Lifestyle.Lelum.pl > Pieniądze

Pieniądze

obostrzenia
08.09.2020 11:58 Rewelacyjna wiadomość dla wielu Polaków. Dostaną więcej pieniędzy, czekali już od kilku lat

Wspaniała wiadomość dla emerytów. Już w przyszłym roku podwyżka minimalnej emeryturyRewelacyjna wiadomość dla tysięcy Polaków już niedługo stanie się rzeczywistością. Od przyszłego roku wiele osób może liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki. Takie wieści z pewnością sprawią radość osobom, które od dawna oczekiwały na ten wspaniały moment. Przypadkiem znalazł zdjęcie w torebce żony. Kiedy je zobaczył, wybiegł z krzykiem na ulicę Nieoczekiwane zmiany tuż przed premierą The Voice of Poland. Fani będą zdezorientowani Wiadomość, na którą czekało wielu Polaków. Już niedługo tysiące z nich będzie mogło liczyć na dodatkowe pieniądze. Kto może liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki?Dobraw wiadomość dotyczy seniorów. Już od przyszłego roku minimalna emerytura wzrośnie o 50 zł, przekazuje portal se.pl. To oznacza, że wyniesie ona 1250 złotych brutto. Wielu emerytów od dawna oczekiwało na tę podwyżkę. Nie jest ona, co prawda, spektakularnie wysoka. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej przekazał, że możliwości budżetowe w tym momencie nie pozwalają na większą pomoc dla seniorów. Już w maju 2021 roku miliony seniorów otrzyma trzynastą emeryturę, której wysokość będzie odpowiadała najniższemu świadczeniu emerytalnemu, czyli 1250 złotych brutto. Obecnie w sejmie trwają także prace nad ustawą, dzięki której miałyby zostać wypłacone również czternaste emerytury. Mają je otrzymać osoby, które otrzymują emeryturę do 2400 złotych brutto. W przypadku gdy będą one wyższe, świadczenie zostanie odpowiednio pomniejszone.

Moneta
07.09.2020 22:39 Moneta warta 10 milionów dolarów. Unikatowy wygląd sprawia, że chcą płacić za nią krocie

Moneta bardzo często może okazać się cenniejsza niż widniejący na niej nominał. Istnieją różne rodzaje monet. Kolekcjonerzy sprawdzają niejednokrotnie dostępność okazów na różnych giełdach czy targach. Jednak na świecie można spotkać jeszcze taką, której wartość wynosi niebotyczną sumę dziesięciu milionów dolarów. Wyróżnia ją unikatowy wygląd.Kolekcjonerzy mają bzika na punkcie wszelkich unikatów. Zdarza się, że przez wiele lat poszukują okazów, które są w kręgu ich zainteresowań. Tak samo mają fanatycy monet. Niedawno ich oczom ukazała się informacja, która wywołała prawdziwe poruszenie.

gofry
04.09.2020 18:40 Za pięciozłotówkę możesz dostać fortunę. Sprawdź, czy masz ją w swoim portfelu

Okazuje się, że kolekcjonerzy monet mają nowy cel. Jedna z pięciozłotówek okazała się niezwykle wartościową i pożądaną monetą, na której możemy zarobić niemałe pieniądze. Monety, które pojawiają się na aukcjach, znikają w mgnieniu oka. Kto okaże się jej szczęśliwym posiadaczem, a kto nowym, dumnym właścicielem? Pieniądze, jakie czekają na właściciela wyjątkowej pięciozłotówki to nie mała suma. Może warto więc sprawdzić, czy nie znajduje się ona w naszym posiadaniu? Jak wygląda wartościowa moneta i ile w rzeczywistości możemy za nią dostać? Odpowiadamy.

BENEDYKT XVI
19.08.2020 13:02 Pilny komunikat popularnego banku. Możesz stracić wszystkie pieniądze, oszuści próbują okraść Polaków

Banki pilnie ostrzegają swoich klientów przed cyberprzestępstwem. Tym razem jedna z placówek wyczuliła swoich klientów na nowe oszustwo internetowych złodziei. Kłopot w tym, że nabrać się jest bardzo łatwo, oszuści wprowadzają w błąd i korzystają na nieuwadze. Mimo że większość użytkowników kont bankowych zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie za sobą używanie karty w internecie, wciąż wielu z nas daje się nabrać na sprytne sztuczki oszustów. Klienci mBanku zostali pilnie poinformowani o nowym, poważnym zagrożeniu. Inne banki na pewno pójdą tym samym śladem.

