Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie bała się zostać wyśmiana. Przezwyciężyła przeciwności losu dla swoich dzieci
Oktawian Góral
Oktawian Góral 09.02.2021 08:21

Nie bała się zostać wyśmiana. Przezwyciężyła przeciwności losu dla swoich dzieci

Mary Ann
Domena publiczna

Ta kobieta udowodniła, że dla dzieci jest w stanie znieść naprawdę wiele. Chora na nieuleczalną chorobę postanowiła pozwolić się obśmiewać. Wszystko po to, aby zarobić na utrzymanie swoich pociech. Niesamowita historia chwyta za serce.

Ta historia porusza do łez. To, co kobieta była w stanie przejść, aby zapewnić byt swoim dzieciom, odbiera mowę. Niezwykła historia chorej na akromegalię, która dała się upokorzyć i obśmiewać, tylko po to, by zarobić pieniądze dla dzieci.

Wszystko dla dzieci

Kobieta musiała zmagać się z niesamowitym upokorzeniem, obśmiewaniem i drwinami. Wszystko przez to, w jaki sposób potraktował ją los. Kobieta od samego początku miała pod górkę. Jednak najgorsza okazała się choroba, na którą zapadła Mary Ann.

Kobieta przyszła na świat w 1874 roku w Londynie, w bardzo biednej rodzinie. Miała 7 rodzeństwa. Przez wychowywanie się w tak licznej rodzinie, musiała szybko stanąć na nogi i zacząć samodzielnie zarabiać. Postanowiła zostać pielęgniarką w jednym z londyńskich szpitali.

Jej historia zaczęła przypominać normalne życie kobiety tamtych czasów. W wieku 29 lat poznała mężczyznę i wyszła za mąż. Na świat przyszła 4 dzieci, które były wynikiem miłości między Mary Ann a Thomasem Bevenem.

Choroba Mary Ann

Mary Ann zachorowała. Początkowo lekarze nie wiedzieli co dzieje się z kobietą. Zaczęły jej doskwierać bóle migrenowe oraz bóle stawów i mięśni. Wygląd kobiety zaczął się zmieniać. Mary przestała przypominać dawną siebie. Jak wiemy dziś, chorowała na akromegalię.

Czym jest tajemnicza choroba? Jak podaje portal Onet, choruje na nią około 70 osób na milion. Choroba niesie za sobą zmiany w wyglądzie – przerost uszu, nosa, dłoni i stóp. Chorzy na akromegalię wyróżniają się swoim wyglądem wśród społeczeństwa.

Z czasem zaczynają wyróżniać się swoim wyglądem – ich postura jest większa od przeciętnej, a nienaturalnie zaostrzona żuchwa sprawia, że twarz nabiera groźnego wyrazu – podaje Onet.

Kolejny cios

Mary Ann mogła liczyć na wsparcie swojego męża, który mimo zmian w wyglądzie kobiety, opiekował się nią i wspierał ją w życiowych trudnościach. Niestety, po 11 wspólnego pożycia Thomas Beven zmarł. Kobieta została wdową bez pieniędzy na utrzymanie siebie i dzieci.

Wygląd, do jakiego doprowadziła choroba, sprawił, że nie mogła znaleźć żadnej pracy. Zdarzały się nawet sytuacje, że obcy ludzie na ulicy zaczepiali i obśmiewali kobietę. Ta nie miała wyjścia. Postanowiła wziąć udział w konkursie na najbrzydszą kobietę. Kobieta, aby zdobyć fundusze na utrzymanie dzieci pozwoliła się publicznie upokorzyć.

Jak podaje portal Onet, Mary Ann konkurs wygrała. W 1920 roku dostała zaproszenie do wzięcia udziału w programie rozrywkowym Dreamland na Coney Island w USA. Podczas przedstawień musiała zakładać ubrania podkreślające jej przerośnięte ciało i męskie rysy.

Kobieta zmarła w 1933 roku, w wieku zaledwie 59 lat. Jak informuje Onet, osoby chore na akromegalię żyją nawet o 1/3 krócej niż reszta społeczeństwa. Obecnie wcześnie zdiagnozowaną chorobę można leczyć, a rozwój zmian zahamować, jednak na początku XX-wieku nie było to możliwe.

Matki są w stanie wiele zrobić dla swoich dzieci. Przyjście potomstwa na świat zupełnie zmienia życie każdej kobiety, jedna z nich postanowiła pokazać, z czym naprawdę wiąże się macierzyństwo, więcej możecie przeczytać >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

Mary_Ann_Bevan

Kobieta udowodniła, że dla dzieci jest w stanie znieść naprawdę wiele.

Mary Ann

Chora na nieuleczalną chorobę postanowiła pozwolić się obśmiewać.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego