan młody miał ciemniejszą karnację

Ksiądz przez cały czas nieprzychylnie patrzył na narzeczonego 33-letniej Kingi. Czuła, że coś jest nie tak, ale chciała skupić się na przyjemnych stronach planowania wesela. Mimo zachowania duchownego nigdy nie rozmawiała z nim na ten temat. Przykrą prawdę poznała dopiero po ślubie. To był cios prosto w serce. Kinga nie mogła doczekać się swojego ślubu. Przygotowywania wiązały się z wizytami w kościele, gdzie ksiądz dość dziwnie traktował pana młodego. Kobieta miała swoje podejrzenia, ale nie była niczego pewna, dlatego nic nie mówiła. Wszystko stało się jasne w trakcie wesela.

MATKA
06.12.2020 22:00 Czy uważasz, że ratownicy medyczni powinni zarabiać więcej?

Ratownicy medyczni to osoby, które w swojej pracy mierzą się z niebywałą odpowiedzialnością. Od ich wyborów niejednokrotnie zależy ludzkie życie. Z założenia zawód ratownika to praca w walce z czasem. Przedstawiciele tego zawodu jako pierwsi pojawiają się na miejscu wezwania i muszą udzielić pierwszej pomocy. Jak więc wynagrodzić ich pracę i czy w Polsce zarabiają wystarczająco? Ratownicy medyczni cieszą się szacunkiem wszystkich. Nadal są jednak stanowiskiem niżej niż lekarze. Z tego powodu wciąż zarabiają mniej. Informacje na tematach ich zarobków, jakie podał portal se.pl, dosłownie powalają na kolana.

pieniądze
01.12.2020 23:45 Uważasz, że rodzice powinni rozliczać się z wydawania 500 plus?

500 plus to świadczenie, którym rząd wspiera polskie rodziny. Pieniądze powinny być więc wydawane na potrzeby dzieci, jednak wielu z nas uważa, że może tak nie być. Czy gdyby rodzice rozliczali się z otrzymywanego świadczenia, faktycznie spełniałoby ono swoją funkcję? 500 plus to świadczenie na dzieci. Za tę kwotę powinniśmy pokrywać miesięczne wydatki na naszego malucha, ubrania, jedzenie, wizyty u lekarza. Czy rozliczanie tej kwoty zapewniłoby, że pieniądze w całości są przeznaczone na dziecko?

agnieszka
23.11.2020 20:54 Dali bezdomnej kobiecie kopertę z pieniędzmi i zaczęli ją śledzić. Finał odebrał im mowę, nigdy się nie spodziewali podobnego zachowania

Kobieta, która od jakiegoś czasu nie ma mieszkania ani pracy została poddana pewnemu eksperymentowi przez grupę osób prowadzących kanał na platformie YouTube o nazwie K3TV. Do bezdomnej podszedł mężczyzna, który wręczył jej kopertę z pieniędzmi, w której były 283 dolary. Nie spodziewali się, że za otrzymaną gotówkę kupi ona lody oraz… adoptuje psa. Takie historie są bardzo wzruszające, ponieważ tylko udowadniają, że nie wolno oceniać człowieka po okładce. Organizatorzy nie spodziewali się takiego przebiegu spraw, jednak z uwagi na bardzo pozytywne zaskoczenie, kobieta została obdarzona przez nich jeszcze delikatną sumą pieniędzy.

tarcza antykryzysowa
16.10.2020 17:11 Czy rząd powinien zamienić 500 plus na bony? Np. Na książki, czy zajęcia języków obcych

