Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kinga Rusin zrobiła przelew Ukraińskim Siłom Zbrojnym i skomentowała zachowanie Ogórek w TVP
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 26.02.2022 21:46

Kinga Rusin zrobiła przelew Ukraińskim Siłom Zbrojnym i skomentowała zachowanie Ogórek w TVP

Kinga Rusin
fot. instagram.com/kingarusin

Kinga Rusin, choć od jakiegoś czasu mieszka na Kostaryce, jest bardzo zaangażowana w to, co obecnie dzieje się na Ukrainie. Gwiazda od samego początku nagłaśnia zweryfikowane zbiórki i akcje pomocowe. Teraz odpowiedziała na drwiny Magdaleny Ogórek.

Choć Rusin fizycznie znajduje się wiele kilometrów od Polski, to cały czas pokazuje, jak bardzo jest zaangażowana w sprawy kraju. Tym razem postanowiła wykorzystać swoje zasięgi w internecie, by pomóc Ukrainie.

Kinga Rusin wspiera Ukrainę i komentuje słowa Magdaleny Ogórek

Siła internetu w momentach takich, jak obecny, przejawia się między innymi w tym, że pomagać możemy z każdego zakątka na świecie. Rusin postanowiła to wykorzystać. Jej profil na Instagramie jest bardzo popularny – obserwuje go ponad pół miliona osób.

Gwiazda od momentu inwazji Rosji na Ukrainę nie ustaje w informowaniu o kolejnych zbiórkach, akcjach charytatywnych i organizowanej pomocy humanitarnej.

Magdalena Ogórek, dziennikarka TVP Info, słynąca z krytycznej postawy wobec wszystkich osób niezgadzających się z polityką PIS-u, postanowiła skomentować aktywność Rusin podczas programu „Solidarni z Ukrainą” na kanale TVP Info:

Pani Rusin musi wrócić z Kostaryki, bodajże chyba tam się teraz znajduje, żeby tutaj przyjąć Ukraińców. Możemy tak wymieniać, ale nie chcemy dzisiaj tego robić. Tylko rzeczywiście to jest ten moment, kiedy można pokazać cywilną odwagę, która nie ogranicza się tylko do selfie na Instagramie – drwiła dziennikarka.

Nie jest wiadome, jakie czynności podjęła sama Ogórek, by pomóc obywatelom Ukrainy – wiemy natomiast, że Rusin wpłaciła dziś pieniądze Ukraińskim Siłom Zbrojnym. Nagłośniła też zbiórkę Narodowego Banku Ukrainy, który umożliwił tego rodzaju wpłaty.

Rusin skomentowała też zachowanie Ogórek, nazywając dziennikarkę „reżimową chorągiewką”.

Za naszą wschodnią granicą giną ludzie. Żeby w takim tragicznym czasie śmieszkować sobie w tv z kogokolwiek, kto w jakikolwiek sposób w tej sytuacji pomaga trzeba być wyjątkową […]. No, ale cóż, niczego więcej się po tej pani nie spodziewałam – napisała znacząco Rusin.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Jak zwalczyć ból gardła w nocy?
  2. „Stepowa miłość” znika z TVP. Odcinków nie obejrzymy już nawet w sieci?
  3. „Płaczę”. Paweł Deląg pokazał wiadomość od znajomej z Ukrainy