Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Śmierć ukraińskiego trenera boksu. Rosyjski atak rakietowy zniszczył cały budynek
Wojciech Baranski
Wojciech Baranski 16.01.2023 14:06

Śmierć ukraińskiego trenera boksu. Rosyjski atak rakietowy zniszczył cały budynek

Śmierć ukraińskiego trenera boksu
fot. Facebook/scu.org.ua, Twitter/Buckarobanza

Rosyjska napaść na niczemu winną Ukrainę trwa już prawie rok. Wojska agresora jednak szybko straciły impet uderzenia, musząc przejść do defensywy. Inicjatywa jest po stronie Ukrainy, lecz zbiera straszne żniwa. Rosyjska rakieta zabiła ukraińskiego trenera boksu.

Cele cywilne nie są żadną przeszkodą dla reżimu Putina. Rosjanie pozwalają sobie na zbrodnie wojenne, ostrzeliwanie i mordowanie bezbronnych mieszkańców. W wyniku codziennych ataków giną setki niewinnych ludzi, którzy jedynie czego pragną, to końca tej agresji.

Rosyjska rakieta zabiła ukraińskiego trenera boksu

Odchodzą od nas również ukraińscy sportowcy. Michaił Korenowski to znany trener boksu oraz były zawodowy pięściarz z wieloma osiągnięciami. Sobotni atak rakietowy przeprowadzony przez Rosjan zmienił zupełnie życie jego rodziny.

Agresorzy 14 stycznia przeprowadzili zmasowane uderzenie rakietowe na Dniepr, Kijów, Odessę i Charków. Pewna z rakiet w Dnieprze trafiła bezpośrednio w blok mieszkalny, doprowadzając budynek do ruiny i zabierając za sobą 21 osób, w tym Michaiła Korenowskiego.

Profesjonalny bokser niestety znajdował się wtedy w mieszkaniu, a jego żona z dziećmi wyszła na spacer. Dołączył niedawno do swojej rodziny po zawodach sportowych.

Komitet Sportu Ukrainy jako pierwszy podał informację

O tej tragicznej wiadomości dowiedzieliśmy się po raz pierwszy przez Komitet Sportu Ukrainy, który w swoich mediach społecznościowych zamieścił tę druzgocącą informację. Zaznaczył, że trener przebywał w domu podczas ataku sam.

– Okropne wieści z Dniepru. W wyniku ostrzału 14 stycznia zniszczono część bloku, w którym mieszkał trener boksu Mychajło Korenowski. Jak relacjonowała jego żona, była na spacerze z dziećmi, kiedy uderzyła rakieta, a Mychajło, który po zawodach był już w domu, miał dołączyć do rodziny – informuje Komitet Sportu Ukrainy, tłumaczenie Przegląd Sportowy.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Tomasz Oświeciński uderza w gale freak fightowe: „To jest poniżej krytyki”
  2. Nagłe zmiany w Ekipie Friza. Prezes złożył rezygnację ze stanowiska
  3. Robert Lewandowski ogląda Fame MMA? Piłkarzowi spodobał się jeden moment z ostatniej konferencji
Tagi: ukraina