500 plus to temat, który wywołuje mnóstwo emocji wśród polskiego społeczeństwa. Zwolenników projektu partii rządzącej, jest tak wielu, jak i przeciwników. Siły rozłożone są po równo i nie zapowiada się, że cokolwiek miało zmienić się w tej kwestii. Dyskusje na temat 500 plus nie skończą się szybko, jedną z kwestii, która zaprząta głowę nie tylko Polakom, ale przede wszystkim rządzącym jest forma owego dodatku pobieranego przez rodziców. Czy 500 złotych powinno być wydawane w formie bonu, który można by wymienić na pomoce naukowe, bądź zajęcia z języków obcych? Jakie jest wasze zdanie? Odpowiedź nie jest taka prosta, część rodziców, pewnie wolałaby dostać gotówkę do ręki, ponieważ dzięki temu nie mają żadnych ograniczeń w wydatkowaniu otrzymanej sumy. Z kolei z drugiej strony, dodatek przeznaczony jest na potrzeby dzieci, zatem wydanie go w formie bonu, dawałoby pewność, że cała kwota na pewno zostanie przeznaczona.

Pieniądze
04.10.2020 00:33 Trafił piątkę w Lotto. Żonę zamurowało, gdy dowiedziała się, na co wydał pieniądze

Pieniądze, które mąż kobiety wygrał w popularnej grze Lotto zostały przeznaczone na coś niespodziewanego. Kobietę zamurowało, kiedy na jaw wyszła prawda, w co zostały zainwestowane. Uczucia małżonki zwycięzcy w jednym momencie zostały wystawione na ciężką próbę, było jej bardzo przykro, gdy poznała prawdę.Pewien zapalony gracz Lotto trafił piątkę. Jego małżonka niezmiernie ucieszyła się po wiadomości, że ich wspólny budżet został powiększony. Jednak mężczyzna postanowił przeznaczyć pieniądze na trochę inny cel. Kiedy kobieta dowiedziała się na jaki, doznała szoku.

obostrzenia
03.10.2020 09:21 Gigantyczne zamiany w Kodeksie pracy. Od nowego roku wszystko ma się zmienić

Zmiana przepisów ma dotyczyć pracy zdalnej, która od czasu wybuchu epidemii dla wielu jest codziennością. Kodeks pracy do tej pory nie zawierał zapisów na ten temat, co Polacy chcą zmienić. Do omówienia pozostaje jeszcze wiele kwestii, ale wiceminister, który uczestniczył w spotkaniu, podał, że zmian możemy spodziewać się od 2021 roku.Kodeks pracy powinien się modyfikować wraz ze zmianami, jakie mają miejsce w naszej rzeczywistości. Najnowszym wyzwaniem rządu jest dostosowanie przepisów pracowniczych do rzeczywistości epidemicznej w kraju. Wczoraj odbyło się posiedzenie zespołu ds. prawa pracy Rady Dialogu Społecznego, na którym dyskutowano o zmianach. Polacy będą z nich zadowoleni.

500 plus
27.09.2020 11:04 Nie ma wątpliwości. Nadchodzą wielkie zmiany w 500 plus, rodzice nie będą zachwyceni

500 plus to najbardziej znany program partii rządzącej. Okazuje się, że teraz czekają go ogromne zmiany. Wielu rodziców z pewnością nie będzie zadowolonych z takich rozwiązań, ponieważ zdążyli się już przyzwyczaić do starego systemu. Nie jest tajemnicą, że rząd uchwalił już budżet na przyszły, 2021 rok. Czy znajdą się pieniądze na wypłacanie kolejnych świadczeń? Wszystko już wiadomo.Zapowiedziano już wielkie reformy w programie Rodzina 500 Plus. Rodzice oraz prawni opiekunowie z pewnością nie będą szczęśliwi z takiego obrotu sytuacji. W szczególności będą musieli przygotować się na jedną rzecz.

dziecko
25.09.2020 17:18 Spadła liczba osób, które uważają, że oddawanie długu jest zawsze obowiązkiem. Jakie jest wasze zdanie?

