Aleksandra Mirosław zszokowała cały świat swoim występem na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Teraz obliczono, ile będzie wynosić emerytura złotej medalistki olimpijskiej. Ta kwota naprawdę może zaskoczyć!
Wydaje się, że gwiazdy mogą poszczycić się zarobkami zwykle niedostępnymi dla reszty osób. I choć w czasie kariery często rzeczywiście tak jest, sytuacja ta diametralnie zmienia się wraz z przejściem na emeryturę. Wyszło na jaw, na jakie świadczenie od państwa może liczyć Maryla Rodowicz. Wcale nie jest tak kolorowo?
Emerytury gwiazd często zaskakują swoją wysokością. Choć wiele osób może pozazdrościć im zarobków w czasie kariery, zazwyczaj sprawa ma się zupełnie inaczej, jeśli chodzi o kwestię świadczeń emerytalnych. Jaką emeryturę otrzymuje była pierwsza dama, Jolanta Kwaśniewska?
Krzysztof Cugowski już jakiś czas temu wypowiedział się na temat swojej emerytury, a jego słowa wywołały niemałe poruszenie w sieci. Teraz lider zespołu Budka Suflera postanowił ponownie zabrać głos w tej sprawie, co znów nie przeszło bez echa.
Temat emerytur polskich artystów nieustannie przewija się w opinii publicznej, a kolejne gwiazdy dokładają swoje zdanie na temat niskich świadczeń, jakie będą otrzymywać w przyszłości lub które otrzymują już teraz po latach ciężkiej pracy. Teraz głos zabrał Michał Wiśniewski, który przyznał, że nie rozumie tego problemu.
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Andrzej Rybiński jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków. Utalentowany artysta niedawno skończył 74 lata, co teoretycznie czyni go emerytem. Niestety, piosenkarz zdradził, że wcale się z tego nie cieszy i nie zamierza rezygnować ze swojej kariery.
Wysokość emerytur polskich gwiazd to temat, który od samego początku wywołuje ogromne emocje. Większość znanych i lubianych z show-biznesu osób nieustannie przedstawia swoje niskie emerytury i narzeka na polski system. W tym wszystkim jest jeszcze druga połowa - ci którzy na brak pieniędzy nie muszą narzekać. Niewiarygodne, jak wielką emeryturę otrzymuje Joanna Senyszyn.
Temat wysokości emerytur od dawna budzi kontrowersje w Polsce. Teraz okazało się, że na swoje comiesięczne świadczenia narzekają nie tylko gwiazdy i artyści, ale również politycy. Jedną z nich jest posłanka Anna Grodzka.
Rudi Schuberth od dawna nie pojawia się w mediach. Teraz dawny prowadzący program “Śpiewające fortepiany” postanowił opowiedzieć, jak wygląda życie na emeryturze. Okazało się, że wcale nie jest tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać.
Zbigniew Buczkowski niedawno zdradził, jak wygląda u niego sytuacja z emeryturą. Senior znalazł dodatkowe źródło finansowe, które pomoże mu zadbać o wygodę na starość.Artyści coraz częściej skarżą się na wysokość emerytur, z którymi muszą spotkać się w kwiecie wieku. Niezależnie od dokonań kulturowych, często muszą szukać dodatkowych źródeł zarobku. Niektórym ciężko zaoszczędzić po luksusowej młodości.
Emerytura przez wielu Polaków kojarzona jest z niskimi kwotami, za które trudno jest wyżyć. Okazuje się, że w naszym kraju są jednak i tacy, którzy co miesiąc otrzymują ogromne kwoty pieniędzy. Najwyższą emeryturę w Polsce otrzymuje mieszkaniec Poznania, który spełniał się zawodowo jako informatyk. Emerytka z Bydgoszczy przepracowała ponad 61 lat, by zbliżyć się kwotą do Poznaniaka.
Krystyna Pawłowicz w kwietniu będzie obchodzić 71. urodziny. Mimo to wciąż pracuje, otrzymuje więc wynagrodzenie. Może też liczyć na sporą emeryturę, jak wynika z wyliczeń mediów. Sędzina Trybunału Konstytucyjnego oraz była posłanka PIS przeszła na emeryturę w 2012 roku. Wciąż jednak jest aktywna zawodowo. Na jakie świadczenia emerytalne może liczyć?
Agata Duda, odkąd jej mąż został prezydentem Polski, nie pracuje zarobkowo. Wcześniej pełniła funkcje w prywatnych firmach i krakowskim liceum. Na jaką emeryturę może liczyć? Media podjęły się oszacowania jej wysokości. Żona Andrzeja Dudy z wykształcenia jest germanistką. Od 1998 roku pracowała w zawodzie, w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Krakowie. Od 2015 roku pełni jedynie funkcję Pierwszej Damy.
Początek roku to najlepszy możliwy moment na złożenie wniosku, który może przyczynić się do podniesienia Twojej emerytury. Dzięki temu możemy między innymi podliczyć ubiegłoroczne opłacone składki. Od zeszłego roku w Polsce obowiązują przepisy, które ograniczają możliwość przeliczania emerytur. Przedstawiamy więc kilka sposobów na skuteczne podniesienie emerytury w 2023 roku.
Nowy projekt zakłada zmiany dla osób, które straciły współmałżonka i utrzymują się tylko z wybranego świadczenia. W 2023 roku ZUS może wypłacić wdowom nawet kilkaset złotych więcej. „Wdowia”, bo tak nazywa się rentę rodzinną, to świadczenie, które jest wypłacane co miesiąc przez ZUS współmałżonkowi osoby zmarłej. Wiemy już jednak, że w tym roku wypłata może zauważalnie wzrosnąć. A to dopiero początek, jeśli chodzi o zmiany w wypłacaniu środków z ZUS-u. Obecnie owdowiałe kobiety muszą wybierać pomiędzy własnym świadczeniem a emeryturą po zmarłym mężu, z której otrzymują tylko 85%. Decyzja o korzystniejszej opcji bywa niełatwa. Od ubiegłego roku najniższa wypłata po nieżyjącym małżonku wynosiła 1338,44 zł brutto. Teraz jednak się to zmieni.
Emerytura to trudny temat w naszym kraju. Otrzymywane świadczenia nie satysfakcjonują większości emerytów, a niektórzy są wręcz w tak złej sytuacji, że muszą wybierać między jedzeniem a lekami. Co zrobić, by w przyszłości nie znaleźć się w podobnej sytuacji? Okazuje się, że do zwiększenia swojego świadczenia wcale nie potrzebna jest zmiana rządu, bo już obecne prawo umożliwia przyszłym emerytom inkasowanie większych pieniędzy. W jaki sposób?
Jolanta Kwaśniewska od 1995 do 2005 roku pełniła rolę Pierwszej Damy. Przed i po tym okresie była aktywna zawodowo. Jaką obecnie otrzymuje emeryturę? Jej wysokość może być zaskakująca. Kwaśniewska zawczasu zadbała o swoją przyszłość dzięki wyborom zawodowym. Samodzielnie płaciła też składki ZUS. Jakie dostaje obecnie świadczenie emerytalne?
Beata Tyszkiewicz jest jedną z legend polskiego kina. Mimo to także ona zalicza się do gwiazd, które otrzymują skandalicznie niskie emerytury. Jaka jest tego przyczyna i jak komentuje to sama zainteresowana? Wielu polskich artystów publicznie komentuje wysokości swoich emerytur. Należą do nich między innymi Krzysztof Cugowski, Ryszard Rynkowski i Maryla Rodowicz. Jaką emeryturę otrzymuje Tyszkiewicz?
Rząd zapowiedział podwyżkę minimalnej kwoty emerytury. Nie będzie ona jednak powiązana z roczną waloryzacją świadczeń (która – w związku z inflacją – może w 2022 roku osiągnąć rekordowy poziom). O szczegółach opowiedziała na antenie radiowej Jedynki ministra pracy i polityki społecznej Marlena Maląg – odpowiedzialna między innymi za politykę senioralną.
W trakcie rozwoju kariery gwiazdy miewają bardzo wysokie zarobki. Niestety, okazuje się, że po zejściu ze sceny może dopaść je brutalna rzeczywistość. Emerytura największych polskich legend muzyki jest skandalicznie niska. Czemu emerytura wielkich artystów jest tak niska? Powód jest jeden: w trakcie kariery artystycznej pracowali najczęściej na podstawie umów o dzieło lub zlecenie. Od tego rodzaju umów nie odprowadza się składek emerytalnych, a jeśli już – są one minimalnej wysokości.
