Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Marta Manowska pokazała poruszające nagranie. „Serce Ukrainy bije”
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 25.02.2022 19:23

Marta Manowska pokazała poruszające nagranie. „Serce Ukrainy bije”

Marta Manowska
Fot. instagram.com/martamanowska

Marta Manowska zamieściła na Instagramie liczne nagrania, a także wiele obrazów opatrzonych proukraińskimi, antywojennymi hasłami. „Serce Ukrainy bije” – możemy przeczytać na filmach z demonstracji.

Choć Marta Manowska wśród wpisów na Instagramie nie zamieściła, śladem innych celebrytów, wyrazów wsparcia dla Ukrainy, jej story nie pozostawia żadnych złudzeń co do zaangażowania w sprawę. Dziennikarka zamieściła liczne nagrania, na których widać tłum demonstrujących przeciwko rosyjskiej agresji na wschodnich sąsiadów.

Marta Manowska udostępniła poruszające nagrania

Wczoraj po godzinie 10 rano, przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie rozpoczęła się potężna demonstracja przeciwko wojnie. Na ulicę wyszli nie tylko Polacy, ale także przedstawiciele innych krajów — oczywiście także Ukrainy. Według „Gazety Prawnej” wydarzenie zainicjował Związek Ukraińców w Polsce wraz z Komitetem Obywatelskim Solidarności z Ukrainą, Fundacją Nasz Wybór i Ukraińskim Domem w Warszawie.

W tłumie falowały flagi Ukrainy, Polski oraz Unii Europejskiej, a liczni protestujący dumnie prezentowali przygotowane naprędce banery i tabliczki. Nie zabrakło także Rosjan, którzy jasno wyrażali sprzeciw wobec agresji. „Nie w moim imieniu”, „Zakładnikiem Putina jest Rosja. Duża część społeczeństwa nie popiera tego co zrobił Putin z Ukrainą” – głosiły według relacji liczne transparenty.

Relację z marszu udostępniła m.in. Marta Manowska, co każe przypuszczać, że gwiazda osobiście stawiła się przy Belwederskiej, lub przynajmniej otrzymywała stamtąd nagrania w czasie rzeczywistym. Gwiazda opatrzyła wiele z nich poruszającymi hasłami, jak „Serce Ukrainy bije”.

Marta Manowska publikowała na Instastory liczne zdjęcia i obrazki, jednocząc się ze wschodnimi sąsiadami. Na nagraniach widać setki przejętych twarzy, policyjne wozy i funkcjonariuszy, słychać wzburzone głosy i wygłaszane przemowy, bojowe werble, krzyki i gwizdy. Możemy rozpoznać liczne hasła, wypisane na transparentach i tekturach, potępiające rosyjską agresję i wyrażające wsparcie dla Ukrainy — w wielu językach. Trudno sobie wyobrazić atmosferę, która towarzyszyła protestującym.

Marta Manowska

Marta Manowska

Marta Manowska

Marta Manowska

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Jak zwalczyć ból gardła w nocy?
  2. „Stepowa miłość” znika z TVP. Odcinków nie obejrzymy już nawet w sieci?
  3. „Płaczę”. Paweł Deląg pokazał wiadomość od znajomej z Ukrainy