Lifestyle.Lelum.pl > Ukraina

Ukraina

Papież Franciszek
10.03.2024 11:14 Słowa papieża Franciszka przyprawiają o dreszcze! Skierował je do Ukrainy

Papież Franciszek udzielił ostatniego głośnego wywiadu, w którym wypowiedział się na temat obecnej sytuacji politycznej na świecie. Głowa Kościoła Katolickiego zwróciła się z apelem do Ukrainy i Strefy Gazy, aby mieli odwagę do negocjacji i ratowania swoich ludzi. Internauci są podzieleni.

wojna
03.10.2023 15:13 Wrócił z wojny w Ukrainie i dokonał najgorszego! Nie żyje mama z córeczką, szczegóły łamią na kawałki

Nie ma wątpliwości, że wojna zmienia człowieka i to niezależnie od tego, po jakiej stronie konfliktu stoi oraz jaką ma w tym wszystkim rolę. Niestety, dobitnym tego przykładem jest najnowsze zdarzenie, do którego doszło na wschodzie. Nie żyją niewinne osoby.

Wojciech Glanc
09.03.2023 21:24 Tylko u nas: Wojciech Glanc miał ciężką wizję. Sam woli, aby się nie spełniła

Wojciech Glanc opowiedział o swojej wizji na temat przyszłości Ukrainy. Jasnowidz nie ukrywa, że możemy spodziewać się kolejnych dramatycznych wieści zza wschodniej granicy. Jego słowa naprawdę wywołują dreszcze.Ceniony jasnowidz wyjaśnił, że niestety nie możemy spodziewać się szybkiego zakończenia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Co więcej, opowiedział nam o tym, jak widzi jej dalszy przebieg i ewentualny rozejm obu państw. Słowa wizjonera nie napawają optymizmem. Czy Ukraina zostanie podzielona na dwie strefy wpływów?

Śmierć ukraińskiego trenera boksu
16.01.2023 14:06 Śmierć ukraińskiego trenera boksu. Rosyjski atak rakietowy zniszczył cały budynek

Rosyjska napaść na niczemu winną Ukrainę trwa już prawie rok. Wojska agresora jednak szybko straciły impet uderzenia, musząc przejść do defensywy. Inicjatywa jest po stronie Ukrainy, lecz zbiera straszne żniwa. Rosyjska rakieta zabiła ukraińskiego trenera boksu. Cele cywilne nie są żadną przeszkodą dla reżimu Putina. Rosjanie pozwalają sobie na zbrodnie wojenne, ostrzeliwanie i mordowanie bezbronnych mieszkańców. W wyniku codziennych ataków giną setki niewinnych ludzi, którzy jedynie czego pragną, to końca tej agresji.

Manuela Gretkowska
15.05.2022 21:05 Ukraińcy tłumaczą się z głosowania jury podczas Eurowizji 2022. Przepraszają Polaków

Eurowizja 2022 nie przebiegła bez kontrowersji. Choć większość osób zgadza się, że zwycięstwo Ukrainy jest powodem do radości, to brak punktów ze strony ukraińskiego jury dla Polski wywołuje gorycz nawet w samych Ukraińcach. W sprawie wypowiedział się nawet ukraiński muzyk Taras Topolya. Zarówno on, jak i komentujący wyniki Ukraińcy nie zostawili na swoich jurorach suchej nitki.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska
06.03.2022 23:29 Małgorzata Ostrowska-Królikowska nie mogła wytrzymać. Pilnie pojechała na granicę z Ukrainą

Małgorzata Ostrowska-Królikowska jest jedną z tych gwiazd, które wyrażają solidarność z walczącą Ukrainą nie tylko w mediach społecznościowych. Aktorka pojechała dziś na granicę – to niesamowite, co zawiozła uchodźcom. Żona zmarłego Pawła Królikowskiego, znana z roli Grażyny Lubicz w serialu „Klan” realizuje się także poza aktorstwem. Działa w Kole Gospodyń Wiejskich Zalesianki. Dziś całe stowarzyszenie postanowiło pomóc.

Marina
06.03.2022 22:01 Marina skrytykowała Polaków. W pomocy Ukraińcom nie spodobała jej się jedna rzecz

Marina Łuczenko-Szczęsna opublikowała w mediach społecznościowych ważny post, dotyczący pomocy uchodźcom z Ukrainy. Artystka ukraińskiego pochodzenia nawołuje: „To nie zwierzęta w ZOO”. Łuczenko-Szczęsna urodziła się w ukraińskiej miejscowości Winnica. Kiedy miała dwa lata, cała jej rodzina przeprowadziła się do Polski. Od 2013 roku jest żoną piłkarza Wojciecha Szczęsnego, z którym ma syna Liama.

Andrzej Sołtysik
06.03.2022 21:11 Poszło na wizji DDTVN, Kukulska przekazała wieści z Ukrainy. Andrzej Sołtysik i Kalczyńska we łzach

Wojna w Ukrainie przynosi coraz bardziej ponure żniwo. O tragicznym losie dzieci opowiedziała w studiu „Dzień dobry TVN” Natalia Kukulska. Prowadzący – Andrzej Sołtysik i Anna Kalczyńska z trudem powstrzymywali łzy. Siły rosyjskie od samego początku atakują cywilów, a w ostatnich dniach uniemożliwiają utworzenie korytarzy humanitarnych z powodu ciągłego ostrzału. Sytuacja humanitarna staje się coraz bardziej rozpaczliwa.

Justyna Steczkowska
26.02.2022 22:27 Smutek w domu Justyny Steczkowskiej. Chcieli sprowadzić Galę do Polski, ale nic z tego

Justyna Steczkowska pojawiła się w studiu programu „Pytanie na śniadanie”, by promować nową płytę „Szamanka”. Niestety, spotkanie przebiegło w zupełnie innym tonie – piosenkarka przyznała, że nie wie, jak ma mówić o płycie w obliczu wojny. Steczkowska świętuje w tym roku 25-lecie pracy artystycznej. Z okazji tej okrągłej rocznicy piosenkarka wydała płytę „Szamanka”. W programie miała promować nowy krążek, ale temat rozmowy zszedł na aktualne wydarzenia na świecie.

Kinga Rusin
26.02.2022 21:46 Kinga Rusin zrobiła przelew Ukraińskim Siłom Zbrojnym i skomentowała zachowanie Ogórek w TVP

Kinga Rusin, choć od jakiegoś czasu mieszka na Kostaryce, jest bardzo zaangażowana w to, co obecnie dzieje się na Ukrainie. Gwiazda od samego początku nagłaśnia zweryfikowane zbiórki i akcje pomocowe. Teraz odpowiedziała na drwiny Magdaleny Ogórek. Choć Rusin fizycznie znajduje się wiele kilometrów od Polski, to cały czas pokazuje, jak bardzo jest zaangażowana w sprawy kraju. Tym razem postanowiła wykorzystać swoje zasięgi w internecie, by pomóc Ukrainie.

Anna Lewandowska
26.02.2022 19:14 Dramat w rodzinie Lewandowskich. Anna przekazała smutne informacje, dotknęła ich wielka strata

Anna Lewandowska od samego początku zbrojnej inwazji Rosji na Ukrainę angażuje się w akcje pomocowe, zbiórki i wydarzenia solidarnościowe. Wyznała, że jest to dla niej szczególnie trudny czas, bo ich rodzinę „dotknęła niewyobrażalna strata”. Lewandowska aktywnie działa na rzecz pomocy Ukrainie. Na swoim Instagramie udostępnia zweryfikowane zrzutki oraz akcje pomocowe. Żona Roberta Lewandowskiego przeżywa teraz trudny okres. Co się dzieje?

Michał Wiśniewski
26.02.2022 18:45 Michał Wiśniewski udostępnił serię zdjęć swojej żony. Dramatyczny przekaz

Michał Wiśniewski przebywa wraz z rodziną w Barcelonie. Ich zaplanowany wcześniej wyjazd okazał się zupełnie inny, niż się spodziewali. Agresja Rosji na Ukrainę zmieniła wszystko. Muzyk uczestniczył z Polą w proteście antywojennym. Wiśniewski od samego początku zbrojnej agresji Rosji publikował w mediach społecznościowych posty wyrażające solidarność z Ukrainą. Tym razem piosenkarz zamieścił zdjęcia Poli z manifestacji przeciwko działaniom Putina.

Monika Richardson
26.02.2022 18:13 Niespokojna noc Moniki Richardson. Zamieściła wywołujący łzy komunikat

Monika Richardson wyznała, jakie emocje wywołuje w niej inwazja Rosji na Ukrainę. Dziennikarka opowiedziała o kilku poruszających historiach, dotyczących bohaterskich działań Ukraińców. Richardson opublikowała na Instagramie post, w którym przyznała, że nie mogła w nocy zmrużyć oka. Jej myśli były przy bohaterach ukraińskich, poświęcających życie za kraj oraz ofiarach cywilnych wojny.