kara
05.08.2020 17:48 Już niedługo może ucierpieć nasz portfel. Decyzja zapadła, czekają ogromne kary

Do tej pory wielu z nas unikało zobowiązań wobec Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Mało kto z nas wie, że za brak przymusowych opłat czeka nas bardzo wysoka kara, a od stycznia 2021 roku będzie jeszcze wyższa.Kara za niezastosowanie się do jednego z zobowiązań poważnie wzrosła. Wszystko za sprawą decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Nowe przepisy wejdą w życie wraz ze styczniem 2021 roku. Okazuje się, że nasz portfel może bardzo na tym ucierpieć!

pieniądze
04.08.2020 19:10 Za banknot 10 zł możesz dostać majątek. Wystarczy zwrócić uwagę na jedną rzecz

Każdy doskonale wie, co oznacza banknot. Jak wygląda i co możemy za niego kupić. Istnieją jeszcze inne wartości, które posiadają papierowe pieniądze. Mało kto w ogóle zdaje sobie z tego sprawę. Wiele osób nieświadomie nie wykorzystuje szansy i podaje banknot dalej.Pieniądze może szczęścia nie dają, ale liczby owszem. Każdego dnia ludzie używają banknotów. Nominały tj. 10, 20, 50 czy 100 zł mogą być warte o wiele więcej. Jak to sprawdzić? Wystarczy, że sprawdzisz numery.

03.08.2020 21:44 Masz w domu pocztówki z czasów PRL? Możesz dostać za nie majątek

Pocztówki, choć dziś nie są już najpopularniejszą formą wysyłania wakacyjnych pozdrowień, a z roku na rok odchodzą w coraz większe zapomnienie, dla niektórych wciąż mają ogromną wartość i to nie tylko sentymentalną. Jak się okazuje, za niektóre z nich możemy zgarnąć majątek. Jeżeli więc właśnie zabierasz się do domowych porządków, lepiej sprawdź, czy nie posiadasz tych kolekcjonerskich okazów.W twojej szufladzie zalegają pocztówki, które niegdyś wysyłali ci lub twoim rodzicom czy dziadkom przyjaciele? Jeżeli tak, dokładnie się im przyjrzyj. Okazuje się, że niektóre widokówki z czasów PRL to marzenie nie jednego kolekcjonera, który jest w stanie zapłacić za nie krocie.

moneta
03.08.2020 16:09 Za monetę 5 gr możesz dostać sporą sumę. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na jeden szczegół

Pięciogroszowa moneta może stać się niezłym interesemDominik, numizmatyk prowadzący kanał na YouTubie Zakapior PRL, wskazuje, na czym polega wyjątkowość pięciogroszówki, za którą dostaniemy pieniądze od kolekcjonera. Chodzi o jeden drobny szczegół, wcale nie tak rzadko spotykany wśród tego nominału. Pięciogroszowa moneta z pozoru zwyczajna, może okazać się sporo warta. Znany numizmatyk zwraca uwagę na jeden szczegół. Jeśli któraś z naszych monet go posiada, możemy być pewni, że zarobimy i to całkiem sporo. Moneta pięciogroszowa może przynieść naprawdę niezły zarobek. Warunkiem jest oczywiście jej wyjątkowość, ale okazuje się, że szczegół, za który kolekcjonerzy chcą dużo zapłacić, występuje dość często, lepiej więc zajrzeć do zawartości skarbonki czy portfela i na tym skorzystać.Zoabczymy to na odwrocie monety. To znaczy, że jeśli przyglądamy się nominałowi, wybita nazwa 5 groszy jest dokładnie w tej samej linii, co orzeł na odwrocie. Wyjątkowa moneta ma orła ułożonego nie równolegle, tylko w inną, przekręconą w bok stronę. Krzysztof Jackowski ostrzega Polaków. Jego słowa naprawdę budzą grozę Ważą się losy Jacka Kurskiego? Nowy prezes TVP ma zostać wybrany na dniach

Agnieszka Włodarczyk
01.08.2020 16:56 Rząd przekazał ważne informacje. Chodzi o Polki i Polaków po 75. roku życia

Rząd przekazał bardzo ważne informacje dla Polek i Polaków powyżej 75. roku życia. Od marca 2021 szykuje się ogromna zmiana. Rzecz dotyczy wiosennej waloryzacji świadczeń emerytalnych. Jak zapowiedziało Prawo i Sprawiedliwość, ma być ona kwotowo-procentowa. Ekonomiści już ocenili jej potencjalny wskaźnik. Wiadomo, o ile wzrosną dodatki dla emerytów.Wszystko wskazuje na to, że seniorzy mają powody do radości. Jak zapowiedział rząd, od marca 2021 roku podwyższona zostanie waloryzacja emerytur i pobierane zasiłki. Oznacza to, że Polki i Polacy po 75. roku życia mogą liczyć na spory wzrost takich dodatków, jak chociaż popularny dodatek pielęgnacyjny.

obostrzenia
30.07.2020 11:17 Mogą zapukać i do twoich drzwi. Rząd ma prawo spytać o wszystko, lepiej się dobrze przygotować

Rząd sprawdzi miliony Polaków. Jak się okazuje, już niebawem urzędnicy mogą zapukać do twoich drzwi i zadać ci szereg pytań, od zarobków, przez wysokość emerytury i aż po posiadane nieruchomości. Mają prawo wiedzieć wszystko, więc lepiej dobrze się przygotować! Dla wielu z nas udział w spisie jest obowiązkowy. Już niebawem rząd wyśle swoich urzędników, by zebrali najpotrzebniejsze dane o milionach Polaków. Kiedy i czy w ogóle mogą zapukać do naszych drzwi? Osoby prowadzące gospodarstwa indywidualne, spółdzielnie, spółki oraz jednostki organizacyjne niemającej osobowości prawnej muszą się przygotować.

pieniądze
29.07.2020 18:35 Zarabiasz mniej niż 3300 zł? Mamy bardzo dobre wieści

Zarobki w Polsce od lat są tematem tabu wśród wielu osób. We wtorek rząd zaproponował nową minimalną kwotę wynagrodzenia, która miałaby obwiązywać od 2021 roku. Zadowoleni będą ci, którzy zarabiają obecnie mniej niż 3300 zł miesięcznie.Zarobki Polaków niedługo drastycznie się zmienią? Mamy dobre wieści dla wszystkich tych, którzy zarabiają mniej niż 3300 zł miesięcznie. Jak podaje portal interia.pl, we wtorek 28 lipca rząd podjął przełomową decyzję.

Rodzina
29.07.2020 00:08 „Mój brat z żoną oczekują 4 dziecka, oboje nie pracują. Uważają, że „im się nie opłaca”. Jest mi wstyd”

Brat kobiety, która postanowiła wyżalić się w sieci, przynosi jej wstyd. Tak przynajmniej sama zainteresowana stwierdziła na forum, gdzie nie podpisała się imieniem, ani nazwiskiem. Dlaczego wstydzi się za brata i jego żonę? Oczekują 4 dziecka, oboje nie pracują. Uważają, że „im się nie opłaca” – czytamy.Kobieta, która wypowiedziała się na forum, otwarcie mówi, że brat przynosi jej wstyd. Powodem jest fakt, że nie zamierza trudzić się pracą, ale to nie wszystko. Jak dowiadujemy się z posta kobiety, ani jej brat, ani jego żona nie zamierzają pracować, gdyż bardziej opłaca im się… żyć z zasiłku. Nie wierzę, że oni tak żyją, wstyd mi za nich – pisze.

500 plus
28.07.2020 17:50 Gigantyczne podwyżki abonamentu. Będziemy płacić aż 1000 procent więcej?

Podwyżki abonamentu dotyczą płatnych stref parkowania w Krakowie. To właśnie tam poszerzenie sektorów spowoduje, że miasto zarobi rocznie ponad 60 milionów złotych. Wiemy, gdzie już musicie szczególnie uważać na parkometry.Podwyżki abonamentu: Polacy mogą płacić nawet 1000 (tysiąc) procent więcej? To nie żart. Władze do końca lipca wprowadzają nowy system płatności. Jeśli się nie dostosujemy, słono zapłacimy za mandat. Wiemy kogo dokładnie dotyczy nowelizacja!

wiadomość
24.07.2020 15:42 Rząd chce wprowadzić nowe przepisy. Mogą zapukać do twoich drzwi i skonfiskować majątek

Fot.pixabay.com Rząd chce wprowadzić ogromne zmiany. Niestety, mogą dotknąć one wielu Polaków. – Jego zwolennicy podnoszą, że przecież właściciel zajętego majątku będzie mógł udowodnić przed niezawisłym sądem pochodzenie swego mienia. Zapominają jednak przy tym o przerzuceniu na przedsiębiorcę ciężaru udowadniania, podczas gdy nie to jest przedmiotem jego działalności – ocenił w Interii. Kolobrzeskie ogórki kiszone lepsze od tradycyjnych? Sekretem jest jeden tajemniczy składnik Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków Stanisława Ryster z „Wielkiej gry” była na szczycie. Niewiarygodne jak skończyła, smutne doniesienia Która z dwóch linii jest dłuższa? Ponad 99% osób podaje złą odpowiedź, prawda jest banalna Chciała schudnąć, zamówiła tabletki przez internet. 21-latka nie przeżyła Szumowski przypadkiem wygadał się, ile naprawdę w Polsce jest chorych. Liczba radykalnie różni się od oficjalnej Aż się zdziwisz na zakupach, okazja w Biedronce. Akcja mówi o 2 za darmo, ale możesz wziąć nawet 6 Koronawirus na wiecu wyborczym Andrzeja Dudy. Sanepid zwraca się do uczestników z pilnym apelem Alior Bank zapowiada ważne zmiany i poprawki. Wszyscy klienci muszą się przygotować, ogromny przełom Rząd chce wprowadzić nowe przepisy. Jak podaje portal Biznes.Interia.pl, Ministerstwo Sprawiedliwości ma zamiar zmienić prawo i zajmować majątki prywatne bez prawomocnego wyroku. Co oznacza to w praktyce? Uważaj, niebawem będą mogli zapukać do twoich drzwi i skonfiskować majątek. – Ministerstwo Sprawiedliwości chce od przyszłego roku zasilać budżet państwa pieniędzmi zajętymi także uczciwym obywatelom. Nowe przepisy o konfiskacie prewencyjnej umożliwią prokuratorom przejmowanie ich majątków bez prawomocnego wyroku – przekazuje portal Biznes.Interia.pl. Jak się okazuje, rząd ma poważne plany na nadchodzący rok. Rząd chce wprowadzić nowe przepisy źródło: biznes.interia.plZOBACZ TEŻ:Jak ocenił ekspert Robert Nogacki, przepis nie byłby wyciągnięciem ręki, a odwróceniem się rządu od przedsiębiorców. Zdaniem specjalisty, taki ruch rządu może doprowadzić do tego, że przedsiębiorcy będą lokować swój majątek poza granicami państwa, tam, gdzie prawo ich nie dosięgnie.ZOBACZ ZDJĘCIE: Jak komentuje dla Interii radca prawny Robert Nogacki, nowe przepisy, które chce wprowadzić rząd, mają ułatwić pracę organów ścigania, poprzez łatwiejszy dostęp do majątków firm i osób prywatnych. Wszystko przez jedną rzecz. Jak się okazuje, jeżeli propozycja Ministerstwa Sprawiedliwości wejdzie w życie, majątek może być odebrany nawet uczciwym obywatelom. Jak? Otóż jak tłumaczy portal organy ścigania będą mogły zajmować majątki bez prawomocnego wyroku, jedynie na podstawie podejrzeń prokuratora. Jednak tenże prokurator będzie musiał wcześniej uzyskać zgodę sądu. Oznacza to, że o tym, czy majątku dorobiliśmy się legalnie, będziemy musieli dowieść już po tym, jak zostanie nam on odebrany. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał Monika Kuszyńska z Varius Manx walczy o życie. Jej stan zdrowia nie jest najlepszy Alior Bank zapowiada ważne zmiany i poprawki. Wszyscy klienci muszą się przygotować, ogromny przełom Rząd odwraca się od przedsiębiorców?

Agnieszka Włodarczyk
23.07.2020 16:46 Partia rządząca nagle zmienia plany. Niestety, nie będzie jak obiecywano w 2021 z naszymi pieniędzmi

Pieniądze, które jeszcze jakiś czas temu obiecywała nam partia rządząca, prawdopodobnie nie trafią na nasze konta. Snuto mnóstwo planów na nadchodzący 2021 roku, jednak wszystko wskazuje na to, że część z nich z pewnością nie zostanie zrealizowana. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która wywróciła cały świat do góry nogami. Jakiś czas temu rząd obiecywał nam większe pieniądze, a to za sprawą podwyższenia płacy minimalnej. Jak przekazuje portal Dziennik Gazeta Prawna, Ministerstwo Finansów prawdopodobnie nie zrealizuje planu, o którym jeszcze nie dawno była mowa. Niestety, nowa propozycja ministerstwa, jest niższa niż 3000 złotych, jak obiecywano.