Janusz Weiss to jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy. Przez lata prowadził kultowy program TVP „Miliard w rozumie”, współtworzył Radio Zet, odznaczono go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Teraz jest na emeryturze – jak się okazuje, skandalicznie niskiej! Janusz Weiss wciąż ma bardzo wielu fanów i cieszy się niesłabnącą sławą. Jego radiowe i telewizyjne programy zawsze przyciągały miliony słuchaczy. Niestety, nie przekłada się to na wysokość emerytury dziennikarza.
Wiadomo, jaka emerytura co miesiąc zasila konto Jarosława Kaczyńskiego. Lider Prawa i Sprawiedliwości może liczyć na regularny przelew w wysokości kilku tysięcy złotych. Wciąż nie jest to jednak najwyższa kwota, jaką otrzymuje z tytułu świadczeń emerytalnych polski polityk. Oświadczenia majątkowe składane przez polityków, w tym Jarosława Kaczyńskiego, pozwalają przekonać się, w posiadaniu jakiego majątku są postacie znane z polskiej sceny politycznej. Dane zawierają informacje o wysokości emerytur czy zgromadzonych oszczędnościach.
Ewa Szykulska zdecydowała się uchylić rąbka tajemnicy w sprawie swojej emerytury. Jak się okazuje, aktorka nie pobiera dużych świadczeń emerytalnych. Z tego powodu nie zamierza przerywać pracy zawodowej. Ewa Szykulska to charakterystyczna postać polskiego show-biznesu, którą doskonale znamy z występów w takich produkcjach jak „Lokatorzy” czy „Plebania”. Niedawno gwiazda zgodziła się porozmawiać o swojej emeryturze.
ZUS przypomina seniorom, że dziś upływa bardzo ważny termin. Jeżeli nie dopełnią obowiązków, mogą stracić swoje pieniądze. Choć mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, to nie da się ukryć, że są one bardzo ważne. W przypadku, kiedy jesteśmy zdrowi, to bez problemu powinniśmy móc znaleźć pracę, która nas utrzyma. Niestety problem pojawia się w przypadku osób starszych, które pobierają zasiłki lub wcześniejsze emerytury, których wysokość może nie starczyć nawet na zapewnienie minimalnych potrzeb. Z tego też względu wiele osób postanawia sobie w tym czasie nieco dorobić. Jednak takie rozwiązanie wiąże się z dodatkowymi obowiązkami, których trzeba dopilnować.
14. emerytura według wielu seniorów była prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Niestety minister Maląg przekazała niedawno wieści, które mogą się nie spodobać wielu starszym członkom naszego społeczeństwa. Emerytura powinna być czasem, w którym w końcu możemy odpocząć po długich latach codziennej pracy. Niestety realia zarobkowe wielu emerytów zwyczajnie na to nie pozwalają. Dlatego też spora część seniorów ucieszyła się na wieść wprowadzenia na początku 13. a następnie 14. emerytury. Niestety przyszłość polskich emerytów nie będzie wyglądała, jak mogłoby się wielu wydawać. Mowa tu dokładniej o 14. emeryturze, która była tylko i wyłącznie jednorazowym wsparciem dla seniorów.
Choć dla wielu osób ma wartość głównie sentymentalną, to stary dowód osobisty może być niezwykle cenny. Warto go trzymać, ponieważ może nam ułatwić wiele spraw. Choć ze starych dowodów osobistych już od dawna się nie korzysta, jeżeli chodzi o ich normalne zastosowanie, to wciąż mogą być bardzo przydatne. Wszystko przez informacje, jakie są w nich zawarte. Chodzi dokładniej o nasz staż pracy, który w przypadku wyliczania emerytury odgrywa kluczową rolę.
Legitymacja ubezpieczeniowa jest dokumentem, na podstawie którego ustalana jest wysokość emerytury. Okazuje się, że osoby, które posiadają dawną legitymację, mogą uzyskać wyższą emeryturę. Potwierdzeniem wysokości zarobków, które jest niezbędne do ustalenia podstawy wysokości emerytury bądź renty mogą być: zaświadczenie pracodawcy, legitymacja ubezpieczeniowa lub dokument stwierdzający wysokość otrzymywanego uposażenia.
Zbliża się Twoja emerytura i posiadasz stary dowód osobisty? Wobec tego może być to dla Ciebie bardzo dużym plusem. Jeśli podatnik nie posiada dokumentów, które mogą potwierdzić lata pracy, dokument ów może posłużyć, jako zastępstwo i dokument pomocniczy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że wysokość emerytury jest zależna od potwierdzonego stażu pracy, do czego przydatny może być stary dowód osobisty.