Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Roxie Węgiel nie ma kontroli nad swoimi pieniędzmi? Głos zabrał adwokat
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 16.04.2024 22:00

Roxie Węgiel nie ma kontroli nad swoimi pieniędzmi? Głos zabrał adwokat

Roksana Węgiel
Fot. Canva, KAPiF

Roksana Węgiel jest jedną z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia w Polsce. Za dużą sławą idą też ogromne pieniądze. Czy jednak Roxie ma dostęp do swojego majątku? Jak się okazuje, sąd ma co do tego spore zastrzeżenia. 

Roksana Węgiel zdecydowała się pozwać wytwórnię płytową

Cofnijmy się do roku 2018. Młoda artystka podpisała swój pierwszy kontrakt. Jak donoszą polskie media, kilka lat później Roksana Węgiel zdecydowała się pozwać wytwórnię płytową, z którą wspomnianą umowę zawarła. 

Dotarliśmy do wyroku sądu z 2022 r., z którego wynika, że Roxie Węgiel pozwała wytwórnię Universal Music Polska, z którą w 2018 r. podpisała wieloletni kontrakt. Stało się to, gdy nie była jeszcze pełnoletnia, miała 13 lat  - czytamy na łamach Faktu. 

W 2022 roku sąd postanowił, że umowa, którą Roxie podpisała z wytwórnią, jest nieważna w części, która dotyczy okresu po osiągnięciu przez nią 18 lat. Wyrok jest jednak nieprawomocny, a Roksana Węgiel złożyła apelację. Sprawa jest nadal w toku. 

Roksana Węgiel
Roksana Węgiel Fot. AKPA
19-letnia Roksana Węgiel bierze ślub. Pojawiła się informacja o dacie 1 w nocy a Roksany Węgiel nie ma w domu. Towarzyszył jej przystojny tancerz

Ojciec Roxie chciał zarobiać na sławnej córce?

W uzasadnieniu nieprawomocnego wyroku z 2022 roku, do którego dotarł tabloid, sędzia zwrócił uwagę na niepokojące zachowanie ojca Roksany, Rafała Węgla. To właśnie on miał zablokować Roxie karierę międzynarodową. Miał się bowiem obawiać, że straci kontrolę nad córką… Mężczyzna miał także dążyć do tego, aby to właśnie on sam zajmował się jej karierą, jednocześnie czerpiąc z tego zyski. 

Sąd ustalił, że wszystkie pieniądze, które zarobiła Roxie Węgiel jej ojciec gromadził na swoim koncie firmowym - podaje Fakt.pl. 

Sąd szczegółowo przeanalizował rozliczenia finansowe firmy Rafała Węgla. Następnie ustalono, że gdyby nie wpływy z pracy Roxie, po odliczeniu zobowiązań, jego firma byłaby na minusie.

Roksana Węgiel, Michał Kassin
Roksana Węgiel, Kevin Mglej Fot. AKPA 

Co ojciec Roksany Węgiel miał do powiedzenia w tym temacie?

Dziennikarze Faktu skontaktowali się z Rafałem Węglem. Mężczyzna odmówił jednak komentarza w tej sprawie. Głos zabrał jednak prawnik Roxie. 

Sprawa sądowa dotyczy wyłącznie sporu pomiędzy Panią Roksaną Węgiel a Universal w zakresie ważności istniejącej pomiędzy nimi umowy. Powyższe kwestie nie dotyczą tego sporu. Pani Roksana Węgiel nie zgodziła się z oceną Sądu w tym zakresie. Oczywiste jest, że dziecko pozostaje aż do pełnoletności pod władzą rodzicielską. Władza rodzicielska obejmuje w szczególności obowiązek i prawo rodziców do wykonywania pieczy nad osobą i majątkiem dziecka, a także nad sprawowaniem zarządu majątkiem dziecka. Do ewentualnej oceny sposobu sprawowania władzy powołany jest wyłącznie Sąd opiekuńczy, który nigdy nie stwierdził zagrożenia dobra dziecka w żadnym zakresie. Należy wskazać, że to właśnie Sąd opiekuńczy zezwolił ojcu Pani Roksany Węgiel na wystąpienie do Sądu z powództwem przeciwko Universal o ustalenie nieważności umowy zawartej pomiędzy Panią Roksaną Węgiel a Universal - stwierdził mec. Paweł Janc. 

Przypomnijmy, że Roksana Węgiel podejmuje się wielu zawodowych aktywności, które z pewnością przynoszą jej duże zyski i to od wielu lat.

Roksana Węgiel, Michał Kassin
Roksana Węgiel, Michał Kassin Fot. AKPA