PŁOCKA KURIA
22.07.2020 13:35 Księżom nie dość ofiar na tacę. Wymyślili sprytny sposób na większe dochody, pierwszy w Polsce

Ofiara na tacę to tradycyjna metoda wspierania Kościoła przez wiernych. Jednak już od wielu lat ta tradycja przechodzi swego rodzaju kryzys. Powodem jest cicha rewolucja, która rozgrywa się od kilku lat w naszych głowach i kieszeniach: coraz częściej zapominamy o gotówce, mając tak wiele możliwości, by ją zastąpić.Na brak banknotów w kieszeniach wiernych skarżą się zarówno księża chodzący po kolędzie, jak i ci, którzy patrzą na ofiarę na tacę, zbieraną w każdej mszy świętej. Nierzadko w kościele zobaczyć można taki obrazek: ksiądz lub kościelny cierpliwie stoi z tacą czekając, aż wierny przegrzebie wszystkie kieszenie w poszukiwaniu jakiejkolwiek gotówki, którą można dać jako ofiarę na tacę. Czasem rzuci kilka monet, byle tylko coś zadźwięczało. Kiedy indziej po prostu wywinie podszewki kieszeni na pół, dobitnie dając do zrozumienia, że na ofiarę na tacę ksiądz nie ma co liczyć.

banknot
22.07.2020 13:23 Większość nigdy nie zauważyła jednego szczegółu na banknocie 20 złotych. Trzeba się naprawdę dobrze przyjrzeć, jest ukryty

Banknot 20-złotowy skrywa w sobie pewną tajemnicę i choć trzymamy go w dłoniach dość często, mało kto z nas zdaje sobie z niej sprawę. Jak się okazuje, zawiera on jeden szczegół, który zauważają jedynie ci najbardziej dociekliwi i spostrzegawczy. Gotowi wytężyć wzrok? Trzeba się naprawdę dobrze przyjrzeć! Każdy z nas wie, jak wygląda banknot 20 złotych, jednak jak się okazuje, większość nigdy nie zdawała sobie sprawy z jednej rzeczy, która się na nim znajduje. I nie chodzi tu o portret jednego z dawnych władców Polski. Ten szczegół jest bardzo dobrze ukryty! Banknot 20 złotych: ukryty szczegół Czy wiemy wszystko na temat banknotu 20 złotowego? Okazuje się, że nie. Co się na nim znajduje? Choć to pytanie wydaje się dość łatwe i większość z nas bez zastanowienia odpowie, że na banknocie o nominalne 20 złotych znajduje się portret króla Bolesława I Chrobrego, portal romański i korona młodego dębu z Drzwi Gnieźnieńskich, mało kto pamięta, co kryje się na jego odwrocie. Właśnie tam znalazł swoje miejsce jeden, bardzo interesujący szczegół. Srebrny denar Bolesława I Chrobrego z sylwetką ptaka to nie jedyna rzecz, którą znajdziemy na odwrotnej stronie banknotu. Jak się okazuje, 20 złotych jest bardzo ważne szczególnie dla mieszkańców Cieszyna! Pies schował się przed burzą do wanny. Wtedy kot zrobił niezwykłą rzecz, właścicielka szybko chwyciła za telefon Trudno uwierzyć, co w przeszłości połączyło Jaworowicz i Kurskiego. Niewielu wie o ich bliskiej współpracy w TVP Tragiczny wypadek w lubuskim. Niestety, nie żyje dziecko, nie dało się nic zrobić Banknot 20 złotych i rotunda w Cieszynie Mało kto dostrzega, że banknot o nominale 20 złotych na swoim odwrocie, z lewej strony, posiada wizerunek rotundy św. Mikołaja w Cieszynie. Jak się okazuje, nie znalazła się ona tam przypadkowo. Romańska rotunda z XI wieku to nie lada gratka dla spragnionych wiedzy turystów, najcenniejszy zabytek Śląska Cieszyńskiego i pierwsza murowana budowla w Cieszynie! Teraz widzicie? ZOBACZ ZDJĘCIA: Fot. Redakcja Lelum.pl Banknot o nominale 20 złotych ma na swoim odwrocie wizerunek jednej z najważniejszych budowli w Cieszynie. Fot. Cieszyn.pl, Wojciech Wandzel Znajduje się na nim rotunda z XI wieku. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego faktu. ZOBACZ TEŻ: Katarzyna Dowbor nieźle namieszała, wystarczyło, że założyła perukę. Fani pomylili ją z Gessler, wszystko się nagrało Cała rodzina spała w namiocie. Nagle rozpoczął się koszmar, na oczach dziecka było o krok od tragedii „Taniec z Gwiazdami 11” wraca do TV. Wiadomo, kto zrezygnował z programu. Duże zmiany w obsadzie Żele antybakteryjne mogą zawierać bardzo groźny składnik. Agencja wydała pilne oświadczenie Natalia Klimas jest w ciąży, pokazała urocze zdjęcie. „Jedno na ramieniu, drugie pod sercem” Rodzice porzucili noworodka przy mrowisku. Szczegóły tylko dla osób o mocnych nerwach źródło: opracowania.pl, nbp.pl

pieniądze
21.07.2020 12:27 Polki mogą stracić tysiące złotych. Zmiana uderzy w matki, nie da się odzyskać pieniędzy

Polki muszą stawić czoła wyjątkowo trudnej sytuacji — mogą tracić tysiące złotych każdego miesiąca. Prawo w tej sytuacji jest bezradne. Wszystko przez zapisy związane z tarczą antykryzysową.Polki zostały postawione w wyjątkowo niekomfortowej sytuacji. Z dnia na dzień mogą stracić tysiące złotych. Zmiana dotyczy głównie matek i niestety — pieniędzy nie będzie można odzyskać. Znamy szczegóły ustawy, która wzbudza w sieci ogromne poruszenie.

pieniądze
15.07.2020 23:51 ZUS wypłaca pieniądze. Można zyskać 1400 złotych, wnioski wciąż spływają

ZUS systematycznie wypłaca dodatek solidarnościowy. Polakom przelano już ponad 92 miliony złotych. O świadczenie można jeszcze wnioskować, wiemy co zrobić, by otrzymać nawet 1400 zł dodatkowej gotówki.ZUS wypłaca zawrotne kwoty. Składając jeden wniosek, można otrzymać nawet 1400 złotych. Wiemy, kto może ubiegać się o dodatkowe świadczenie od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przelewy są wysyłane do obywateli w zawrotnym tempie, instytucja podała, kiedy można spodziewać się środków.

nastolatka
11.07.2020 20:12 Studentka miała problemy z pieniędzmi i prosiła o pomoc mamę. Nie wiedziała, że słucha jej ktoś jeszcze

Studentka rozmawiająca z mamą przez telefon nie spodziewała się takiego zachowania ze strony zupełnie obcej osoby w pociągu. 23-latka sądziła, że mówi wystarczająco cicho, by nikt nie słyszał jej rozmowy. Kiedy obudziła się po krótkiej drzemce, szybko zrozumiała, że ktoś przysłuchiwał się każdemu słowu. Wielu młodych ludzi zmaga się z brakiem pieniędzy. Bez doświadczenia i z ograniczonym czasem, jaki można przeznaczyć na pracę, po przecież są też studia, ciężko znaleźć dobrą pracę, która pozwoli utrzymać budżet pod kontrolą. Z takimi właśnie kłopotami walczyła młoda studentka.

pieniądze
04.07.2020 10:40 Mało kto wie o gigantycznych karach z NFZ i ZUS. Kwoty są ogromne, lepiej znać ryzyko

NFZ może nas słono kosztować, jeśli nie znamy przepisów. Korzystanie z Narodowego Funduszu Zdrowia bezpośrednio wiążę się z ZUS-em oraz składkami i podatkami, które odprowadzamy. W momencie, w którym przestajemy opłacać składki, tracimy dostęp do korzystania z NFZ. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, jednak jak się okazuje, kolejny zapis na ubezpieczenie zdrowotne wiąże się z gigantycznymi karami, które możemy zapłacić. Brak opłaty składek ZUS, a tym samym brak możliwości korzystania z NFZ to olbrzymie koszta, jakie będziemy musieli ponieść przy okazji wizyty w szpitalu czy u lekarza. O jakich kwotach mówimy? Jak uniknąć kary?

