Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Roxie zgłosi się na Eurowizję? Stawia jeden warunek
Julia Bogucka
Julia Bogucka 01.05.2024 16:08

Roxie zgłosi się na Eurowizję? Stawia jeden warunek

Roxie Węgiel na dziecięcej Eurowizji i dziś
Fot. xinhua/Xinhua News/East News, KAPiF

Po długim procesie przygotowań Roxie Węgiel ogłosiła, że jest gotowa na występ w Konkursie Piosenki Eurowizji. Nie stanie się to jednak od razu. Wokalistka postawiła jeden warunek, za którego spełnienie odpowiedzą fani. Czy powtórzy swój sukces?

Roxie Węgiel zwyciężyła w Eurowizji Junior

Wokalistka zaistniała na polskiej scenie dzięki udziałowi w pierwszej odsłonie programu “The Voice Kids”. Roxie Węgiel pod opieką Edyty Górniak zachwyciła publiczność i zdobyła główną nagrodę. Było to wówczas 40 tysięcy złotych oraz możliwość wydania singla wraz z wytwórnią Universal Music Polska. To był jednak dopiero początek jej kariery, która krótko później wybiegła daleko poza granice kraju.

KAPIF_oryginal_K858741F.jpg
Fot. KAPiF

Roxie Węgiel wzięła bowiem udział w Eurowizji Junior w 2018 roku, czym przyniosła Polsce pierwsze w historii zwycięstwo w tym konkursie. Wystąpiła w Mińsku z utworem “Anyone I Want To Be” i zyskała sympatię ze strony ogólnoeuropejskiej publiczności. Młoda wokalistka otrzymała wówczas 215 punktów i opuściła scenę jako zwyciężczyni. Jej sukces w kolejnym roku powtórzyła Viki Gabor, która również była odkryciem formatu “The Voice Kids”.

1 w nocy, a Roxie Węgiel śpiewa do tłuczka. Ale ma towarzystwo Roxie Węgiel pod kroplówką. Co ze zdrowiem faworytki TzG?

Tak Roxie Węgiel mówiła o Eurowizji 2025

Dziś artystka ma już dziewiętnaście lat i śmiałym krokiem wkracza w dorosłość. Niecały rok temu ogłosiła swoje zaręczyny z Kevinem Mglejem, od pewnego czasu po sieci krążą informacje o rzekomym ślubie cywilnym. Jeśli chodzi o zawodową część jej życia, i tutaj nie próżnuje. Niedawno zmieniła menagement oraz zespół, z którym występuje na koncertach. 

Od pewnego czasu Roxie Węgieljest również pytana o to, czy w jej życiowych planach znajduje się główny Konkurs Piosenki Eurowizji. Jak wówczas podkreślała, nie czuła się gotowa.

To musi być moment, kiedy poczuję, że to jest to. Muszę mieć dobrą piosenkę i dobre show. Nie chcę wyjść na scenę z taką piosenką, której nie czuję, aczkolwiek z piosenką "Anyone I Want To Be" tak było, a wygrałam. Nie mam presji, ale mam coś takiego, że Eurowizja dorosła rządzi się innymi prawami niż juniorska. Nie chcę wrzucać sobie takiej presji - mówiła w lutym tego roku w rozmowie z Eską.

Nie da się ukryć, że jej wcześniejszy sukces na dziecięcym konkursie sprawia, że odbiorcy z pewnością mieliby duże oczekiwania wobec jej potencjalnego występu w “dorosłej” wersji Eurowizji. Nic więc dziwnego, że Roxie Węgiel postanowiła poczekać na odpowiedni moment.

ZOBACZ TEŻ: To stąd ten pośpiech? Smutne kulisy ślubu Roksany Węgiel

Roxie Węgiel zapowiedziała udział w Eurowizji?

Wszystko wskazuje na to, że 19-letnia wokalistka dojrzewa do decyzji o zgłoszeniu się do Konkursu Piosenki Eurowizji. Być może motywacją jest dla niej sukces na innym polu, jakim jest udział w programie “Taniec z Gwiazdami”. Roxie Węgiel dostała się bowiem do finału tego formatu, który zostanie wyemitowany w najbliższą niedzielę 5 maja. Artystka znalazła intrygujący sposób na zachęcenie fanów do oddawania głosów.

KAPIF_oryginal_K1200851F.jpg
Fot. KAPiF

Od pewnego czasu wokalistka w ramach udziału w tanecznym programie zwraca się do swoich odbiorców z prośbą o zadawanie różnorodnych wyzwań, które będzie musiała zrealizować na przykład podczas wykonywania układu na parkiecie. Jednym z pomysłów było “stanięcie na głowie”. Roxie Węgiel rzeczywiście wykonała taki ruch w ostatnim odcinku “Tańca z Gwiazdami”, czym wywołała furorę zarówno wśród widzów, jak i jurorów. Tym razem wyzwanie od fana dotyczyło udziału w Eurowizji.

Kochani, przejrzeliśmy wasze wyzwania i jedno szczególnie zwróciło naszą uwagę. Jest to coś, do czego przymierzam się już od dłuższego czasu i myślę, że w końcu czuję się gotowa. Także, jeśli wygramy “Taniec z Gwiazdami”, to zgłaszam się na preselekcje do Eurowizji w 2026 roku - powiedziała Roxie Węgiel w towarzystwie Michała Kassina na swoim Instagramie.

roxiee.png
Fot. roxie_wegiel/Instagram