Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > „Nie odkładałeś, to nie masz”, Wiśniewski drwi z emerytur artystów. Poruszył nawet Zdzisławę Sośnicką
Martyna Pałka
Martyna Pałka 21.12.2023 15:06

„Nie odkładałeś, to nie masz”, Wiśniewski drwi z emerytur artystów. Poruszył nawet Zdzisławę Sośnicką

Wiśniewski drwi z emerytur artystów
Wiśniewski drwi z emerytur artystów, fot. KAPIF

Temat emerytur polskich artystów nieustannie przewija się w opinii publicznej, a kolejne gwiazdy dokładają swoje zdanie na temat niskich świadczeń, jakie będą otrzymywać w przyszłości lub które otrzymują już teraz po latach ciężkiej pracy. Teraz głos zabrał Michał Wiśniewski, który przyznał, że nie rozumie tego problemu.

Polskie gwiazdy narzekają na swoje niskie emerytury

Wydawać by się mogło, że temat emerytur, jakie otrzymują obecnie polscy artyści, już dawno przestał być tabu i stał się jednym z ulubionych w mediach. Coraz więcej aktorów i piosenkarzy wypowiada się na temat świadczeń, jakie otrzymuje co miesiąc na swoje konto i skarży się na ich wysokość, która ma nie gwarantować im godnego życia.

Głos w sprawie zbyt niskich emerytur zabrały już takie gwiazdy, jak Marek Piekarczyk, Katarzyna Skrzynecka, Krzysztof Cugowski, czy Maria Winiarska. Po przeciwnej stronie barykady jest między inny Joanna Senyszyn, która już teraz może pochwalić się gigantyczną emeryturą i jest z tego powodu niesamowicie dumna. Teraz głos zabrał Michał Wiśniewski, a takiej wypowiedzi absolutnie nikt nie mógł się spodziewać.

Lech Wałęsa narzekał na emeryturę, teraz pokazał TE zdjęcia. Internautka nie wytrzymała, od razu napisała o żonie Elżbieta Zapendowska przyznała, ile dostaje emerytury. "Nie wiem, co robić z kasą"

Michał Wiśniewski krytykuje emerytury polskich artystów

Temat emerytur polskich gwiazd odbija się tak szerokim echem w mediach, że głos na ten temat postanowił zabrać nawet Michał Wiśniewski. I chociaż lider zespołu Ich Troje ma jeszcze trochę czasu do otrzymywania tego świadczenia, już teraz postanowił skomentować słowa swoich kolegów i koleżanek z branży.

Zdaniem wokalisty wszyscy artyści powinni o wiele wcześniej myśleć o swojej przyszłości i zabezpieczyć się finansowo, kiedy mieli na to jeszcze czas i środki. W rozmowie z Pomponikiem czerwonowłosy piosenkarz przyznał, że śmieszą go wypowiedzi innych gwiazd, w których żalą się oni na niskie emerytury, które nie pozwalają im na godne życie. Sam zapewnił, że odkłada pieniądze za pomocą prywatnego ubezpieczenia.

Sami jesteśmy sobie winni, powinniśmy odkładać. Przecież zarabiamy takie pieniądze, że możemy odkładać. Ja mam ubezpieczenie prywatne, dlaczego miałbym płakać? Jak mi się coś stanie, to rodzina jest zabezpieczona. Nie do końca rozumiem

ZOBACZ TEŻ: Niesamowite, jak Pola Wiśniewska zareagowała na skazanie jej męża. Te słowa mogą wzruszać.

Zdzisława Sośnicka odpowiedziała na słowa Michała Wiśniewskiego

Wypowiedź piosenkarza odbiła się szerokim echem w mediach i nie przypadła do gustu wszystkich artystom. Słowa Michała Wiśniewskiego postanowiła skomentować również Zdzisława Sośnicka, które kompletnie nie zgodziła się ze swoim kolega po fachu.

Artystka wyznała, że chciała płacić wyższe składki, jednak ZUS nie zezwolił jej na taką praktykę. Wokalistka ujawniła, że również nie rozumie narzekania osób, które przez lata unikały płacenia podatków. Zwróciła jednak uwagę, że ona i spora część artystów chciała przeznaczać na to większe środki, jednak po prostu nie miała takiej możliwości.

Powiem szczerze, że to jest niegodne. Gdybym ja, czy moje koleżanki, koledzy nie płacili, uchylali się od płacenia, to ja rozumiem, że coś za coś. Tak jest świat zbudowany, że nikt nie będzie nam charytatywnie płacić więcej, natomiast państwo ustanawiało nam takie wysokości składek

Źródło: plotek.pl

Powiązane
Helena Englert; Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
Jak dobrze znasz rodziny gwiazd? Quiz tylko dla prawdziwych fanów