Lifestyle.Lelum.pl > Eurowizja

Eurowizja

Michał Wiśniewski, Luna
12.05.2024 16:19 “Walnijcie się w te puste łby”. Michał Wiśniewski grzmi tuż po Eurowizji

68. odsłona Eurowizji wywołała wiele emocji wśród widzów na całym świecie. Jedną z osób, która postanowiła skomentować rozgrywające się na scenie w szwedzkim Malmö wydarzenia, był Michał Wiśniewski. Muzyk jako jeden z niewielu polskich artystów może pochwalić się sporym doświadczeniem w temacie europejskiego konkursu piosenki, ponieważ dwukrotnie reprezentował na nim swoją ojczyznę. Teraz w mocnych słowach podsumował występ Luny i jego odbiór.

Nemo Eurowizja
12.05.2024 12:54 Zwycięzca Eurowizji rozbił swoją statuetkę, a później powiedział to. Będzie skandal?

Eurowizję 2024 roku zwyciężyła osoba reprezentująca Szwajcarię. Chwilę po ogłoszeniu wyników Nemo ponownie wykonało swój utwór “The Code”. To właśnie wtedy statuetka, którą otrzymało, pękła. Na konferencji prasowej osoba zwycięska w wymownych słowach skomentowała tę sprawę.

Prowadząca Eurowizji, scena
12.05.2024 08:01 Ksiądz grzmi po tym występie na Eurowizji. Ostro zwrócił się do gwiazdy

Za nami finał tegorocznej Eurowizji, ale emocje jeszcze nie opadły. Jeden występ wzbudził poważne kontrowersje. Ksiądz zabrał głos w sprawie osoby reprezentującej Irlandię. Nie ma dobrego zdania na temat Bambie.

Angelina Mango
11.05.2024 20:05 Po wyrzuceniu Holandii z Eurowizji Włoszka nie mogła milczeć. Poruszający apel

Nad Eurowizją od kilkunastu godzin gromadzą się ciemne chmury. Po zdyskwalifikowaniu holenderskiego uczestnika coraz więcej reprezentantów zastanawia się nad udziałem w finale. Organizatorzy konkursu zwołali spotkanie kryzysowe, a włoska wokalistka wygłosiła oświadczenie.

Luna
11.05.2024 18:40 Eurowizja: Luna wstawiła się za wyrzuconym Holendrem. Wprost o wojnie

Holenderski kandydat został wykluczony z Konkursu Piosenki Eurowizji. Oficjalne szczegóły powodu tego zdarzenia nie wyjaśniają w pełni całej sprawy. Luna, reprezentantka Polski, zdecydowała się na taki gest solidarności.

Siergiej Łazariew
11.05.2024 16:37 To dopiero był skandal. Faworyt Eurowizji musiał zmierzyć się z ogromny wstydem

Eurowizja już od dawna przestała się kojarzyć jedynie z popisem wokalnym. Widzowie w równym stopniu zwracają uwagę na daną piosenkę, co sposób jej wykonania. Niestety niektórzy artyści, chcąc zapewnić publiczności niezapomniane show, grubo przesadzili. Jednak nie zawsze fiasko wokalistów jest uzależnione od nich samych, o czym boleśnie przekonał się jakiś czas temu faworyt europejskiego konkursu piosenki.

Luna, Joost Klein
11.05.2024 13:15 Z ostatniej chwili: Holandia oficjalnie zdyskwalifikowana z udziału w Eurowizji 2024

Plotki o tym, że reprezentant Holandii, Joost Klein, nie weźmie udziału w muzycznej rywalizacji, rozgorzały tuż po tym, jak Europejska Unia Nadawców wydała oświadczenie, w którym wspomniano o pewnym "incydencie". Teraz przykre plotki o dyskwalifikacji wykonawcy utworu “Europapa” potwierdziły się. Wydano w tej sprawie oficjalny komunikat. 

