Trzynastka i czternastka to dla emeryta duże wsparcie. Wobec pandemii obie stanęły pod znakiem zapytania. Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, zapewnił w Super Expressie, że dla trzynastek nie ma zagrożenia, a czternastki mogą zostać wypłacone już jesienią przyszłego roku.Trzynastka jest już zapisana w ustawie, a o czternastki prezydent sam ma się ubiegać do rządu. Projekt jest bardzo poważnie traktowany, a wszyscy emeryci z pewnością ucieszą się na wieść o planach dotyczących ustawy.
Beata Szydło, która obecnie jest europosłanką Prawa i Sprawiedliwości, a niegdyś była premierem Polski, z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, który przypada 15 maja, postanowiła przerwać długie milczenie. Na swoim Twitterze napisała: Program 500 plus to inwestycja w rodzinę, w przyszłość. Była premier zaskoczyła wszystkich.Beata Szydło nie udziela się już w mediach społecznościowych tak samo często, jak kiedyś. Zrobiła jednak wyjątek i z okazji święta, które przypada 15 maja, postanowiła cofnąć się do wspomnień o sztandarowych programach PiS.
Emerytura jeszcze jakiś czas temu była przyczyną sporów i niezadowolenia większości społeczeństwa. Kilka lat temu dosięgło nas widmo stopniowego podwyższania wieku emerytalnego. Jednak tamte reformy są już przeszłością. Obecnie parta rządząca ma zamiar wprowadzić ogromne zmiany w tej kwestii. Jak podaje SuperBiznes, emeryturę będzie można starać się, ukończywszy już 53. rok życia. Jak podaje SuperBiznes, z inicjatywy partii Solidarność na biurko Prezydenta trafił pomysł obniżenia wieku emerytalnego. Z informacji przekazanych przez wspomniany portal wynika, że Andrzej Duda podpisał już dokument, którego treść mówi, że na emeryturę można się wybrać już w wieku 53 lat. To wielka zmiana, której nikt się nie spodziewał.
Emerytura w Polsce wymaga zmian, o czym mówi się już od dawna. Rząd i Prezydent zmienią wiek, w którym Polacy pójdą na emeryturę? Andrzej Duda po dłuższym zastanowieniu, przystał na propozycję Solidarności. Mamy informacje w sprawie najnowszych przepisów dotyczących emerytur 2020. Koniecznie przeczytaj, co się zmieni.Jak podaje superbiz.se.pl, emerytura w Polsce drastycznie się zmieni! Rząd ma zamiar wprowadzić nie tylko nową waloryzację emerytur w czerwcu, ale również zupełnie nowe świadczenia emerytalne, które wpłyną na to, że Polacy wcześniej będą mogli przejść na zasłużony urlop.
Fundusze emerytalne tracą z powodu koronawirusa. Jedną z głównych przyczyn są spadki na warszawskiej giełdzie związane ściśle z panującą pandemią. Inwestorzy wycofują się z kupowania akcji z powodu niepewnej sytuacji. Stopa oprocentowania OFE jest ujemna.Fundusze emerytalne zmieniły swoją wartość. Jest to bardzo ważny komunikat dla emerytów. Komisja Nadzoru Finansowego podała najnowsze dane dotyczące spadku wartości Otwartych Funduszy Emerytalnych. Niestety dane przywołane przez portal Business Insider nie są zbyt optymistyczne.
Emerytura to niestety czas, kiedy większość osób ma problem z tym, żeby się utrzymać. Aby przyjść ze wsparciem finansowym tym osobom, powstał rządowy problem trzynastej emerytury. Kiedy dokładnie zostaną wypłacone, ile wyniosą i jak będą działać, już wiemy. Są kwestie, na które dobrze jest zwrócić uwagę. Program 13. emerytury został uruchomiony jako odpowiedź na potrzeby emerytów. W oczywisty sposób, coraz to wzrastająca liczba emerytów nieproporcjonalna do zmniejszającej się liczby osób w wieku pracującym jest problemem, który trzeba w jakiś sposób zaadresować. Krytycy twierdzą jednak, że ten program jest tylko zagraniem politycznym. Ile rzeczywiście wyniesie emerytura?
500 plus to program pomocy społecznej, który od momentu wprowadzenia dzieli Polaków, choć korzysta z niego praktycznie każdy, kto tylko może. Niektórzy beneficjenci świadczenia otrzymali mniej pieniędzy, ponieważ zapomnieli o pewnej ważnej rzeczy. Jak donosi internetowy portal informacyjny kraj.life, wiele osób, które złożyło wniosek o świadczenie socjalne 500 plus, mogło poważnie się zdziwić, ponieważ otrzymali dużo mniej pieniędzy, niż się spodziewało. Wszystko przez pewien bardzo ważny wymóg, o którym wiele osób zapomniało, lub zwyczajnie nie wiedziało.
Matczyne emerytury dotyczą ponad 50 tysięcy osób w Polsce. Istnieje szereg wymagań, który trzeba spełnić, by móc otrzymywać to świadczenie. Kto może pobierać matczyną emeryturę i ile wyniosą podwyżki przewidywane na 2020 rok? Świadczenia matczynych emerytur pobierają w Polsce ponad 52 tysiące osób — w tej grupie znajdują się prawie same kobiety, choć jest kilkadziesiąt wyjątków. Zmiany w prawie emerytalnym weszły w życie w marcu tego roku, a teraz Sejm przygotował korektę wysokości świadczeń. Jaką kwotę będą teraz otrzymywać matki-emerytki?