Pogoda

pogoda
26.12.2021 09:39 Pogoda: Pilne alerty IMGW

Choć pogoda w te Święta wydaje się lepsza niż w latach poprzednich, bo w większości miejsc wreszcie mamy śnieg, to pod pewnymi względami jest jednak mniej przyjemna. Polskę nawiedziły bowiem wyjątkowe mrozy. Alarmuje o nich Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Minusowe temperatury będą dochodziły bowiem do takich wartości, że warto na siebie szczególnie uważać.

imgw
23.12.2021 20:25 Pilny komunikat dla sześciu województw. Nagle alerty trafiły do Polaków, trzeba uważać

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pogodowy dla części terenów aż sześciu województw. Wszystko w związku ze spodziewanymi opadami śniegu. Ostrzeżenia mają obowiązywać do 24 grudnia.

pogoda
20.12.2021 09:13 Prognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek w ciągu dnia możemy spodziewać się zaskakująco dużego spadku temperatur powietrza w całej Polsce. Według prognozy pogody IMGW, przez pierwsze dni tygodnia towarzyszyć nam będą opady deszczu ze śniegiem. W całym kraju termometry pokażą niesamowicie niską temperaturę. W niektórych regionach Polski odnotowane zostanie nawet minus 11 stopni Celsjusza. Przedstawiamy, jak wygląda prognoza pogody na poniedziałek.

pogoda
17.12.2021 09:18 Pogoda na piątek

Pogoda na piątek zapowiada się pod znakiem opadów śniegu – szczególnie na wschodzie i południu Polski, gdzie mogą też pojawić się deszcze ze śniegiem. IMGW informuje, że północna oraz wschodnia Europa znajdują się w zasięgu niżów znad Oceanu Arktycznego i północno-zachodniej Rosji, z którymi związane są fronty atmosferyczne. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na wschodzie do 6 st. C na zachodzie i na wybrzeżu, na Podhalu odnotujemy około 0 st.C.

pogoda
16.12.2021 09:11 Pogoda na czwartek

Pogoda na czwartek. Musimy przygotować się na przelotne opady deszczu i porywisty wiatr. Tylko w niektórych regionach Polski pojawią się przejaśnienia. – Po tych mrozach występujących całą dobę to te dni przyniosą nam trochę ulgi i będzie można ubrać się nieco lżej. Jednak trzeba uważać na wiatr, który przez najbliższe dni może być chwilami porywisty – ostrzegł synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik.

Kiedy spadnie śnieg
07.12.2021 08:47 Pogoda na najbliższe dni. W części kraju temperatura spadnie do -14 stopni

Choć do tej pory trudno było poczuć nadchodzącą zimę, teraz da ona o sobie znać. Pogoda w najbliższych dniach będzie bowiem wyjątkowo mroźna. Na znaczne ochłodzenie powinni się przygotować wszyscy mieszkańcy Polski. Jedni będą mieli co prawda nieco cieplej od drugich, dlatego najgrubsze płaszcze powinni wyciągnąć mieszkańcy Suwalszczyzny. Całe szczęście nie na długo.

24.11.2021 08:35 Pogoda na środę

Środa upłynie mieszkańcom większości obszarów Polski pod znakiem iście jesiennej pogody – synoptycy spodziewają się bowiem zachmurzenia oraz opadów. Nad ranem sytuację mogą także komplikować utrudniające widoczność mgły.

pogoda
23.11.2021 09:20 Pogoda na wtorek

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał najnowsze informacje na temat sytuacji pogodowej w Polsce. Synoptycy ostrzegają między innymi przed intensywnymi opadami – tak deszczu jak i śniegu – oraz niskimi temperaturami.

18.11.2021 08:43 Pogoda na czwartek. Synoptycy nie mają dobrych wiadomości

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazali najnowsze informacje na temat sytuacji pogodowej w Polsce. Niestety, iście jesienna aura po raz kolejny da się we znaki wszystkim mieszkańcom kraju. Niezbędne będą tym samym ciepłe ubrania, a także parasole.

pogoda
08.11.2021 23:23 TVN poinformował, czego możemy spodziewać się w najbliższych dniach. Pogoda nie będzie nam sprzyjać

TVN opublikował ważną prognozę dla całej Polski na najbliższe dni. Pogoda w najbliższych dniach będzie ulegać zmianom, niestety odczujemy konsekwencje jesiennych chłodów i deszczy. Niż Rudolf przesuwa się na północny wschód, więc jest szansa na przerwę w opadach deszczu. Nad Polskę nadciągnie wyż znad Niemiec. Z północy może napłynąć arktyczne powietrze, które wpłynie na obniżenie temperatur nawet do 0 stopni Celsjusza nocą.

pogoda
08.11.2021 10:00 Pogoda na poniedziałek

Synoptycy przekazali najnowsze informacje na temat sytuacji pogodowej w Polsce. Pierwszy dzień kolejnego tygodnia roku upłynie tym samym pod znakiem przelotnych opadów (głównie deszczu) oraz znacznego zachmurzenia. Wychodząc z domu, koniecznie weźcie ze sobą parasol.

Warszawa
03.11.2021 18:08 Do Polski nadchodzi front, jutro będzie bardzo nieprzyjemnie

Po dość ciepłym i pogodnym weekendzie pogoda w Polsce ma ulec znacznemu pogorszeniu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed ulewami, burzami i silnymi wichurami. IMGW wydał komunikat, z którego wynika, że kolejne dni zapowiadają typowo jesienną, zimną, deszczową i wietrzną pogodę. Wszystko przez front, idący od zachodu. Co nam przyniesie?

pogoda
25.10.2021 00:38 Termometry w listopadzie pokażą 30 stopni. Istne szaleństwo pogodowe w Europie, upał dotrze też do Polski

Ostatnio pogoda w Polsce nas nie rozpieszczała, ale wszystko może się zmienić: w listopadzie temperatury w Europie mogą sięgnąć nawet 30 stopni, a ocieplenie dotrze też do naszego kraju. Niż Hendrik przyczynił się do załamania pogody w Polsce – w wyniku niszczycielskich wichur i nawałnic, które przyniósł, zginęły aż cztery osoby. Na szczęście koniec miesiąca zapowiada się wyjątkowo ciepły. W okolicach Półwyspu Iberyjskiego termometry mogą pokazać 29-32 stopni Celsjusza. Wysokie temperatury dotrą też do Polski.

wiadomość
21.10.2021 23:25 W dużym polskim mieście zamknięto park i cmentarze. Wszystko przez pogodę

Jak informuje onet.pl, gdański magistrat podjął decyzję o zamknięciu wszystkich cmentarzy komunalnych, a także Parku Oliwskiego. Taki stan rzeczy obowiązuje do odwołania. Wszystko z powodu pogody i wichur szalejących w całym kraju. Według synoptyków pogoda w najbliższym czasie nie będzie miała zamiaru nas rozpieszczać, zatem władze Gdańska podjęły decyzję o wykonanie stanowczych kroków.

pogoda
21.10.2021 09:47 Koszmarne wiadomości z samego rana. Specjaliści nie pozostawiają złudzeń, pilne ostrzeżenie dla Polski

Czwartek (21 października) upłynie mieszkańcom większości terenów Polski pod znakiem aury, której daleko do złotej jesieni. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują bowiem o niepokojących zjawiskach pogodowych, które spodziewane są w ciągu najbliższych kilku godzin. W związku z tym wydano również odpowiednie ostrzeżenia.

pogoda
20.10.2021 14:52 Najbliższe godziny w Polsce nie będą należały do spokojnych. Zbliża się wichura

W sieci właśnie pojawiła się informacja o zbliżającej się wichurze. Jak przekazuje onet.pl, czeka nas silne uderzenie wiatru, którego prędkość może osiągnąć nawet 100 km/h. Szczególnie narażona jest zachodnia i południowa część kraju, a także Pomorze. Wkrótce możemy spodziewać się załamania pogody, spowodowanego głębokimi układami niskiego ciśnienia, docierającymi nad Skandynawię. Zwłaszcza w czwartek mieszkańcy kraju odczują skutki.

pogoda
18.10.2021 09:48 Pogoda na poniedziałek

Pierwszy dzień nowego tygodnia nie przyniesie oczekiwanej przez wielu poprawy aury. W większości kraju znów spodziewane są bowiem przelotne opady, którym towarzyszyć będzie znaczne zachmurzenie. W niektórych miejscach jest jednak szansa na przejaśnienia.

17.10.2021 12:11 Pogoda na niedzielę. Nie będzie warunków na długie spacery

Niedziela upłynie pod znakiem iście jesiennej pogody. Niestety jednak, dla części mieszkańców kraju nie będzie ona złota. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazali właśnie mediom najnowsze ustalenia na temat dzisiejszej aury.

Zmiany na cmentarzach
17.10.2021 00:06 Pogoda na Wszystkich Świętych. Czy 1 listopada zaświeci słońce?