Joost Klein
10.05.2024 16:16 Faworyt Eurowizji zawieszony. Wystarczyło kilka słów za dużo. Sytuacja bez precedensu

Jutrzejszego wieczoru odbędzie się finał Konkursu Piosenki Eurowizji. Media właśnie obiega informacja o zawieszeniu jednego z uczestników. Reprezentant Holandii może nie pojawić się na finale? Powodem może być jego reakcja na pytanie dla kandydatki z Izraela.

Luna Roksana Węgiel
09.05.2024 18:39 Już nie tylko Roxie! Kolejna czołowa piosenkarka myśli o Eurowizji

Od kilku dni Eurowizja jest na ustach absolutnie wszystkich! Pomimo faktu, że przygoda naszego kraju na tegorocznym konkursie już dobiegła końca, wiele fanów wciąż śledzi to prestiżowe wydarzenie. Co więcej, mnóstwo naszych rodaków już teraz zastanawia się, kto pojedzie w przyszłym roku reprezentować nasz kraj. Kolejna gwiazda jest zainteresowana kandydowaniem w tym konkursie!

Luna, Elżbieta Zapendowska
08.05.2024 18:05 Zapendowska skomentowała występ Luny na Eurowizji. Nie owijała w bawełnę

Znamy już wyniki pierwszego półfinału Eurowizji. Niestety reprezentantka Polski, Luna nie awansowała do kolejnego etapu. Jej przygodę z konkursem skomentowała doświadczona trenerka głosu Elżbieta Zapendowska. Dostało się jurorom polskich preselekcji.

Luna
08.05.2024 17:09 Z ostatniej chwili: Luna nie wraca do Polski. Ma zaskakującą misję na Eurowizji

Luna nie przeszła do finału Eurowizji. Nie oznacza to jednak, że zamierza już wyjeżdżać z Malmö. Jak zdradził nasz informator, zanim powróci do kraju, zamierza udzielić wsparcia innym. Ma na myśli konkretną społeczność.

Conchita Wurst
07.05.2024 22:58 Conchita Wurst zawojowała Eurowizję. Po 10 latach jest nie do poznania

Dzisiejszy półfinał Eurowizji sprawia, że nachodzi nas na wspomnienia dotyczące przeszłych występów z tego show. Jednym z najgłośniejszych był bez wątpienia ten należący do Conchity Wurst, która zwyciężyła w 2014 roku. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda artystka!

Eurowizja Blanka
07.05.2024 19:24 Tych skandali na Eurowizji długo nie zapomnicie. To był moment

Konkurs Piosenki Eurowizji obfituje w wiele wpadek i niezapowiedzianych sytuacji. Te wydarzenia nigdy nie powinny się wydarzyć i na długo pozostaną w pamięci wiernych fanów show! Co takiego wydarzyło się na eurowizyjnej scenie?

Roxie Węgiel na dziecięcej Eurowizji i dziś
01.05.2024 16:08 Roxie zgłosi się na Eurowizję? Stawia jeden warunek

Po długim procesie przygotowań Roxie Węgiel ogłosiła, że jest gotowa na występ w Konkursie Piosenki Eurowizji. Nie stanie się to jednak od razu. Wokalistka postawiła jeden warunek, za którego spełnienie odpowiedzą fani. Czy powtórzy swój sukces?

Luna
27.04.2024 14:06 Eurowizja 2024: Polska, kiedy, finał, faworyci, Luna. Wszystko o Eurowizji

Eurowizja 2024 to bardzo ważne wydarzenie, które przede wszystkim skupia osoby uwielbiające muzykę. Postanowiliśmy poszukać informacji, które najczęściej wyszukują fani Eurowizji i zamieścić w jednym artykule.

Edyta Górniak
21.04.2024 09:10 Edyta Górniak utknęła na drugim końcu świata?

Edyta Górniak postanowiła w Indonezji spędzić początek wiosny. Nie spodziewała się jednak, że jej planowany powrót do domu może zostać udaremniony przez bezprecedensowy kataklizm, jaki nawiedził Bliski Wschód. Wszystko w kontekście trzydziestej rocznicy jej legendarnego występu na Eurowizji.