bank
03.07.2020 16:47 Korzystasz z aplikacji banku? Jedna z nich może przechwytywać twoje dane, jest odpowiedź placówki

źródło: dobreprogramy.plNie jest to pierwsza tego typu sytuacja, to problem powszechnie znany. Jak się okazuje, aplikacja mBanku zainstalowana na iPhone przechwytuje nasze dane, które wcześniej skopiowaliśmy. Robi to już w momencie jej pobrania.Aplikacja mBanku Gabriel z programu „Królowe Życia” cierpi po rozstaniu. Wyjechał z Warszawy, pokazał smutne zdjęcia Chcesz jak najszybciej ukisicić ogórki? Mamy niezawodny i błyskawiczny sposób Mieszkańcy Łodzi nie wierzyli własnym oczom. Rodzice prowadzili dzieci na smyczy, odpowiedzą przed prokuraturą Zapewnił także, że aplikacja jest bezpieczna. Niestety, portalowi dobreprogramy.pl nie udało się dowiedzieć, co ma prawidłowe działanie aplikacji do zawartości naszego schowka.Problem nie dotyczy aplikacji zainstalowanej na Androidzie. Do tej pory, uważane za bezpieczne Apple, nie odniosło się do sytuacji. Portal dobreprogramy.pl uzyskał jednak informację od Piotra Rutkowskiego – rzecznika prasowego mBanku.Bank przechwytuje dane?Jak się okazuje, aplikacja mBank na iOS przechwytuje zawartość naszego schowka. Pojawia się więc pytanie – w jakim celu? Sprawa wyszła na jaw przy okazji aktualizacji systemu do iOS 14. Czy twój bank to mBank? Jeżeli tak, koniecznie przeczytaj! Ksiądz, który okrutnie i nieludzko krzywdził i wykorzystywał nastolatków, chciał ułaskawienia od Dudy. Otrzymał „kościelną karę śmierci” Ponad 70 osób wylądowało w szpitalu. W Mielnie 2 lata temu rozegrał się dramat, a hotel wciąż pozostaje otwarty Uwielbiany polski kabareciarz błaga tylko o jedno. Sytuacja jest dramatyczna, liczy się każda pomoc Antek Królikowski szybko pocieszył się po rozstaniu. Pokazał zdjęcie, które mówi wszystko Gdzie na grzyby? Wiemy, gdzie pojawiło się ich mnóstwo Polacy nie mają pojęcia, co działo się za kulisami „Samych swoich”. Dochodziło do skandalicznych zachowań Sytuacja jest o tyle niekomfortowa, że jest to aplikacja bezpośrednio związana z naszymi finansami. Sprawa wyszła na jaw dzięki systemowi iOS 14, który powiadamia o synchronizacji naszego schowka.ZOBACZ ZDJĘCIA: Bank powinien być bezpieczną placówką, podobnie jak bankowe aplikacje, bezpośrednio związane z naszymi finansami. Tymczasem, jak się okazuje, nasze prywatne i poufne dane mogą być w niebezpieczeństwie. Aplikacja mBanku przechwytuje zawartość naszego schowka. W tej sprawie głos zabrali sami przedstawiciele plcówki. Czy mamy się o co martwić?ZOBACZ TEŻ: Fot. freestocks, Unsplash Czy korzystanie z aplikacji mBanku jest bezpieczne? – Niektóre elementy aplikacji mobilnej mBanku na iOS mogą wykorzystywać funkcję schowka. Jest to niezbędne do prawidłowego działania samej aplikacji w tym systemie – stwierdził rzecznik.

GIS
03.07.2020 10:57 Wspaniałe informacje dla emerytów. Skorzystać może aż 76 tysięcy osób

Rząd głosował nad nowelą ustawy o emeryturach i rentach z FUS dotyczącą rocznika 1953, który jako ostatni miał możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę. Nowela została przyjęta w pierwszym głosowaniu. Emeryci będą bardzo zadowoleni z nowej ustawy, która właśnie została zaaprobowana przez Senat, a następnie zostanie podpisana przez prezydenta. Rzecz dotyczy osób urodzonych w roku 1953 i regulacji wartości przyznawanego im świadczenia. Zgłoszono także poprawki o rozszerzenie regulacji na inne roczniki seniorów, którzy wcześniej przeszli na emeryturę. Według obliczeń rządu na zmianach może skorzystać aż 76 tysięcy świadczeniobiorców!

GIS
03.07.2020 09:24 Bardzo smutne informacje o bonie 500 plus. Mnóstwo dzieci nie będzie mogło z niego skorzystać

500 plus niestety nie należy się każdemu Polakowi, który wychowuje swoje nieletnie dziecko. Według informacji podanych przez portal fakt.pl, aż 200 000 dzieci może nie otrzymać świadczenia.500 plus może nie trafić nawet do 200 tysięcy dzieci w całym kraju. Smutne informacje dotyczące świadczenia dotarły do polskich rodziców. Wiemy, kto nie otrzyma dodatkowych środków od państwa. Jest oficjalne stanowisko ministerstwa, pieniędzy mogą nie dostać dzieci, których rodzic pracuje za granicą.

zmiany
02.07.2020 14:43 Nowy banknot pojawił się właśnie w bankomatach w całej Polsce. Ludzie nie mogą uwierzyć, prawdziwy hit

Banknot o nominale 500 złotych do tej pory przez wiele osób był uważany za rzadkość. Tymczasem NBP przypomina, że nie jest to bynajmniej banknot kolekcjonerski, a powszechny w użyciu. Z powodu braków gotówki o mniejszym nominale, pieniądze, jakie wypłacimy z bankomatu, coraz częściej będą zawierały banknoty o wartości 500 złotych.Pieniądze, jakie możemy wypłacić z bankomatów, mogą nas nieco zaskoczyć. Wszystko za sprawą epidemii koronawirusa i znacznego zmniejszenia gotówki w obiegu. Z tego powodu NBP wydało komunikat, w którym informuje, że coraz częściej korzystając z bankomatu, możemy spotkać banknot o nominale 500 złotych.

paragon
02.07.2020 13:35 Wszyscy widzieli paragony znad Bałtyku. Teraz wypływają rachunki z zagranicy, jest dużo gorzej

Paragon, jaki otrzymywali niektórzy turyści nad polskim morzem, był gorącym tematem ostatnich tygodni. Horrendalne ceny za usługi i gastronomię są wynikiem epidemii koronawirusa. Jak się okazało, nie tylko w rodzimym kraju możemy spotkać się takimi cenami. Do sieci trafiło zdjęcie paragonu z zagranicznych kurortów.Szokująca kwota na paragonie obiegła internet. Zdjęcie zostało zrobione w jednym z tureckich kurortów w Bodrum. Turcja Polakom nigdy nie kojarzyła się z tak wysokimi cenami. Turyści, którzy pokazali paragon za kebaba zapłacili 369 lirów, czyli około… 214 złotych.

GIS
02.07.2020 00:25 Właśnie rusza nowy program dla Polaków. Można dostać nawet 5 tysięcy złotych od państwa

Polacy będą mogli złożyć wniosek i otrzymać od Państwa nawet 5 tysięcy złotych. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej we współpracy z resorem klimatu przygotowali jednorazowe świadczenie pod tytułem Moja woda.Polacy mają powód do radości, dzięki nowemu programowi mogą dostać nawet 5 tysięcy złotych od Państwa. Według oficjalnych informacji celem świadczenia jest zwiększenie retencji wody na terenach prywatnych posesji oraz wykorzystanie zgromadzonej wody opadowej i roztopowej. Oznacza to, że możemy otrzymać od państwa gotówkę na instalacje, pomagające zgromadzić deszczówkę.

GIS
01.07.2020 16:34 Świetne wiadomości dla wszystkich Polaków. Od dzisiaj zapłacimy nawet 1740 złotych mniej

Polacy od dziś, 1 lipca, zapłacą mniej nawet o 1740 złotych. Jest to bardzo dobra wiadomość dla obywateli naszego kraju, którzy w trakcie epidemii koronawirusa, za rachunki płacili krocie. Chodzi o ceny gazu. Do obniżki przyczyniły się przede wszystkim niskie ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii, a dotyczą one głównie odbiorców indywidualnych.Polacy mają powody do radości. Obniżka cen gazu to efekt zatwierdzenia w połowie czerwca przez Urząd Regulacji Energetyki niższej taryfy PGNiG — Obrót Detaliczny dla gospodarstw domowych. Jak informuje Polsat News, niektórzy zapłacą nawet 1740 złotych mniej!