Obowiązek, jakim jest spłacenie długu, nie dla wszystkich jest tak oczywisty jak mogłoby się wydawać. Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce wykonał badanie, z którego wynika, że obecnie, 89,9% ankietowanych uważa, że oddawanie długów jest zawsze obowiązkiem moralnym. Warto dodać, że w dwóch poprzednich latach uważało tak 94,2% osób. Jak się okazuje, moralność finansowa Polaków w porównaniu do ubiegłych lat, ma się coraz gorzej i coraz więcej osób uważa, że oddawanie długu nie jest czym, co trzeba uczynić. Co sądzicie na ten temat? Spłacenie długu to nasz obowiązek czy wręcz przeciwnie?

Agnieszka Włodarczyk
23.09.2020 16:49 Gigantyczne podwyżki w kraju. Polacy łapią się za głowę, kiedy ujrzymy niewyobrażalne kwoty?

Podwyżki w całym kraju czekają nas już niedługo. Fatalne informacje obiegły media i będą przykre dla jednej grupy Polaków. A wszystko przez rosnące ceny. Obliczono, do jakiej wartości może dojść cena określonych produktów, jeśli będzie rosła w takim tempie jak teraz. Podwyżki stoją za wieloma produktami w naszym kraju. Od początku roku obserwujemy powolny wzrost cen, który obejmuje także akcyzę, co może bardzo zmartwić, szczególnie palaczy.

monety
23.09.2020 14:43 Jesteś posiadaczem monet ze zdjęcia? Lepiej zajrzyj do portfela i przyjrzyj im się bliżej, możesz zarobić krocie

Monety są pasją wielu kolekcjonerów, którzy za niezwykłe egzemplarze są w stanie naprawdę dużo zapłacić. Wielu z nas zdaje sobie sprawę, że największą wartość mają limitowane egzemplarze w dobrym stanie, sprzed wielu lat. Tymczasem okazuje się, że wartościowe monety kryją się także pod obowiązującymi aktualnie 5 złotymi. Monety to łatwy sposób, by się wzbogacić. Oczywiście, im bardziej unikatowy egzemplarz, tym wyższa cena. Każdemu numizmatowi zależy jednak na kilku rzeczach, które podnoszą wartość naszego nominału, to znaczy: na stanie monet i oczywiście na ich wyjątkowości, co oznacza, że dany egzemplarz został wybity w ograniczonej ilości.

pielegniarka
22.09.2020 09:15 Pielęgniarki powinny dostać podwyżki? Jesteś za czy przeciw?

Pielęgniarka to niezwykle ważny i odpowiedzialny zawód. Jednak nadal wiele osób nie docenia go należycie i patrzy na niego przez pryzmat tego, jak wyglądała służba zdrowia jeszcze kilkanaście lat temu. W końcu to właśnie one są na każde zawołanie pacjenta leżącego w szpitalu. Mierzą temperaturę i ciśnienie, podają leki, pobierają krew. Uważacie, że powinny dostać podwyżki?Pielęgniarka zawsze nam pomoże, to właśnie ona stoi za większością czynności lekarskich. Wiele osób uważa, że ta grupa zawodowa nadal zarabia za mało. A wy co o tym myślicie? Powinny dostać większe pensje?

rachunek
18.09.2020 00:20 Kelner zerknął na rachunek i zaczął płakać. Nigdy nie spodziewał się takiego traktowania