Luna
15.04.2024 20:25 Eurowizja: Tak będzie wyglądał występ Luny. Zainspirowała się Polską

Luna będzie reprezentowała nasz kraj w tegorocznym konkursie Eurowizji z piosenką “The Tower”. Wiemy już, jak będzie wyglądał jej występ oraz czym się zainspirowała. O wszystkim opowiedziała podczas dzisiejszej konferencji, w której braliśmy udział.

Tym Justyna Steczkowska podbije Eurowizję
04.01.2024 20:09 Tajna broń Justyny Steczkowskiej. Tym podbije Eurowizję? Ekspertka nie ma wątpliwości

Coraz częściej w mediach pojawia się temat Konkursu Piosenki Eurowizji i tego, kto powinien jechać reprezentować nasz kraj w Malmo. Jedną z faworytek jest Justyna Steczkowska, która porwała tłumy swoim wystąpieniem na Sylwestrze Marzeń TVP. Teraz głos w sprawie zabrała sama Elżbieta Zapendowska. Takich słów nikt się nie spodziewał.

Edyta Górniak w żałobie, fot. KAPiF, Canva/Maruf Choudhury, Pexels
21.11.2023 07:59 ”Wczoraj odeszła”. Edyta Górniak w żałobie, dotarła do niej straszna wiadomość

Edyta Górniak przekazała swoim fanom przykrą wiadomość. Pogrążona w żałobie piosenkarka pożegnała ważną osobę w mediach społecznościowych. 

Blanka
18.05.2023 18:28 Blanka zyskała nieoczekiwanego sojusznika, ostatnie wydarzenia przelały czarę goryczy. Padły mocne słowa

Blanka reprezentowała Polskę na Eurowizji w Liverpoolu, a emocje po jej występie jeszcze nie opadły. Polka podczas konkursu piosenki zajęła 19. miejsce, jednak okazuje się, że z samego głosowania widzów była na znacznie wyższej pozycji. Występ wokalistki cały czas jest szeroko komentowany w mediach, a ostatnio “niedźwiedzią przysługę” wyświadczyła jej osoba, po której mało kto się tego spodziewał. W mediach nasilają się głosy, że Blanka została oszukana podczas konkursu Eurowizji. W jej “obronie” stanęła… Byłą żona Kurzajewskiego. 

Blanka, Eurowizja
18.05.2023 09:23 Niepokojące doniesienia o Eurowizji. Blanka zabrała głos, a fani nie gryźli się w język

Występ Blanki na Eurowizji przyniósł niesamowite emocje nie tylko Polsce, ale całej Europie. Artystka rozkochała w sobie publiczność, która doceniła widowisko polskiej reprezentantki i licznie oddała na nią głosy. Dlaczego jednak zajęliśmy dopiero 19. miejsce w wielkim finale?Coraz głośniej mówi się o tym, że Polska została oszukana. Na ten temat głos zabrała sama Blanka — podobno Polska odnotowała rekordowy wynik. 

Blanka
15.05.2023 19:27 Piękne sceny na lotnisku po przylocie Blanki do Polski. Mama gwiazdy świętowała razem z córką

Blanka wróciła już do Polski z Eurowizji w Liverpoolu. Śmiało można uznać, że w Anglii odniosła sukces. Oba jej występy były znacznie lepsze niż te podczas preselekcji. Po wylądowaniu naszej reprezentantki na warszawskim lotnisku mogliśmy oglądać piękne sceny.Blanka udzieliła także licznych wywiadów. W jednym z nich szeroko opowiedziała o swoich odczuciach i kulisach konkursu Eurowizji z perspektywy uczestnika.

