Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Joanna Senyszyn ma niespotykaną, gigantyczną emeryturę. Mówi, co seniorom należy zabrać
Martyna Pałka
Martyna Pałka 08.09.2023 14:41

Joanna Senyszyn ma niespotykaną, gigantyczną emeryturę. Mówi, co seniorom należy zabrać

Joanna Senyszyn ma gigantyczną emeryturę
Joanna Senyszyn ma gigantyczną emeryturę, fot. KAPIF; Canva

Wysokość emerytur polskich gwiazd to temat, który od samego początku wywołuje ogromne emocje. Większość znanych i lubianych z show-biznesu osób nieustannie przedstawia swoje niskie emerytury i narzeka na polski system. W tym wszystkim jest jeszcze druga połowa - ci którzy na brak pieniędzy nie muszą narzekać. Niewiarygodne, jak wielką emeryturę otrzymuje Joanna Senyszyn.

Emerytury polskich gwiazd wywołują skrajne emocje

Spora grupa polskich gwiazd już dawno osiągnęła wiek emerytalny i mogła w spokoju poświęcić swój wolny czas na odpoczynek czy spędzanie czasu z najbliższymi. Mimo tego większość z nich decyduje się dalej pojawiać w programach rozrywkowych, czy koncertować po całej Polsce.

Powodem aktywnego trybu życia gwiazd, takich jak Maryla Rodowicz, Krystyna Janda, czy Marek Piekarczyk jest nie tylko miłość do swojej pracy, ale również potrzeba zarobku. Wszyscy ci artyści nieustannie narzekają na niskie świadczenia, jakie co miesiąc wpływają na ich konta.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy mają ten sam problem. Przykładem może być Joanna Senyszyn, która nie może narzekać na brak pieniędzy. Niewiarygodne, ile co miesiąc otrzymuje na swoje konto.

Joanna Senyszyn.jpg
Joanna Senyszyn nie może narzekać na niską emeryturę, fot. KAPIF
Smutna wiadomość o Szczenie z "Chłopaków do wzięcia". Gwiazdor prosi o pomoc

Joanna Senyszyn szczerze o emeryturze

Posłanka Lewicy aktywnie walczy o zmiany w zasadach przyznawania emerytur w Polsce. Joanna Senyszyn nieustannie zabiera głos w sprawie wysokości świadczeń, jakie co miesiąc wpływają na konta seniorów, a także ma swoje zdanie na temat 13. i 14. emerytury.

Trzynastą emeryturę należy zachować, a zamiast czternastej podnieść na stałe najniższe świadczenia i doprowadzić do stanu, aby średnia emerytura była wyższa

Wiele osób może się więc zastanawiać, jak kwestia finansowa wygląda u samej polityk, która również jest emerytką. Okazało się, że przedstawicielka Lewicy może pochwalić się niesamowicie wysokimi wpływami, jakie trafiają na jej konto bankowe.

Niesamowite, jak wysoką emeryturę ma Joanna Senyszyn

Dla przypomnienia warto zaznaczyć, że średnia wysokość świadczenia emerytalnego w Polsce wynosi 3 482,63 zł brutto, ale większość polskich gwiazd wyznaje, że może jedynie pomarzyć o takiej kwocie. Ile w takim razie otrzymuje co miesiąc polska polityk?

Jak wynika z rozmowy posłanki z portalem o2.pl, rocznie otrzymuje ona od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych 154 348,18 złotych brutto. Oznacza to, że miesięcznie na jej konto wpływa ponad 12 tysięcy złotych. 

Dodatkowo Joanna Senyszyn może pochwalić się emeryturą z Parlamentu Europejskiego, której wysokość sięga 18 510,84 euro rocznie, czyli ok. 83 tys. zł. W związku z tym miesięcznie posłanka otrzymuje około 19 tysięcy złotych.