Polska

liczba ludności w Polsce
30.01.2023 15:43 GUS ogłosił, jaka jest liczba ludności w Polsce. Dane nie napawają optymizmem

Malejąca liczba ludności w Polsce od kilku lat spędza ekspertom sen z powiek. Teraz GUS przedstawił najnowsze dane. Prognoza jest mocno niepokojąca, pandemia jeszcze pogorszyła sprawę. Od 10 lat jesteśmy na minusie, jeśli chodzi o przyrost naturalny w Polsce. Teraz sprawy mają się jednak znacznie gorzej. GUS właśnie przedstawił dane z końca 2022 roku. Ponura prognoza nie pozostawia złudzeń, na szali stoi ciągłość pokoleń, możemy odczuć przykre konsekwencje.

imgw
23.12.2021 20:25 Pilny komunikat dla sześciu województw. Nagle alerty trafiły do Polaków, trzeba uważać

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pogodowy dla części terenów aż sześciu województw. Wszystko w związku ze spodziewanymi opadami śniegu. Ostrzeżenia mają obowiązywać do 24 grudnia.

KORONAWIRUS W POLSCE
19.12.2021 16:37 Demonstracje w całej Polsce. Sejm przyjął ustawę medialną

W kilkudziesięciu miastach całej Polski odbędą się dziś manifestacje w obronie wolnych mediów, wywołane piątkowym odrzuceniem przez Sejm weta Senatu w sprawie tak zwanego lex TVN. Najliczniejsza z manifestacji spodziewana jest w Warszawie – weźmie w niej udział między innymi przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

24.11.2021 08:35 Pogoda na środę

Środa upłynie mieszkańcom większości obszarów Polski pod znakiem iście jesiennej pogody – synoptycy spodziewają się bowiem zachmurzenia oraz opadów. Nad ranem sytuację mogą także komplikować utrudniające widoczność mgły.

pogoda
23.11.2021 09:20 Pogoda na wtorek

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał najnowsze informacje na temat sytuacji pogodowej w Polsce. Synoptycy ostrzegają między innymi przed intensywnymi opadami – tak deszczu jak i śniegu – oraz niskimi temperaturami.

18.11.2021 08:43 Pogoda na czwartek. Synoptycy nie mają dobrych wiadomości

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazali najnowsze informacje na temat sytuacji pogodowej w Polsce. Niestety, iście jesienna aura po raz kolejny da się we znaki wszystkim mieszkańcom kraju. Niezbędne będą tym samym ciepłe ubrania, a także parasole.

pogoda
15.11.2021 12:10 Zanieczyszczenie powietrza i przedwczesne zgony. Polska nie ma powodu do dumy

Europejska Agencja Środowiska opublikowała najnowszy raport, w którym przekazała informację o śmiertelności spowodowanej zanieczyszczeniem powietrza pyłem zawieszonym w Unii Europejskiej. Na czele rankingu plasuje się Polska, gdzie odsetek zmarłych w stosunku do ogólnej liczby ludności jest największy. Tylko w 2019 roku w całej Unii odnotowano ponad 300 tysięcy zgonów. O szczegółach raportu poinformował między innymi Polsat News.

Kiedy spadnie śnieg
09.11.2021 23:33 Kiedy spadnie śnieg? Poznaliśmy prognozy

Z każdym dniem robi się coraz chłodniej. Synoptycy prognozują coraz większe obniżenie temperatur. Prognoza pogody dla Polski zapowiada się więcej typowo jesiennie. Kiedy spadnie śnieg? Specjaliści podali już termin! Meteorolodzy są zgodni: wpływ zimnego powietrza, docierającego nad Polskę, może już niedługo wywołać bardzo niskie temperatury, nieprzekraczające 0 stopni Celsjusza – a co za tym idzie, opady śniegu.

sanepid
09.11.2021 15:59 Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Poszukiwany mężczyzna nie żyje, policja znalazła ciało

Poszukiwany od kilku dni 22-letni mieszkaniec Osiecznej (na terenie powiatu leszczyńskiego w województwie wielkopolskim) nie żyje. Miejscowi policjanci odnaleźli jego ciało przy jednej z polnych dróg pod Czempiniem.

pogoda
08.11.2021 10:00 Pogoda na poniedziałek

Synoptycy przekazali najnowsze informacje na temat sytuacji pogodowej w Polsce. Pierwszy dzień kolejnego tygodnia roku upłynie tym samym pod znakiem przelotnych opadów (głównie deszczu) oraz znacznego zachmurzenia. Wychodząc z domu, koniecznie weźcie ze sobą parasol.

Warszawa
03.11.2021 18:08 Do Polski nadchodzi front, jutro będzie bardzo nieprzyjemnie

Po dość ciepłym i pogodnym weekendzie pogoda w Polsce ma ulec znacznemu pogorszeniu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed ulewami, burzami i silnymi wichurami. IMGW wydał komunikat, z którego wynika, że kolejne dni zapowiadają typowo jesienną, zimną, deszczową i wietrzną pogodę. Wszystko przez front, idący od zachodu. Co nam przyniesie?

las
01.11.2021 20:24 TVN przekazało koszmarną informację. Pilny apel obiegł sieć. Wszyscy powinni wiedzieć

W dniu Wszystkich Świętych sieć obiegł niezwykły apel polskich leśników. Nawołują oni bowiem Polaków o zaprzestanie zaśmiecania lasów – tam bowiem, szczególnie w okolicach pierwszych dni listopada, pojawiają się setki kilogramów śmieci.

dziewczynka
31.10.2021 23:25 Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje 41-latek

TVP poinformowała o tragicznym finale poszukiwań 41-letniego taternika, który w sobotę zaginął w Tatrach Wysokich. Szczegóły akcji przedstawiło w mediach społecznościowych słowackie Górskie Pogotowie Ratunkowe – Horská záchranná služba.

cmentarz
31.10.2021 21:25 Czego nie wolno robić na cmentarzach? Tysiące Polaków co roku popełnia karygodny błąd

Cmentarze odwiedzane są co roku przez miliony Polaków – wzmożony ruch widać jednak szczególnie w okolicach pierwszego dnia listopada. Nie wszyscy nawiedzający groby wiedzą jednak, że na terenie nekropolii – zarówno największych, jak i skupiających zaledwie kilka nagrobków – obowiązują określone zasady zachowania.

Polska
28.10.2021 09:22 Już jutro syreny zawyją w Polsce. Podniesiono „Alarm dla klimatu”

Już jutro – w piątek 29 października w Warszawie zawyją syreny alarmowe a ramach akcji Alarm dla klimatu. Inicjatorzy akcji chcą zwrócić uwagę na zbliżający się szczyt klimatyczny COP26 w Glasgow, na którym światowi decydenci będą rozmawiać o przyszłości naszej planety. – W opublikowanym 23 września dokumencie autorzy wyjaśnili konieczność podjęcia natychmiastowego działania: Szczyt w Glasgow nie bez powodu nazywany jest ‚spotkaniem ostatniej szansy’, jeśli bowiem decydenci nie przedłożą na nim nowych krajowych planów redukcji emisji CO2 do roku 2030, które pozwolą zmniejszyć światowe emisje o 45 procent; cele Porozumienia Paryskiego będą już nieosiągalne, a katastrofa – nie do uniknięcia – wyjaśnia warszawski ratusz w komunikacie.

Polska
21.10.2021 17:31 Wichury przechodzą nad Polską. W wielu miejscach żywioł spowodował duże zniszczenia

Straż pożarna w całym kraju od rana jest w pełni mobilizacji. Przez Polskę przechodzą gwałtowne wichury, które w wielu miejscach spowodowały ogromne zniszczenia. Strażacy z Dolnego Śląska poinformowali, że cztery osoby nie żyją. Nie obyło się bez wypadków drogowych. Polacy muszą mieć się na baczności. Dopóki żywioł nie ustanie, należy zachować szczególną ostrożność.

pogoda
21.10.2021 09:47 Koszmarne wiadomości z samego rana. Specjaliści nie pozostawiają złudzeń, pilne ostrzeżenie dla Polski

Czwartek (21 października) upłynie mieszkańcom większości terenów Polski pod znakiem aury, której daleko do złotej jesieni. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują bowiem o niepokojących zjawiskach pogodowych, które spodziewane są w ciągu najbliższych kilku godzin. W związku z tym wydano również odpowiednie ostrzeżenia.

pogoda
20.10.2021 14:52 Najbliższe godziny w Polsce nie będą należały do spokojnych. Zbliża się wichura

W sieci właśnie pojawiła się informacja o zbliżającej się wichurze. Jak przekazuje onet.pl, czeka nas silne uderzenie wiatru, którego prędkość może osiągnąć nawet 100 km/h. Szczególnie narażona jest zachodnia i południowa część kraju, a także Pomorze. Wkrótce możemy spodziewać się załamania pogody, spowodowanego głębokimi układami niskiego ciśnienia, docierającymi nad Skandynawię. Zwłaszcza w czwartek mieszkańcy kraju odczują skutki.

17.10.2021 12:11 Pogoda na niedzielę. Nie będzie warunków na długie spacery

Niedziela upłynie pod znakiem iście jesiennej pogody. Niestety jednak, dla części mieszkańców kraju nie będzie ona złota. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazali właśnie mediom najnowsze ustalenia na temat dzisiejszej aury.

policja
17.10.2021 11:17 Nie żyje 19-latka. Zginęła w wypadku

W okolicach miejscowości Jasień (położonej na terenie powiatu żarskiego w województwie lubuskim) doszło w nocy do tragicznego w skutkach wypadku. Samochód osobowy marki Nissan wpadł do rowu, w wyniku czego śmierć poniosła 19-letnia kobieta. Na miejscu wciąż pracują lokalne służby.

15.10.2021 19:28 Nad Polską pojawiła się chmura dwutlenku siarki

Polska znalazła się w zasięgu chmury dwutlenki siarki z wulkanu Cumbre Vieja. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało w tej kwestii specjalne oświadczenie. Chmura wulkaniczna dotarła do Polski z Wysp Kanaryjskich. Wulkan Cumbre Vieja znajduje się na wyspie La Palma. Jego erupcja trwa od 19 września. Lawa wydostająca się z wulkanu pokryła już 600 hektarów terenów dookoła niego i zniszczyła około 1500 budynków, w tym pobliską cementownię, co zwiększyło emisję toksycznych gazów do atmosfery. Ewakuowano około 6 tysięcy ludzi.

Polska
15.10.2021 15:34 Chmura złożona m.in. z dwutlenku siarki nad Polską. Mogą wystąpić kwaśne deszcze

Nad Polską przechodzi obecnie toksyczna chmura dwutlenku siarki, powstała w związku z wybuchem wulkanu na jednej z kanaryjskich wysp. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że przemieszcza się ona równoleżnikowo. Obecność pyłów może zaś powodować kwaśne deszcze.

pogoda
12.10.2021 13:11 Synoptycy zapowiadają ochłodzenie, deszcz i deszcz ze śniegiem w całym kraju

Wtorek nie będzie rozpieszczał mieszkańców Polski. Zgodnie z przewidywaniami meteorologów na terenie całego kraju wystąpią bowiem opady – deszczu lub też jego miksu ze śniegiem. Na jednym z obszarów spodziewany jest również śnieg. Lepiej nie wychodzić z domu bez czapki.

10.10.2021 19:51 Tłumy wyszły na ulice w całej Polsce. „My w Unii Europejskiej zostajemy!”

W całym kraju mają miejsce protesty związane z niedawnych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, który uznał prymat prawa krajowego nad europejskim (wbrew zapisom traktatów unijnych, które w ciągu ostatnich 17 lat przyjęła Polska). Według wielu to pierwszy krok do tak zwanego Polexitu, czyli opuszczenia przez Polskę Unii. W związku z tym w dziesiątkach polskich miast odbywają się dziś uliczne manifestacje.

sąd
30.09.2021 15:26 Kacper zabił 13-letnią Patrycję. Nowe fakty w sprawie, która wstrząsnęła Polską

Morderstwo 13-letniej Patrycji przed kilkoma miesiącami wstrząsnęło całą Polską. Dziewczyna miała być w ciąży z 14-letnim Kacprem, który w styczniu tego roku sięgnął po nóż i pozbawił ją życia. Chłopak trafił na obserwację psychiatryczną. Teraz sąd podjął kolejną decyzję w bulwersującej sprawie.

las
26.09.2021 13:53 Milejczyce: znaleziono w lesie poszukiwaną 86-latkę

Przez kilka dni trwały poszukiwania starszej kobiety, mieszkającej na co dzień w jednej ze wsi gminy Milejczyce (w województwie podlaskim). O zniknięciu 86-latki zawiadomił służby jej sąsiad. Akcja zakończyła się happy endem, funkcjonariusze odnaleźli jednak staruszkę w ostatniej chwili.

kościół
26.09.2021 11:51 W kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych

Zgodnie z wydanym przez Episkopat zarządzeniem, 26 września w kościołach całej Polski odbywa się tak zwane „doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych”, oznaczające de facto przeliczanie biorących udział w niedzielnych nabożeństwach, w tym tej części z nich, która przyjmuje komunię. Od wielu lat polski Kościół notuje znaczny spadek liczby uczestników religijnych celebracji. Jak będzie tym razem?

policja
26.09.2021 09:46 Nie żyje jedna osoba. Obława na sprawcę wypadku w polskiej miejscowości

Dramatyczne doniesienia z województwa łódzkiego. We wsi Słomków Suchy nieopodal Sieradza niezidentyfikowany dotąd pojazd potrącił kierującego jednośladem, w wyniku czego ten poniósł śmierć na miejscu. Trwają szeroko zakrojone poszukiwania sprawcy zdarzenia.