Ida Nowakowska
14.05.2023 17:15 Ida Nowakowska podczas Eurowizji zaskoczyła świat ubiorem. Wszyscy na nią patrzyli

Wielki finał Eurowizji 2023 już za nami. W ostatnim etapie konkursu wzięło udział 26 państw, których przedstawicie byli oceniani przez widzów oraz jury każdego z biorących udział krajów. Zaszczytna rola przekazania głosów Polski przypadła Idzie Nowakowskiej.Kiedy wizerunek aktorki wyświetlił się na telebimie, wszyscy mówili tylko o jednym. Jej ubiór wywołał niemałe wrażenie!

Blanka Eurowizja 2023
14.05.2023 11:59 Podłe, jak Niemcy nazwali Blankę. Po jej występie na Eurowizji posypały się gromy na jednym z portali

Ciężko ukryć, że Blanka nie była faworytką publiczności w polskich preselekcjach. Wokalistka, które reprezentowała nasz kraj podczas 67. konkursu piosenki Eurowizji musiała zmierzyć się z dużą ilością hejtu, ale i tak udało jej się awansować do finału. Ostatecznie uplasowała się na 19. pozycji.Z wiadomych powodów Blanka jest na tapecie polskich mediów, ale jej temat pojawia się także w zagranicznych tytułach. Niemiecki tabloid wypowiedział się o wokalistce w dość niepochlebny sposób. 

Blanka po finale Eurowizji
14.05.2023 08:20 Blanka po Finale Eurowizji zwróciła się do fanów. Poruszający apel

Fani Eurowizji mają za sobą najważniejszy dzień w roku – finał tegorocznego konkursu. Wielką zwyciężczynią okazała się Loreen ze Szwecji, która zaprezentowała utwór „Tattoo”. W 67. Konkursie Piosenki Eurowizji swoich sił spróbowała także reprezentantka Polski. W tej roli wystąpiła Blanka z utworem „Solo”.Po finale Eurowizji Blanka zwróciła się z poruszającym wyznaniem do fanów.

Dominik Dudek Blanka
13.05.2023 18:48 Dominik Dudek ocenił pierwsze występy podczas Eurowizji. To nie Blanka podbiła jego serce

Pod koniec lutego odbyły się polskie preselekcje do Eurowizji. Konkurs zwyciężyła Blanka z utworem „Solo”, co zagwarantowało jej wyjazd do Liverpoolu. Wieczorem 11 maja z powodzeniem zawalczyła o awans do finału. W rozmowie z Lelum o swoich wrażeniach z rywalizacji opowiedział Dominik Dudek.  Z utworem “Be Good” zyskał ogromną sympatię widzów i zajął miejsce na podium. Dominik rzucił nieco światła na kulisy polskich preselekcji, a dodatkowo zdradził nam swoje przewidywania na temat finału. 

Blanka, Conchita Wurst
12.05.2023 21:29 Conchita Wurst naśmiewa się z Blanki? Na koniec zwróciła się prosto do niej: "Blanka, Blanka..."

Występ Blanki na Eurowizji zdążyło ocenić już nie tylko wielu internautów, ale i ekspertów. Wśród zagranicznych, dobrze znanych nazwisk, które opatrzyły komentarzem występ polskiej reprezentantki, znalazła się Conchita Wurst.Zwyciężczyni Eurowizji z 2014 roku obejrzała występ Blanki z preselekcji do Eurowizji. Na swoim filmie wypowiedziała się, co takiego o niej sądzi!

Eurowizja Blanka 2. półfinał
12.05.2023 20:20 Znany polski dziennikarz nie zostawił suchej nitki na występie Blanki. Skrytykował ubiór i inne szczegóły

11 maja widzowie na całym świecie mogli śledzić zmagania i głosować na swoich faworytów podczas drugiego półfinału 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Blanka z utworem „Solo” wystąpiła na scenie w Liverpoolu jako dziewiąta, a jej odświeżona wersja popisu scenicznego zapewniła jej awans do finału, który odbędzie się już 13 maja. Nie wszyscy jednak są zachwyceni oprawą sceniczną, jaką zaprezentowała wokalistka podczas swojego występu.