Marta Manowska
25.02.2022 19:23 Marta Manowska pokazała poruszające nagranie. „Serce Ukrainy bije”

Marta Manowska zamieściła na Instagramie liczne nagrania, a także wiele obrazów opatrzonych proukraińskimi, antywojennymi hasłami. „Serce Ukrainy bije” – możemy przeczytać na filmach z demonstracji. Choć Marta Manowska wśród wpisów na Instagramie nie zamieściła, śladem innych celebrytów, wyrazów wsparcia dla Ukrainy, jej story nie pozostawia żadnych złudzeń co do zaangażowania w sprawę. Dziennikarka zamieściła liczne nagrania, na których widać tłum demonstrujących przeciwko rosyjskiej agresji na wschodnich sąsiadów.

Michał Piróg
25.02.2022 18:31 Michał Piróg opublikował nagranie z Władimirem Putinem. Wieniawa, Fijał i Popławska od razu zareagowały

Na Instagramie znanego celebryty zawrzało. Michał Piróg udostępnił nagranie, zawierające budzącą grozę wypowiedź Władimira Putina odnośnie obecnej sytuacji. Nagranie wywołało burzę w komentarzach. Zareagowały także Julia Wieniawa, Ada Fijał i Aleksandra Popławska. Michał Piróg w ostatnich wpisach otwarcie zadeklarował się, jako wróg obecnych działań rządu rosyjskiego. Na Instagramie gwiazdora już wczoraj pojawił się obszerny wpis, w którym wyraził swoje poparcie dla Ukrainy i przyznał, że jest przerażony tym, co się obecnie dzieje. Gwiazdor miał okazję pracować w Kijowie zaledwie dwa lata po aneksji Krymu i ponoć już wtedy zwracał uwagę na olbrzymie napięcie w kraju. Teraz na Instagramie tancerza pojawiły się dwa wpisy — oba przyprawiają o dreszcze.

Michał Wiśniewski
25.02.2022 17:42 Michał Wiśniewski z żoną wyjechali z Polski. Muzyk opublikował łamiący serce post

Michał Wiśniewski udostępnił post oraz zdjęcie, na którym pozuje wraz z żoną Polą na tle zabytkowej katedry. Piosenkarz przebywa obecnie za granicą, jednak nawet tam nie może uwolnić się od myśli o obecnej sytuacji. Pod fotografią zamieścił poruszający wpis. Michał Wiśniewski przebywa obecnie wraz z żoną, Polą, za granicą. Niestety, wyczekiwany przez parę wyjazd do Barcelony zbiegł się w czasie z dramatycznymi wydarzeniami za naszą wschodnią granicą. Michał i Pola udostępnili na Instagramie wspólną fotografię, na której pozują w blasku hiszpańskiego słońca tuż przed słynną katedrą Sagrada Família. Jednak we wpisie gwiazdor zaznaczył, że za ich uśmiechami i całym pogodnym obrazkiem czai się głęboki niepokój i smutek z powodu tego, co dzieje się w Europie.

Jacek Wójcik
24.02.2022 23:43 Dagmara Kaźmierska ujawniła, co tydzień temu usłyszała od Jacka. Aż przechodzą ciarki

Do listy polskich gwiazd, które łączą się w solidarności z Ukrainą, dołączyła gwiazda programu „Królowe życia”, Dagmara Kaźmierska. Wspomniała też, co tydzień temu powiedział jej Jacek Wójcik – jego słowa są bardzo niepokojące. Kaźmierska i jej przyjaciel Jacek od lat występują w programie „Królowe życia”. Ich wzajemna dynamika, poczucie humoru i dystans zjednały im sympatię widzów. Tym razem Dagmara miała bardzo ponure wieści.

Piotr Gąsowski
24.02.2022 23:12 Piotr Gąsowski w rozpaczy. Aktor przekazał dramatyczny komunikat

Wiele polskich gwiazd komentuje tragiczną sytuację na Ukrainie, zaatakowanej 24 lutego nad ranem przez siły rosyjskie. Wiele osób jednoczy się w gestach solidarności. Piotr Gąsowski napisał poruszający, zrozpaczony komentarz. Gąsowski jest załamany wypowiedzeniem wojny Ukrainie. Aktor ma tam liczną rodzinę, więc jego ból ma też wymiar osobisty. Odważył się na bardzo szczery wpis.

