Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zgubione pieniądze czekają na właściciela, chodzi o sporą kwotę. Zostało zaledwie kilka dni
Michał Fitz
Michał Fitz 22.01.2023 11:18

Zgubione pieniądze czekają na właściciela, chodzi o sporą kwotę. Zostało zaledwie kilka dni

pieniądze
fot. CanvaPro

W obecnych czasach Polacy głowią się, skąd wziąć pieniądze na podstawowe potrzeby. Tymczasem niemałe sumy wciąż czekają na właścicieli i z czasem mogą przepaść na rzecz Skarbu Państwa, jeśli takowi się nie znajdą. Wyjątkowo duże fundusze czekają na kogoś w Katowicach.

Co ważne, prawowity właściciel ma mniej niż tydzień, by odebrać to, co do niego należy. Jeśli tego nie zrobi, przepadnie mu istny majątek.

Ogromne pieniądze do odebrania w Katowicach

W biurze rzeczy znalezionych w stolicy Górnego Śląska wciąż leży ogromna lokata kapitału. To paczka składająca się z 43 tysięcy złotych, 4 tysięcy euro i 300 dolarów. Łącznie daje nam to około 63 tysięcy złotych, a to przecież suma, której spora część Polaków nie jest w stanie zarobić w rok.

Te pieniądze zostały znalezione w Katowicach 28 stycznia 2021 roku. Według prawa wszelkie biura rzeczy znalezionych mają obowiązek przetrzymywać zguby przez 2 lata. Później trafiają one w ręce Skarbu Państwa. To oznacza, że raptem za 6 dni ta prawdopodobnie najwięcej warta polska zguba przepadnie.

Wątpliwe, by jej właściciel nagle się znalazł, skoro nikt wcześniej się po te pieniądze nie zgłosił. Biorąc też pod uwagę fakt, że pieniądze były w różnych walutach, można przypuszczać, że nie pochodziły z legalnego źródła, dlatego nikt po nie nie przychodzi.

Co ciekawe, wspomniane pieniądze nie są jedynymi, które czekają w tym samym ośrodku. Mieszkańcy Katowic wyjątkowo chętnie gubią wcale niemałe sumy. Poza tą wyżej wspomnianą są jeszcze 4 kolejne, z czego najmniejsza to około 2,5 tysiąca złotych.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Wiele babć nie chce tego robić, ale boją się odmówić. Problem, o którym wiele osób nie ma pojęcia
  2. Pokazał, co działo się z jego umierającą żoną. Widok mrozi krew w żyłach
  3. Chciała tylko wziąć udział w wyzwaniu z TikToka. 12-letnia dziewczynka nie żyje

Źródło: o2

 

Tagi: pieniądze
Powiązane
Krzysztof Ibisz, Paweł Domagała
Poznajesz uśmiechy tych celebrytów? Nawet ich żony będą miały problem