Napiwek, jaki zostawili klienci, był naprawdę wielkim gestem, szczególnie że rachunek wyniósł rodzinę niewiele ponad 43 dolary. Do paragonu została dołączona również krótka notka. Rodzina zażyczyła sobie, by napiwek został rozdzielony pomiędzy wszystkich pracowników restauracji. źródło: o2.pl Rachunek z gigantycznym napiwkiem Rachunek, który został zostawiony na jednym ze stolików restauracji, wywołał u kelnera morze łez. Mężczyzna nigdy się nie spodziewał, że zostanie potraktowany w pracy w taki sposób. Razem z rodziną zjedli swoje dania i wyszli bez słowa – powiedział w rozmowie z CNN szef lokalu. Pracownik, który obsługiwał klientów, długo nie mógł uwierzyć w to, co się stało. Mężczyzna, który pracuje jako kelner w jednej z restauracji w New Jersey na wschodnim wybrzeżu USA, nie mógł uwierzyć własnym oczom. Kiedy klienci skończyli jeść posiłek i opuścili knajpę, znalazł na ich stoliku rachunek z nietypową adnotacją. Takiego zachowania się nie spodziewał, nie mógł powstrzymać łez. Rachunek z niespodzianką Epidemia koronawirusa dotknęła wiele branż, w tym również branżę gastronomiczną, i choć restauracja w New Jersey, w której pracował kelner, wciąż przyjmowała klientów, właściciel rozważał zamknięcie lokalu. Jak się okazało, wszystko zmienił rachunek, który pewnego dnia zostawiła jedna ze stołujących się w knajpie rodzin. – Razem z rodziną zjedli swoje dania i wyszli bez słowa –powiedział w rozmowie CNN właściciel restuaracji Arnold Texeira. – Gdy obsługujący ich kelner zobaczył napiwek, zaczął płakać. Kolejni pracownicy podchodzili, a w ich oczach też pojawiały się łzy wzruszenia. Sam nie umiałem ich powstrzymać. To dla nas naprawdę trudny okres – dodał mężczyzna. Jak się okazało, rodzina zostawiła tysiąc dolarów napiwku, czyli około 4 tysiące złotych. Tragiczna wiadomość z ostatniej chwili, nie żyje uwielbiany aktor. Miał tylko 36 lat Jacek Kurski i TVP w poważnych tarapatach. Fakty są naprawdę nieubłagane Polak bohaterem. Wielki dzień dla Polski, wszyscy rodacy wstrzymali oddech ZOBACZ ZDJĘCIE: Fot. Arnold Teixeira, Facebook Rachunek, który zostawiła rodzina, zawierał ogromny napiwek. Pracownicy i właściciel restauracji nie byli w stanie powstrzymać łez wzruszenia. ZOBACZ TEŻ: Nagły zwrot akcji ws. Tomasza Komendy. Rodzina jest bezradna, koszmar powrócił TVN: Zamykają granicę z Polską. Nasz sąsiad nie pozostawia złudzeń Justyna Żyła w centrum wielkiej akcji. Musiała natychmiast interweniować, pomogła małemu dziecku Emerytka myślała, że w ziemi leżą ziemniaki. Kiedy odkryła wstrząsającą prawdę, zamarła Lincz w polskiej wsi, wszyscy mieszkańcy pod domem mężczyzny. Doszło do dantejskich scen, ludzie oszaleli 7 najbardziej zbędnych czynności w kuchni, wszyscy je robimy. Najgorszy błąd dotyczy pieczarek, co za strata czasu To, co zrobiła rodzina, przywróciło pracownikom wiarę w ludzi. Właściciel restauracji postanowił podzielić napiwek po równo, pomijając przy tym samego siebie. W tak trudnych czasach gest klientów okazał się nieoceniony!

dziecko
09.09.2020 13:57 Czy uważasz, że najbogatsi powinni płacić wyższe podatki?

Podatki to temat dość drażliwy. Wielu ludzi uważa, że są one zdecydowanie za wysokie, co przekłada się na liczne problemy. Niektórzy twierdzą także, że to niesprawiedliwe, iż najbogatsi ludzie płacą taką samą sumę co mniej zamożni. Wychodzą z założenia, że z uwagi na swoją zamożność powinni płacić zdecydowanie wyższe podatki. Jesteś tego samego zdania?Każdy pracujący Polak jest zobowiązany płacić podatek dla Państwa. Jednak wiele osób uważa, że najzamożniejsi Polacy powinni być zobowiązani do płacenia większych podatków. Czy uważacie, że byłoby to rozsądniejsze wyjście?