Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > 3 tysiące złotych dla wybranych Polaków. Pieniądze mają być wypłacane bez wniosków zainteresowanych
Karol Osiński
Karol Osiński 22.11.2021 11:48

3 tysiące złotych dla wybranych Polaków. Pieniądze mają być wypłacane bez wniosków zainteresowanych

Pieniądze
fot. mkos83/canva.com

W najnowszym wydaniu „Faktu” można przeczytać informację, że Sejm i Senat pracują nad ustawą, w której świetle określona część emerytów otrzymałaby jednorazowy dodatek 3 tys. złotych. Na dodatkowe pieniądze będą mogły liczyć także kobiety z określonej grupy. O co chodzi?

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu doszło do przegłosowania omawianej ustawy. Dodatek otrzymają osoby, należące do określonej grupy społecznej.

Sejm wyśle pieniądze Polakom

Tabloid poinformował, że osoby o potwierdzonym statusie działacza opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych otrzymają jednorazowy dodatek w wysokości 3 tys. złotych.

Pomoc zostanie uznana w przypadku uzyskania wyżej wspomnianych statusów na podstawie decyzji Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych maksymalnie do 31 grudnia 2021 r.

Jeśli uda się wprowadzić zmiany, nie trzeba będzie składać żadnych wniosków, by otrzymać pieniądze. Będą one wypłacone z urzędu do 31 marca 2022 r. Teraz ustawa trafiła do Senatu – czytamy w „Fakcie”.

Co więcej, na dodatkowe świadczenie 700 zł będą mogły liczyć kobiety, które przeszły na wcześniejszą emeryturę w celu opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem. Na ten moment ich świadczenia wynoszą 1250,88 zł brutto. Teraz po zmianie będą mogły liczyć na 1971 zł.

Aby je otrzymać, należy złożyć wniosek do 28 lutego 2022 roku, wówczas wyrównanie zostanie naliczone od stycznia 2022 r.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Właśnie się dowiedzieliśmy, muzyk odszedł na zawsze. Miał 49 lat
  2. Policja w nocy opublikowała nagranie z granicy. Wystarczyło 29 sekund
  3. Nie mieści się w głowie, co zrobiło TVP tuż po informacji o zatrzymaniu Tuska
Źródło: Fakt

Tagi: pieniądze
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania