Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Eurowizja: Tak będzie wyglądał występ Luny. Zainspirowała się Polską
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 15.04.2024 20:25

Eurowizja: Tak będzie wyglądał występ Luny. Zainspirowała się Polską

Luna
Fot. KAPiF

Luna będzie reprezentowała nasz kraj w tegorocznym konkursie Eurowizji z piosenką “The Tower”. Wiemy już, jak będzie wyglądał jej występ oraz czym się zainspirowała. O wszystkim opowiedziała podczas dzisiejszej konferencji, w której braliśmy udział.

Finał konkursu Eurowizji zbliża się wielkimi krokami

Pierwszy półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji już 7 maja. To właśnie wtedy będziemy mieli szansę obejrzeć występ Luny, która zaprezentuje się z piosenką “The Tower” jako szósta z kolei. 

W ostatnim czasie Luna musiała odwołać dwa koncerty z powodu choroby. Na szczęście młoda wokalistka wraca już do zdrowia. Harmonogram Luny przed Eurowizją był bardzo napięty. Gwiazda zdecydowała się wziąć udział w tzw. pre-parties, co miało na celu dać się lepiej poznać publiczności. Luna wystąpiła w Madrycie, Barcelonie i Londynie. Niestety w dzień wykonania "The Tower" w stolicy Wielkiej Brytanii, Luna zaczęła mieć problemy zdrowotne. Jak później poinformowała, straciła głos przez klimatyzację. Teraz jednak uspokoiła fanów - jej głos ma się lepiej. 

Luna
Luna Fot. Instagram/musicofluna
Eurowizja 2024: Luna o swojej przypadłości genetycznej Eurowizja 2024. Prezentacja państw, a Luna w centrum uwagi. Jedyna wyłamała się z tłumu wyborem flagi

Luna będzie reprezentować nasz kraj na Eurowizji 2024

W lutym br. poznaliśmy wyniki oficjalnych polskich preselekcji do Eurowizji. Wybór padł na Lunę. Młoda wokalistka będzie reprezentować Polskę w tegorocznej Eurowizji z utworem “The Tower”. O czym jest piosenka? 

„The Tower” to manifest wolności i siły; wyjście z mroku i ciemności. Porzucenie więzów, blokad, ograniczeń, negatywnych schematów i relacji. Zburzenie wieży i wyjście na świat. To uświadomienie sobie własnej siły, pełni i tego, że ograniczenia są naszym tworem. Wieża to miejsce czy też stan, który budujemy my sami – napisała Luna o swoim utworze na platformie YouTube.

Tak będzie wyglądał występ Luny na Eurowizji 2024

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Luna zdradziła, jak będzie wyglądał jej eurowizyjny występ. 

Chcemy podkreślić takiego trochę ducha polskości, podkreślić, jak my jako Polacy jesteśmy bardzo odważni mimo wszystko i nie boimy się wyzwań, nie boimy się stawić czoła trudnościom wszelkim i własnym słabościom, ale też chcemy podkreślić tego ducha polskości, który jest przede wszystkim duchem bardzo dużej pracowitości. I na tej scenie też coś takiego zaprezentuję, mam nadzieję. Nie możemy się doczekać - powiedziała. 

Luna uchyliła także rąbka tajemnicy w temacie swojej kreacji. Ta będzie wyjątkowa i… patriotyczna: 

Kreacja eurowizyjna, mogę zdradzić, że nie będzie się składała z jednej części, tylko w ogóle to będzie bardzo taki teatralny strój. To nie będzie taka kiecka, że ja mam wyglądać w tym sexy, czy jakoś super. To po prostu ma zrobić jakieś wrażenie i ma też opowiadać jakąś historię. Więc ten strój w zasadzie będzie złożony z dwóch części i mogę zdradzić, że będą to oczywiście moje ulubione barwy: biel i czerwień - dodała Luna. 

Nie możemy się więc doczekać pierwszego półfinału 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. 

Luna
Luna Fot. AKPA