Dzieci

witaminy
20.01.2021 08:50 Kobieta urodziła bliźnięta. Kiedy poszła je zobaczyć, jej serce rozpadło się na milion kawałków

Mama powitała na świecie wyczekane bliźniaki. Kiedy poszła je zobaczyć, jej serce rozpadło się na milion kawałków. Takiego widoku nie chciałaby zobaczyć żadna rodzicielka. Do jej oczu w mgnieniu oka napłynęły łzy, których nie potrafiła zahamować. Zastanawiacie się, czy można odmienić bieg wydarzeń? Ta historia jest najlepszą odpowiedzią. Ciąża jest jednym z najpiękniejszych etapów życiu każdej kobiety. Malutka istota, która wkrótce pojawi się na świecie, w jednej chwili przewróci jej życie do góry nogami. Od teraz wszystkie plany i decyzje życiowe, które zmuszona będzie podjąć, dostosowane będą właśnie do niej. Kobieta, której historia szturmem obiegła sieć, miała mieć podwójne szczęście. Pod sercem nosiła bowiem bliźniaki. Niespodziewanie wydarzyło się coś, czego nie powinno się życzyć nawet najgorszemu wrogowi.

ulga na dziecko
15.01.2021 10:32 Ulga na dziecko w 2021. Nawet 4 tysiące złotych dla rodziców, którzy mają trójkę dzieci

Ulga na dziecko za 2020 rok może przynieść części rodziców poważny zastrzyk gotówki. Okazuje się, że w tym roku niektórzy mogą liczyć nawet na dodatkowe kilka tysięcy złotych. Trzeba jednak spełnić konkretne warunki. Przedstawiamy szczegóły. Początek roku to czas, kiedy zaczynamy rozliczać podatki. Wypełniając PIT nie zapomnij, że ulga na dziecko może zasilić konto twojej rodziny. Wystarczy pamiętać o kilku najważniejszych informacjach.

BENEDYKT XVI
11.01.2021 13:42 Sprzed chwili: GIS bije na alarm. Ostrzega przed jedzeniem popularnego produktu dla dzieci

GIS pilnie ostrzega przed popularnym produktem dla dzieci. W jego składzie może znajdować się substancja, która nie została wymieniona na etykiecie. U osób uczulonych może wywołać reakcję alergiczną. Informacja powinna dotrzeć do każdego rodzica i opiekuna. Bardzo ważne informacje dotyczące produktu podał GIS. Jedna z kaszek dla dzieci może okazać się szkodliwa dla niejednego dziecka. Dla bezpieczeństwa niektórych pociech lepiej zrezygnować z jej podawania.

dzieci
08.01.2021 11:05 Dzieci jednak nie wracają do szkół? Szef ZNP: Moim zdaniem klasy 4-8 w lutym i marcu będą uczyć się zdalnie

Do 17 stycznia w całej Polsce trwają ferie zimowe. Wielu rodziców i nauczycieli zastanawia się, czy po tym okresie dzieci wrócą do nauki stacjonarnej. Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego przewiduje, że klasy 4-8 będą uczyły się zdalnie aż do kwietnia. Sławomir Broniarz był gościem audycji w radiu TOK FM. Szef ZNP odniósł się do kilku kwestii wzbudzających spore emocje, m.in. skomentował szczepienia dla nauczycieli.

Mężczyzna
15.12.2020 23:45 Marcin: „Prawdziwa kobieta rodzi co najmniej dwójkę dzieci i nie pracuje. Jeśli nie poświęcisz się rodzinie, nie masz u mnie szans”

Marcin przyznał się na oficjalnym forum, gdzie znajduje się wiele kobiet, jaki jest jego ideał przyszłej małżonki. Oczywiście, mężczyzna zdaje sobie sprawę, że jego pogląd jest dość przestarzały, ale nie wyobraża sobie, by mógł mieć inny: Prawdziwa kobieta rodzi co najmniej dwójkę dzieci i nie pracuje. Jeśli nie poświęcisz się rodzinie, nie masz u mnie szans – zepewnia. Marcin otwarcie przyznał, że jego zdaniem pozycja kobiety w rodzinnym patriarchacie jest zdrowa i dobra. A dziewczyna, która nie ma dwojga dzieci i jest w małżeństwie, jest co najmniej dziwna. Zdaniem mężczyzny, małżeństwo zobowiązuje do posiadania dzieci, dzięki którym staje się trwalsze.

mężczyźni
15.12.2020 10:09 Dwoje dzieci ma trzech ojców. Niewiarygodny przypadek

Dwoje dzieci ma trzech ojców. Brzmi nieprawdopodobnie? Takie są realia jednej z rodzin w Kalifornii. Trójka mężczyzn tworząca poliamoryczną rodzinę wygrała sprawę w sądzie. Ich dwoje dzieci, które przyszły na świat dzięki metodzie in vitro, ma prawnie trzech ojców. Pierwsze dziecko, którym jest córka mężczyzn, została spłodzona metodą in vitro. Ciążę nosiła surogatka. Dwa lata później na świat przyszedł w ten sam sposób chłopiec, syn swoich trzech ojców.

Biedronka
13.12.2020 15:43 Dostajesz 500 plus? Ogłoszono dwa ważne terminy, o których każdy rodzic musi wiedzieć

Masz dziecko, na które otrzymujesz 500 plus? Niedawno ogłoszono dwa ważne terminy, o których każdy rodzic powinien wiedzieć. Jak wiadomo pieniądze są wydawane tylko po zgłoszeniu odpowiednich wniosków. Te będzie można składać, drogą elektroniczną, już od 1 lutego 2021 roku, a tradycyjną — od 1 kwietnia. Z tego artykułu dowiesz się: W jaki sposób i od kiedy można składać wnioski o przyznanie pieniędzy z 500 plus Jaki był wcześniejszy termin na składanie wniosków drogą tradycyjną i dlaczego uległ on przesunięciu Dlaczego przy wypełnianiu wniosku warto podać swój adres e-mail 500 plus to najwyższe świadczenie, jakie otrzymują rodzice dzieci do 18 roku życia od państwa. Nie ma co ukrywać, że dodatkowa gotówka to duża pomoc dla wielu rodzin w Polsce. Zobacz także: Starcie geniuszy w finale “Jeden z Dziesięciu”. Widzów po prostu wbiło w fotele

Joanna Krupa
13.12.2020 08:09 Joanna Krupa wygadała się podczas wywiadu. Powiedziała o drugim dziecku, fani szaleją z radości

Joanna Krupa rok temu została mamą przeuroczej Ashy-Leigh. Gwiazda z wielką radością oddała się macierzyństwu, a fani dzięki mediom społecznościowym mogą śledzić życie rodzinne modelki. Ostatnio Krupa potwierdziła, że razem z mężem Douglasem planują drugie dziecko. Z tego artykułu dowiesz się: Czy Joanna Krupa planuje drugie dziecko Jakie zdanie na temat drugiego dziecka ma partner modelki Jak Joanna Krupa odnajduje się w roli mamy Joanna Krupa wspaniale odnajduje się w roli mamy. Gwiazda przyznała, że chciałaby, by jej ukochana córka miała rodzeństwo. Po roku od urodzenia Ashy gwiazda planuje drugą ciążę. Zobacz także: Jola i Wojtek nie wierzyli, że w swoim wieku odnajdą miłość. Dokument HBO GO przedstawił ich niesamowitą historię

Szkoła
05.12.2020 11:38 „Syn jest zastraszany przez wychowawczynię”. Matka prosiła o pomoc, dyrekcja nie reagowała

Syn miał być źle traktowany w szkole. Matka zgłaszała sprawę dyrekcji, ale sytuacja nie ulegała poprawie. Chłopiec stał się nerwowy, w domu opowiadał o tym, co mówiła do niego nauczycielka. Syn był zastraszany przez wychowawczynię – czytamy słowa kobiety na pomorska.pl. Kłopoty pojawiły się, kiedy z pracy odeszła nauczycielka syna. Matka twierdzi, że syn wielokrotnie był poniżany w szkole. O wszystko obwinia nową wychowawczynię, ale sprawa jest skomplikowana, bo nikt inny nie potwierdza jej słów. Wszystkiemu przyjrzała się prokuratura.

niemowlak
03.12.2020 14:25 Czy uważasz, że w Polsce powinno być więcej świadczeń socjalnych na dzieci?

Czy w naszym kraju powinniśmy wprowadzić dodatkowe świadczenia socjalne na dzieci? Zdania są podzielone. Jakie świadczenia do tej pory udało się wprowadzić w Polsce? Świadczenia socjalne na dzieci wywołują ogromne kontrowersje. Jedni wskazują, że powinno być ich zdecydowanie więcej, a te już istniejące powinny mieć znacznie szerszy charakter. Z drugiej strony są osoby, które uważają, że wszelaka pomoc państwa powinna zostać zlikwidowana, a rodzice sami powinni pracować i zarabiać na swoje dzieci.

kolorowe żyłki
01.12.2020 00:00 Pamiętacie kolorowe żyłki? Kiedyś dzieciaki godzinami mogły tworzyć przeróżne wzory

Kolorowe żyłki, nazywane również filofunami, były kiedyś hitem w każdej podstawówce. Na przerwach można było zobaczyć, jak dzieciaki plotą różnokolorowe sznurki i robią z nich przecudne wzory. Wielu z nas nosiło je później przy swoich kluczach. Ich plecenie zajmowało nas na całe godziny i dawało wiele rozrywki. Dla niektórych była to również forma relaksu. Pamiętacie je? Pamiętacie jeszcze kolorowe żyłki? Można je spotkać również pod nazwą filofun. Może ktoś z wam ma je jeszcze w swoim domu? Kiedyś dzieciaki spędzały długie godziny na ich pleceniu. Udało wam się coś z nich stworzyć?

hanna lis
28.11.2020 16:17 Hanna Lis przekazała druzgocącą wiadomość. Chodzi o jej córkę, współczujemy z całego serca pani Haniu

Hanna Lis w jednym z wywiadów dla Krzysztofa Ibisza wróciła wspomnieniami do czasów, kiedy miała zagrożoną ciążę. To, co usłyszała od lekarza podczas badania, z pewnością będzie pamiętać do końca życia. Wtedy słowa medyka nią wstrząsnęły. To co, może wyskrobiemy? Hanna Lis miała zagrożoną ciążę. Teraz jest szczęśliwą mamą dwójki córek, ale pierwszej o mały włos nie straciła. Najbardziej wstrząsające jest to, co powiedział jej lekarz podczas badania.

znaki zodiaku
24.11.2020 20:45 Od 13 lat jest w ciąży. Kobieta opublikowała rodzinne zdjęcia, internauci liczą jej dzieci

Kobieta od 13 lat jest w ciąży. Niemalże nieprzerwanie rodzi dzieci i jeszcze nie ma dość. Zdjęcia, które pokazała w mediach społecznościowych, zaskoczyły wielu internautów. Pod fotografiami jej obserwatorzy obrali dwie strony. Jedni uważają, że to już przesada, inni wspierają ją w podjętych decyzjach. Aż ciężko sobie wyobrazić zmęczenie tej 35-latki. Ta kobieta ewidentnie uwielbia być w ciąży, w przeciwnym wypadku zapewne nie zdecydowałaby się na tyle porodów z rzędu. To niesłychane, że od 13 lat nieprzerwanie rodzi dzieci. Pochodząca z Finlandii influencerka podzieliła się swoją historią w sieci.

Biedronka
17.11.2020 18:11 Pilna wiadomość do rodziców dzieci poniżej 8 roku życia. Chodzi o dodatkowe pieniądze

Dzieci poniżej ósmego roku życia mają prawo do dodatkowego świadczenia, które przyznawane jest w przypadku nagłego zamknięcia szkoły. To odpowiedź rzeczniczki MEN na wątpliwości prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, który prosił o pilną zmianę przepisów o funkcjonowaniu jednostek systemu oświaty – informuje Onet. Rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska odniosła się do jednego z przepisów, według którego rodzice dzieci do ósmego roku życia mają prawdo do zasiłku opiekuńczego. Co więcej, nie jest ważne, jaki zawód uprawiają rodzice.

15.11.2020 23:49 Nagranie z nauczania zdalnego trafiło do sieci. Nauczycielka wyzywa ucznia od idiotów

Skandaliczne nagranie krąży po sieci. Słychać na nim, jak podczas lekcji on-line nauczycielka upokarza ucznia. Nazywa go „idiotą”, „gówniarzem” i „dziadostwem”. Internauci są oburzeni, szkoła odmawia komentarza. Zdalne nauczanie stało się faktem we wszystkich typach szkół. Edukacja prowadzona on-line ma do siebie to, że łatwiej zarejestrować obraz i dźwięk z lekcji. Do sieci wyciekło właśnie nagranie z jednej z nich. Słychać na nim, jak podczas zajęć nauczycielka obraża uczniów.

Biedronka
15.11.2020 11:44 Masz dziecko? Czas jest tylko do końca listopada, możesz dostać dodatek do 500 plus

Dziecko wiąże się ze sporymi wydatkami. Dobry Start to świadczenie przyznawane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRPS) dla rodziców uczących się dzieci. W jego ramach można otrzymać dodatkowe 300 złotych na każdego ucznia w naszej rodzinie. Jednak czas na składanie wniosków powoli się kończy. Rodzice, macie czas jeszcze do końca listopada. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przypomina, że wnioski o dodatkowe pieniądze z programu Dobry Start można składać jeszcze tylko do końca miesiąca. W ramach świadczenia na każde uczące dziecko rodzice otrzymują dodatkowe 300 złotych.

Małgorzata Foremniak
08.11.2020 20:51 Małgorzata Foremniak drży o syna, wszystko miało być zupełnie inaczej. Adoptowała go podczas drugiego małżeństwa

Małgorzata Foremniak martwi się o przyszłość jednego ze swoich dzieci, adoptowanego syna Patryka. Kobieta postanowiła dać mu nad głową własny dach podczas drugiego małżeństwa.Małgorzata Foremniak drży o swojego syna. Adoptowała go, gdy była jeszcze w związku z małżeńskim z Waldemarem Dzikim. Jedna z osób z bliskiego otoczenia aktorki zdradza, że wszystko miało wyglądać zupełnie inaczej, ale pomimo tego nadal się nie poddaje: Małgosia nie odpuszczała.

znaki zodaki
30.10.2020 23:20 Marcin: „Mam kochankę, ale nigdy nie zostawię dla niej żony. Jedna rzecz mnie przy niej trzyma, nie chodzi o dzieci”

Marcin szczerze przyznał, że mimo iż od kilku lat regularnie spotyka się ze swoją kochanką, nigdy nie zdecyduje się na zostawienie swojej żony. Powodem jego decyzji nie tylko jest dobro dzieci. Mężczyzna wyjaśnia, z czego nie mógłby zrezygnować: –Mam kochankę, ale nigdy nie zostawię dla niej żony. Jedna rzecz mnie przy niej trzyma, nie chodzi o dzieci. Marcin przyznaje, że spotyka się ze swoją kochanką już 4 lata. Kobieta jest od niego młodsza i jest stanu wolnego. W końcu, po tylu latach spotkań kobieta przyznała, że chciałaby, by mężczyzna zostawił dla niej żonę. Okazuje się jednak, że mężczyzna ma kilka powodów dla których, jak twierdzi, nigdy tego nie zrobi.

kobiety
27.10.2020 21:36 Kobiety z niepełnosprawnymi dziećmi pojawiły się pod sejmem. Powiedziały całą prawdę o pomocy od rządu

Kobiety z niepełnosprawnymi dziećmi pojawiły się pod sejmem. Ich obecność była reakcją na wypowiedź minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg na temat wsparcia dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi. Matki powiedziały, jak tak naprawdę wygląda ich sytuacja.Kobiety z niepełnosprawnymi dziećmi pojawiły się pod sejmem, by wyrazić swoje zdanie na temat faktycznej pomocy ze strony państwa. Oni nie mają pojęcia o sytuacji osób z niepełnoprawnościami – mówi jeden z uczestników konferencji prasowej.

dzieci
15.10.2020 10:00 Darmowe obiady i śniadania dla wszystkich dzieci w szkołach? Popierasz?

System mógłby działać tak, że opłata byłaby symboliczna, a dzięki niej i pomocy państwa każde dziecko mogłoby jeść w szkole. Jak takie rozwiązanie wyglądałoby w praktyce?Dzieci, których rodzice pracują tak, że nie mają kiedy przygotować obiadu, muszą jeść w szkole ciepłe posiłki. Zazwyczaj jest to dość kosztowne. Uczniowie, zamiast zdrowej przekąski, nierzadko wybierają słodkości ze szkolnego sklepiku, z kolei obiady nie należą do najtańszych. A co jeśli za symboliczną opłatą rodzica każde dziecko mogłoby codziennie jeść śniadanie i obiad w szkole?

Anna Lewandowska
13.10.2020 21:13 Lewandowska opublikowała zdjęcie z ciążowym brzuszkiem. Fanki oszalały, „Trzecie dziecko”?

Anna Lewandowska jest uwielbianą polską sportsmenką. Żona Roberta Lewandowskiego została mamą już dwa razy. Czy to możliwe, że gwiazda spodziewa się trzeciego dziecka?Anna Lewandowska opublikowała zdjęcie, które dosłownie zelektryzowało fanów. Gwiazda pozuje na fotografii, obejmując swój malutki, ciążowy brzuszek. Fani byli mile zaskoczeni, a zdjęcie rozbudziło ich ciekawość. Od razu zaczęli pytać: – Trzecie dziecko?

Dzieci
13.10.2020 10:35 Kategoryczny zakaz używania telefonów w szkole, popierasz?

Telefony to nasza codzienność. Bez nich nie wychodzimy z domu, praktycznie się z nimi nie rozstajemy. Takie same nawyki przyjęły nasze dzieci, które noszą swoje smartfony do szkoły, tak samo, jak my zabieramy je do pracy. Kłopot w tym, że dzieci potrafią korzystać z nich na lekcji i to nie tylko w celach naukowych. Do tego dochodzi chwalenie się modelami, budowanie relacji za pomocą social mediów czy spędzaniu przerw z nosem w ekranie. Czy zakaz używania telefonów w szkole byłby słuszny?Z pewnością są podstawy do tego, żeby rozważać, jakie podejście do telefonów mają nasze dzieci. Ich pokolenie od małego jest przyzwyczajone do obecności smartfona i jego możliwości. Pociechy mogą mieć kłopot z uzależnieniem, nad którym nie panują nawet w trakcie lekcji. Zakaz rozwiązałby problem?

12.10.2020 16:28 Sprytny pomysł na prezent dla twojego dziecka

Ilość zabawek na sklepowych półkach przyprawia o zawrót głowy. Wybór prezentu dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym to proste zadanie, dopóki nie pojawią się pytania: czy lubi akurat tego superbohatera? czy ma już te puzzle lub grę planszową? czy spodoba mu się ta gra na konsolę? czy ma taką figurkę, pluszaka, model samochodu? jaki rozmiar ubrań nosi (jeśli zamierzamy kupić t-shirt lub bluzę)? Oczywiście zachowując paragon zwykle możemy wymienić nieudany prezent na coś innego, ale nic nam nie zastąpi radości dziecka, które dostało świetny prezent, jakiego się nie spodziewało. Nasza propozycja będzie wspaniałą niespodzianką dla większości dzieci w wieku 7-12 lat. O czym mowa? Domowe laboratorium dla małego geniusza Domowe laboratorium SmartBee >zobacz< to nie tylko zabawa, lecz także nauka i poznawanie świata. Podstawowe zjawiska fizyczne i chemiczne zachwycają wszystkich ludzi od wieków, tym bardziej zainteresują dziecko, które jest na etapie fascynacji doświadczeniami. Taki prezent pozwoli rozwijać pasje, zaspokoić naturalną ciekawość i poszerzyć wiedzę. W pudełku znajdziecie wszystko, co potrzebne do samodzielnego wykonania doświadczenia. Dzięki zrozumiałej instrukcji z obrazkami, z przeprowadzeniem eksperymentu poradzą sobie nawet najmłodsze dzieci, ale najlepszą zabawą będzie wspólne eksperymentowanie.

międzynarodowy dzień dziewczynek
11.10.2020 23:46 Dziś Międzynarodowy Dzień Dziewczynek. Bądźcie silne i spełniajcie marzenia

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek został ustanowiony w 2011 roku przez ONZ. To, że znalazł się w kalendarzu, nie jest przypadkowe. Organizacja w ten sposób chciała zwrócić uwagę, ile trudności napotykają dziewczynki w drodze do dorosłości. Od najmłodszych lat wiele z nich musi mierzyć się z przemocą i walczyć o swoje prawa. Międzynarodowy Dzień Dziewczynek obchodzimy właśnie dzisiaj. To ważne święto przypomina młodym kobietkom wchodzącym w dorosłość, że są silne, dzielne i mogą sięgać po swoje marzenia. Ta data wiąże się także ze świadomością, ile na przestrzeni lat kobiety włożyły pracy, by były traktowane na równi z płcią przeciwną.

rodzice
08.10.2020 18:31 Ogrom sprawdzianów i kartkówek, dzieci nie mają się kiedy uczyć. Rodzice mówią dość

Rodzice zwracają uwagę, że ich dzieci coraz częściej nie wyrabiają się z nauką na wszystkie przedmioty. Wiedza dzieci w szkołach regularnie jest sprawdzana poprzez liczne kartkówki czy sprawdziany. Ludzie żyją w stresie przed ponownym zamknięciem szkół i powrotu do nauki zdalnej, a ogrom testów tylko to podkręca.Rodzice coraz częściej zastanawiają się nad problemem ogromu sprawdzianów i kartkówek w szkole. W dzisiejszych czasach dzieci mają mnóstwo materiału do nauki, co spotyka się z niezadowoleniem rodziców, ale też samych nauczycieli. Wielu z nich uważa, że to wina programu nauczania. Uważacie, że powinno być ich mniej, czy wręcz przeciwnie?

dzieci
04.10.2020 21:10 Dzieci odwiedzają go i umierają, nie żyje już 80 osób. Niewiarygodne, co robi z nimi mężczyzna

Nie żyje już 80 dzieci, które pojawiły się w domu mężczyzny. Każde dziecko, które go odwiedza, jest skazane na ten sam, dramatyczny los. Ta historia przyprawia o dreszcze. Dzieci odwiedzają mężczyznę w jego domu. Później umierają. Aż trudno uwierzyć, co z nimi robi. Nie żyje już 80-cioro maluchów, a ta ilość cały czas może się powiększyć. Niezwykłe doniesienia o mężczyźnie obiegły media. Nikt nie może w to uwierzyć.

dzieci
03.10.2020 16:35 Utrzymywanie swoich dzieci do ślubu. Popierasz?

Dzieci to nasze oczka w głowie. Mimo że w końcu się usamodzielniają i mogą sobie poradzić bez wsparcia rodziców, wielu rodzicieli nadal chce dokładać się do ich utrzymania. Wielu młodych się na to zgadza, żyjąc w przekonaniu, że sytuacja może się zmienić tylko po ślubie. Co uważacie?Życie na garnuszku rodziców dla niektórych byłoby zawstydzające. Są wśród nas jednak tacy, którzy uważają, że jest to rodzaj opieki, którą rodzice darzą swoje dziecko, aż ono nie przejdzie pod opiekę kolejnej osoby, czyli małżonka, który najprawdopodobniej przejmie obowiązek finansowania od rodzicieli.

BENEDYKT XVI
02.10.2020 18:10 Porażające wiadomości z południa Polski. Trwa dramatyczna walka o życie, wszyscy ślą modlitwy

Wiadomości, które napływają z południa kraju, przyprawiają o gęsią skórkę. Trwa walka o życie. Służby ratunkowe były zmuszone podjąć odpowiednie kroki. Teraz wszyscy pogrążeni są w smutku i modlą się o pozytywne skutki pracy ratowników. Wstępne ustalenia głoszą, że stan poszkodowanych jest ciężki. Wkrótce można spodziewać się kolejnych informacji.Informacje, które napłynęły z południa Polski, są dramatyczne. Doszło do poważnego wypadku, którego przyczyny są w trakcie ustalania. Po otrzymanej wiadomości służby ratunkowe bezzwłocznie pojawiły się na miejscu i podjęły odpowiednie kroki. Trwa walka o życie dzieci.