Zbliża się Wszystkich Świętych. Wielu Polaków wyruszy wtedy na groby swoich bliskich. Dlatego tak ważną kwestią jest, jaka pogoda będzie 1 listopada. Czy będziemy mogli liczyć na słońce? Prognoza pogody na 1 listopada 2021 roku dla wielu osób może być zaskakująca. Nietypowe dla listopada będą zwłaszcza temperatury.

pogoda
12.10.2021 13:11 Synoptycy zapowiadają ochłodzenie, deszcz i deszcz ze śniegiem w całym kraju

Wtorek nie będzie rozpieszczał mieszkańców Polski. Zgodnie z przewidywaniami meteorologów na terenie całego kraju wystąpią bowiem opady – deszczu lub też jego miksu ze śniegiem. Na jednym z obszarów spodziewany jest również śnieg. Lepiej nie wychodzić z domu bez czapki.

pogoda
07.10.2021 20:25 Zacznie się już w weekend. IMGW pilnie ostrzega. Wiadomo, gdzie trzeba najbardziej uważać

Wg informacji IMGW nadchodzący weekend będzie znacznie chłodniejszy niż poprzednie. Termometry mają wskazywać maksymalnie 15 stopni Celsjusza, a w nocy można spodziewać się przygruntowych przymrozków. Z kolei od wtorku nad Polską ma kształtować się niż wpływający z Europy Północnej. Eksperci IMGW informują, że w niektórych częściach kraju popada deszcz, natomiast w górach można spodziewać się opadów śniegu.

Pogoda
05.10.2021 11:27 IMGW wydało nagły komunikat. Wiadomo, gdzie już dziś będzie najniebezpieczniej. Trzeba uważać

Pogoda na 5 października 2021 roku zapowiada się burzowo i wietrznie. Państwowy instytut badawczy IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i opadami deszczu. Prognoza pogody w Polsce na najbliższe dni przedstawia skrajne warunki: w niektórych regionach zapowiadane są typowo letnie, wysokie temperatury – w innych duże ochłodzenie, burze i wiatr sięgający 100 km/h.

24.09.2021 09:34 Pogoda na piątek. IMGW ostrzega

Mimo że piątek upłynie dla części mieszkańców kraju pod znakiem rozpogodzeń, dzień ten będzie jednocześnie wyjątkowo wietrzny, porywy wiatru mogą bowiem osiągać miejscowo ponad 100 kilometrów na godzinę oraz być wyjatkowo niebezpieczne. Co jeszcze czeka nas przed weekendem?

Pogoda
20.09.2021 09:31 Pogoda na poniedziałek zapowiada się burzowo i deszczowo

Pogoda na poniedziałek nie zapowiada się najlepiej. Jak podają meteorolodzy, początek tygodnia upłynie pod znakiem chłodnej temperatury, deszczu i burz. Przez cały dzień ciśnienie będzie wzrastać, a szczególnie osoby wrażliwe na zmiany pogody, mogą narzekać na słabe samopoczucie. Pogoda w ostatnich dniach nie przypomina pięknej złotej jesieni. Choć początek września obfitował w słoneczne dni, teraz nastąpiła spora zmiana. Deszcze i chłodne temperatury będą towarzyszyć nam na początku rozpoczynającego się tygodnia.

pogoda
18.09.2021 12:35 Pogoda na sobotę

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla czterech województw przed intensywnymi opadami deszczu. Synoptycy zapowiadają, że dziś, tj. w sobotę, 18 września pogoda w całym kraju nie będzie nas rozpieszczać. Opady będą zanikać dopiero w nocy z soboty na niedzielę. Przedstawiciele IMGW podali na Twitterze ostrzeżenie przed obfitymi opadami deszczu. W jednym z regionów kraju woda może sięgać 55 mm.

pogoda
15.09.2021 18:33 Prognoza pogody na najbliższe dni, nadchodzą chłody

Przewidywania synoptyków potwierdziły to, czego obawialiśmy się najbardziej – kolejnych letnich dni doczekamy się dopiero w przyszłym roku. W ciągu najbliższych kilkunastu dni słupki termometrów spadną bowiem do wartości oscylujących około zera stopni Celsjusza.

danuta orzechowska
13.09.2021 00:38 Centrum Zarządzania Kryzysowego bije na alarm. Wiadomo, który region jest poważnie zagrożony

W związku z niezwykle intensywnymi opadami deszczu, na obszarze dopływów Odry może dojść do nagłego wzrostu wód. Sytuacja dotyczy części terenów województwa opolskiego. Tamtejsze Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało w tej sprawie niepokojący komunikat. Specjaliści oszacowali prawdopodobieństwo wystąpienia anomalii.

Biedronka
12.09.2021 19:24 Pilny apel IMGW. Sytuacja w Polsce może być niebezpieczna. Lepiej zabezpieczyć cenne przedmioty

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla obszarów, położonych w większości polskich województw. Wszystko w związku przewidywanymi burzami, którym towarzyszyć będą opady gradu. Na co powinniśmy się przygotować?