Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Niepokojące doniesienia o Eurowizji. Blanka zabrała głos, a fani nie gryźli się w język
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 18.05.2023 09:23

Niepokojące doniesienia o Eurowizji. Blanka zabrała głos, a fani nie gryźli się w język

Blanka, Eurowizja
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Występ Blanki na Eurowizji przyniósł niesamowite emocje nie tylko Polsce, ale całej Europie. Artystka rozkochała w sobie publiczność, która doceniła widowisko polskiej reprezentantki i licznie oddała na nią głosy. Dlaczego jednak zajęliśmy dopiero 19. miejsce w wielkim finale?

Coraz głośniej mówi się o tym, że Polska została oszukana. Na ten temat głos zabrała sama Blanka — podobno Polska odnotowała rekordowy wynik. 

Eurowizja 2023: Polska zajęła 19 miejsce w finale. Oszukano nas?

Od wielkiego finału Eurowizji minął już prawie tydzień, tymczasem emocje związane z występem Blanki zdają się w Polsce nie słabnąć. Przypomnijmy, że polskiej reprezentantce, która wykonała utwór “Solo” udało się zdobyć 19 miejsce. Artystka podczas finałowego show przeszła samą siebie, popisała się wokalnym progresem, a także niezwykle dynamiczną choreografią. Jej starania docenili widzowie z całej Europy!

Blanka otrzymała od telewidzów 80 głosów. To znacznie więcej, niż wynik, który przygotowało dla nas jury — nie przekazało ono Polsce zbyt wiele punktów. Gdyby nie surowy werdykt sędziów, Polska zajęłaby w finale Eurowizji znacznie wyższe miejsce. 

Edyta Górniak spóźniona weszła na konferencję i zobaczyła Dodę. W mediach zawrzało po jej reakcji, mamy komentarz

Eurowizja 2023: Blanka pochwaliła się rekordem, jaki zdobyła dla Polski

Do całej sprawy odniosła się Blanka. W krótkim filmiku, który zamieściła na Instagramie, poinformowała rozgoryczonych fanów, że w drugim półfinale Eurowizji padł dla Polski rekord. Takiej ilości głosów od widzów nie otrzymaliśmy nigdy wcześniej!

- Właśnie dowiedziałam się, że w półfinale byliśmy na 3. miejscu w televotingu. To się nie zdarzyło jeszcze nigdy wcześniej dla Polski. Jestem w ogromnym szoku, pod ogromnym wrażeniem tych głosów. Jest mi niesamowicie miło - powiedziała Blanka.

Wychodzi na to, że w półfinale konkursów byliśmy dla widzów jednym z faworytów. Nie zmieniło się to również i w wielkim finale. Niestety, dodając głosy telewidzów oraz jury, nie otrzymaliśmy satysfakcjonującej sumy. 

Eurowizja 2023: Fani oburzeni, jury po raz kolejny nie doceniło Polski

W Internecie coraz głośniej mówi się o tym, jakoby Polska miała zostać oszukana. Rozżaleni komentujący nie przebierają w słowach, twierdząc, że większość europejskich krajów nie była w stosunku do nas w porządku. Gdyby nie głosy jury, Polska miałaby szansę zająć naprawdę wysokie miejsce w tegorocznym finale Eurowizji. 

Nie jest to pierwszy raz, gdy jury potraktowało nas protekcjonalnie. Było to najbardziej widoczne w 2016 roku, kiedy Polskę na Eurowizji reprezentował Michał Szpak. Mimo bardzo wysokich notowań, przez dosyć niskie głosy jury zajął dopiero 8 miejsce. 

Blanka/Eurowizja
fot. youtube.com/@EurovisionSongContest
Tagi: eurowizja
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania