Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Powstało niebieskie wino. Przywodzi na myśl Lazurowe Wybrzeże
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 06.08.2018 12:33

Powstało niebieskie wino. Przywodzi na myśl Lazurowe Wybrzeże

Niebieskie wino
Fot. Instagram @clemmb18

Niebieskie wino Vindigo, które podbija Instagram jest w 100% naturalne. Powstaje w Andaluzji i wygląda bardzo zachęcająco. Z czego jest zrobione? Przeczytajcie.

Trunek to całkowita nowość na winiarskim rynku. Może wywołać nie lada zamieszanie. Nowy kolor wina to coś zupełnie innego niż nowy smak. Teraz dopiero się zacznie.

Jak powstaje niebieskie wino?

Powstaje ono ze szczepu białych winogron chardonnay. Czemu zawdzięcza swój niesamowity kolor? Odpowiedniemu przefiltrowaniu. Cały myk polega na tym, że przez pulpę z czerwonych winogron przepuszczamy miąższ z białych winogron. Zawarte w skórkach tych pierwszych, antocyjany nadają naszemu winu niebieską barwę. No proszę, jakie to proste. Za jego wynalezienie odpowiedzialny jest francuski producent, Rene Le Bail. Zobaczymy czy uda mu się zdobyć wystarczająco dużo klientów, aby wino mogło rozpocząć ekspansję w Europie.

Gdzie kupić niebieskie wino?

We francuskiej miejscowości Sète. Jego cena oscyluje w granicach 12- 18 euro. W smaku jest ono aromatyczne i przywodzi na myśli jeżyny oraz poziomki. Wyczuwalne są także marakuja i wiśnia. Wino idealnie sprawdzi się w roli apertifu w letnie miesiące. Mieliśmy już do czynienia z barwionymi trunkami na bazie winogron, jednak jak sama nazwa wskazuje, były on barwione. Najczęściej za pomocą środka zwanego indygo. Teraz mamy do czynienia z produktem naturalnym. To zasadnicza różnica.

Jego kolor jednoznacznie kojarzy się z Lazurowym Wybrzeżem. Położone jest ono we Francji, a dokładnie w Prowansji u wybrzeża Morza Śródziemnego. Kto nie był, musi to nadrobić. Najlepiej z kieliszkiem Vindigo. Miejsce zapiera dech w piersiach, podobnie jak kolor wody, która je otacza.

Dajcie znać, czy dalibyście się skusić na niebieskie wino. Jesteśmy też ciekawi, jakie inne kolory tego napoju alkoholowego wyobrażacie sobie w swoich głowach. W dzisiejszych czasach – wszystko jest możliwe. Definitywnie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Niebieskie kino
Niebieskie wino

ZOBACZ TEŻ:

  1. Frose – najmodniejszy koktajl tego lata. Idealny na piątkowy wieczór
  2. Ile waży Anna Mucha? Aktorka mieści się w sukienkę 6-letniej córki
  3. 12 sławnych Polaków, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim [ZDJĘCIA]

źródło: elle.pl

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?