Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Niespokojna noc Moniki Richardson. Zamieściła wywołujący łzy komunikat
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 26.02.2022 18:13

Niespokojna noc Moniki Richardson. Zamieściła wywołujący łzy komunikat

Monika Richardson
fot. instagram.com/monikarichardson

Monika Richardson wyznała, jakie emocje wywołuje w niej inwazja Rosji na Ukrainę. Dziennikarka opowiedziała o kilku poruszających historiach, dotyczących bohaterskich działań Ukraińców.

Richardson opublikowała na Instagramie post, w którym przyznała, że nie mogła w nocy zmrużyć oka. Jej myśli były przy bohaterach ukraińskich, poświęcających życie za kraj oraz ofiarach cywilnych wojny.

Monika Richardson: „Myślę o dzieciach spędzających noc w bunkrach”

Richardson w swoim poście przytoczyła kilka historii, którymi żyje teraz cały świat. Wyznała, że jej myśli są przy trzynastu poległych pogranicznikach z maleńkiej Wyspy Węży, już teraz zwaną Ukraińskim Termopile, którzy polegli, bo nie poddali się siłom Rosji.

Myślę o dzieciach spędzających noc w bunkrach i piwnicach Kijowa. Myślę o bohaterze tej wojny – oby nie męczenniku – Wołodymyrze Zełenskim, Prezydencie Ukrainy, który grzecznie podziękował za ofertę asysty przy ucieczce z kraju i wraz ze swoim rządem zostaje, by bronić ojczyzny – dodała Richardson.

Dziennikarka zakończyła wpis słowami: „RIP wszystkim ofiarom tej wojny. Slava Ukraini!”. Dodała też hasztag #putinidinahui, będący parafrazą ostatnich słów dowódcy Wyspy Węży, zanim ostrzelał ją rosyjski okręt wojenny.

Warto dodać, że Wołydymyr Zełenski rzeczywiście konsekwentnie odmawia opuszczenia Ukrainy. Regularnie publikuje też filmy z Kijowa, by udowodnić swoim obywatelom, że nie uciekł z kraju.

Agencja Associated Press, powołując się na informatora z amerykańskiego wywiadu, podała, że Zełenski miał odrzucić ofertę pomocy USA słowami: „Tu trwa walka. Ja potrzebuję amunicji, nie podwózki”.

Zobacz zdjęcia:

Не вірте фейкам. pic.twitter.com/wiLqmCuz1p

— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) February 26, 2022

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Jak zwalczyć ból gardła w nocy?
  2. „Stepowa miłość” znika z TVP. Odcinków nie obejrzymy już nawet w sieci?
  3. „Płaczę”. Paweł Deląg pokazał wiadomość od znajomej z Ukrainy