Influencerka
24.02.2022 20:40 W 2014 roku zbombardowano jej dom. Influencerka z Ukrainy relacjonuje, co teraz słyszy od rodziny

Dzisiaj zewsząd napływają wieści na temat sytuacji na Ukrainie. Cywile dzielą się w mediach społecznościowych zdjęciami i nagraniami. Influencerka pochodząca z Ukrainy relacjonuje, co słyszy od rodziny. Opowiada też o zbombardowaniu jej domu w 2014 roku. Tiktokerka, publikująca na koncie Margaret__is i przedstawiająca się jako Margerita, zazwyczaj publikuje filmy dotyczące urody i pielęgnacji. Niestety, sytuacja w jej rodzinnym kraju zmieniła się z dnia na dzień.

polsat
24.02.2022 19:47 „Płaczę”. Paweł Deląg pokazał wiadomość od znajomej z Ukrainy

Dzisiaj tuż przed 4 rano polskiego czasu Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainie. Na całym świecie oraz w Polsce politycy i obywatele łączą się w gestach solidarności. W sprawie wypowiadają się też ludzie kultury, jak Paweł Deląg. W sprawie ataku na Ukrainę wypowiedziało się już wiele polskich gwiazd. Osoby takie jak Małgorzata Rozenek, Lara Gessler, Maciej Dowbor czy Katarzyna Glinka publikują wyrazy solidarności oraz informacje o zbiórkach pomocowych.

Viola Kołakowska
24.02.2022 18:07 Na Ukrainie giną ludzie. Tymczasem Viola Kołakowska: „To kolejne przedstawienie, teatr, aktorzy”

Ukraina została zaatakowana przez siły rosyjskie. Od czwartej rano trwa ostrzał w różnych regionach kraju, przekazywane są doniesienia o ofiarach wśród cywili i żołnierzy. Tymczasem Viola Kołakowska dzieli się przedziwnymi teoriami. W związku z atakiem Rosji na Ukrainę trwa mobilizacja sił NATO, a o inwazji wypowiadają się szefowie państw na całym świecie. Tymczasem Kołakowska ma swoją teorię na ten temat.

Weronika Marczuk
23.02.2022 18:30 Gwiazda Weronika Marczuk urodziła się na Ukrainie. Po decyzji Putina powiedziała, co może się stać

Weronika Marczuk wyznała, że w obliczu widma wojny na wschodzie odczuwa wyjątkową więź ze swoimi rodakami. Gwiazda pochodzi z Kijowa i opowiedziała m.in. o rodzinie, która pozostała na Ukrainie. Celebrytka zabrała głos w sprawie niepokojów za wschodnią granicą. Weronika Marczuk, a właściwie Olena (Олена Марчук) urodziła się w Kijowie, 28 listopada 1971 roku. Wyemigrowała do Polski mając zaledwie 20 lat i od tej pory zaciekle walczyła o swoją karierę. Ukończyła Prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Mogliśmy ją zobaczyć m.in. na planie „Tańca z Gwiazdami”, ale też w „Dzień Dobry TVN”, a jako producentka widnieje nad takimi tytułami, jak „Faceci do wzięcia” czy „Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście”. Jednak pomimo tego, że skrzydła rozwijała w Polsce, Weronika Marczuk nie zapomniała o swoich korzeniach i bardzo dba o zachowanie tożsamości, co widać zwłaszcza w ostatnich dniach.

KORONAWIRUS W POLSCE
15.06.2020 14:24 Potwierdzono przykre wiadomości, Pierwsza Dama ma koronawirusa. Wynik testu był dla niej dużym zaskoczeniem, żona prezydenta Ukrainy robiła wszystko, by się nie zarazić

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nie jest zarażony, podobnie jak reszta rodziny. Pierwsza dama czuje się dobrze, ale jest bardzo zaskoczona wynikiem testu, ponieważ, jak napisała w oficjalnym komunikacie, była bardzo ostrożna i przestrzegała zasad bezpieczeństwa. Pierwsza dama Ukrainy przekazała bardzo przykre wiadomości. Ołena Zełenska 12 czerwca poinformowała, że jej wynik testu na koronawirusa jest pozytywny. Prezydentowa dziwiła się na swoim Facebooku, że jest chora, ponieważ z rodziną starała się zachowywać wszystkie środki ostrożności. Od razu powiem, że czuję się dobrze, ale jestem leczona ambulatoryjnie, zaznaczyła w oficjalnym oświadczeniu Ołena Zełenska.