Lifestyle.Lelum.pl > Papież

Papież

Jan Paweł II
02.04.2024 09:03 19 rocznica śmierci Jana Pawła II. Taki był papież Polak

Jan Paweł II zmarł 19 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37. Jego pontyfikat złotymi zgłoskami zapisał się nie tylko w historii Polski, ale także dziejach świata. W telegraficznym skrócie wyszczególniliśmy wiele ważnych momentów z 26-letniej posługi Karola Wojtyły. Jak wyglądały jego ostatnie dni?

Papież Franciszek
16.03.2024 16:41 Dramatyczny stan papieża Franciszka. Nie przeczytał przemówienia

Katolicy na całym świecie pilnie śledzą wieści dotyczące papieża Franciszka. Te w ostatnim czasie nie były zbyt optymistyczne. W przeciągu ostatnich miesięcy duchowny kilka razy mierzył się z różnymi infekcjami, a nawet wylądował w szpitalu. Według najnowszych informacji, które napływają ze Stolicy Apostolskiej, Ojciec Święty nie był w stanie przeczytać swojego przemówienia. Czy wierni mają się czym martwić?

Wołodymyr Zełenski, papież Franciszek
11.03.2024 09:12 Papież wstrząsnął ludzi swoimi słowami. Chodzi o wojnę

Papież Franciszek regularnie wypowiada się nie tylko o sytuacji Kościoła katolickiego, ale również na tematy dotyczące bieżących wydarzeń na świecie. Po tym, gdy w 2022 roku rozpoczęła się wojna na Ukrainie, duchowny był autorem kilku kontrowersyjnych wypowiedzi, w których sugerował, iż ta powinna poddać się oprawcy. W ostatnim czasie ponowił swoją tezę, że silniejszy jest ten, kto skapituluje, co wywołało powszechne oburzenie. Na słowa papieża zareagował cały świat, w tym również prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. 

papież Franciszek
28.02.2024 17:44 Papież Franciszek zachorował. Nowe informacje o jego stanie

Papież Franciszek jest głową Kościoła Katolickiego, którego poczynaniom uważnie przyglądają się wierni z całego świata. W ostatnim czasie oczy wszystkich katolików z niepokojem zwróciły się ku Stolicy Apostolskiej, z powodu problemów zdrowotnych Ojca Świętego. Na przełomie ostatnich miesięcy papież już kilkukrotnie chorował, a nawet trafił do szpitala. Teraz jego stan ponownie uległ pogorszeniu…

Watykan alarmuje: Będą wielkie zmiany!, fot. VINCENZO PINTO/AFP/East News
27.11.2023 17:25 Watykan alarmuje: Będą wielkie zmiany! DRAMATYCZNY stan Papieża Franciszka. Nie będzie tradycyjnej audiencji?

26 listopada wierni Kościoła Katolickiego na całym świecie zaniepokoili się, gdy papież Franciszek nie pojawił się na coniedzielnym Aniele Pańskim. Głowę Kościoła podczas rozważań przed popołudniową modlitwą zastąpił inny duchowny.

Watykan, papież Franciszek
22.06.2023 22:33 Dotarły do nas niepokojące wieści z Watykanu, chodzi o papieża Franciszka. "Oddech nie jest dobry"

Papież Franciszek niedawno musiał przejść poważną, trzygodzinną operację pod narkozą. Z tego powodu na pewien czas odwołano audiencje, by mógł w spokoju wracać do zdrowia. Operacja przepukliny rozetnej została wykonana przez tego samego chirurga, który był odpowiedzialny za poprzedni zabieg na głowie Kościoła w 2021 roku. Papież wciąż nie wrócił do pełni sił. 

Watykan
10.08.2021 16:38 Papież Franciszek dostał porażającą przesyłkę. Kto jest adresatem? Doniesienia są niepokojące

Papież dostał przerażającą przesyłkę. Zaadresowana do niego koperta miała trzy naboje. Została przechwycona w centrum sortowania na przedmieściach Mediolanu. Kierownik sortowni poinformował karabinierów. Papież dostał porażającą przesyłkę. Na szczęście w porę zareagował kierownik sortowni oraz karabinierzy. Okazuje się, że nadawca już nie pierwszy raz wysyła tego typu paczkę.

papiez jan XII
04.04.2021 10:16 Papież Jan XII zmarł podczas stosunku z mężatką. Nieznana szerzej historia

Papież Jan XII nie wsławił się dzięki swojej pobożności. Jego pontyfikat przebiegał z wieloma sytuacjami, które teraz wydają się nam niemożliwe. Historycy donoszą, że nie brakowało w nich rozlewu krwi, jaki i stosunków z kochankami. Papież Jan XII został pierwszy raz papieżem w 955 roku. Trzeba pamiętać, że w tamtych czasach tytuł papieski wiązał się z ogromną władzą, która obejmowała nie tylko sprawy wiary, ale także wpływała nierzadko na losy całych państw. Z tego też względu wielu papieży w historii kończyło swój żywot w bardzo okrutny sposób. Wracając do papieża Jana XII, to nie zyskał on swojego tytułu ze względu na ogromną mądrość, doświadczenie, czy też pobożność. W tym wypadku chodziło o jego koneksje. Jan XII zasiadł na tronie Piotrowym w bardzo młodym wieku, bo mając zaledwie 18 lat. Bez wątpienia jego niezwykle młody wiek przyczynił się również do tego, że przez wielu uznawany jest za najgorszego papieża w historii. Co więcej, Jan XII nie za długo nacieszył się swoją władzą, ponieważ zmarł w 964 roku.

papież
11.01.2021 14:19 Stało się, papież ogłosił przełomową decyzję w sprawie kobiet. Będą mogły pełnić ważną funkcję w kościele

Papież Franciszek ogłosił przełomową, długo wyczekiwaną przez wielu decyzję. Poprzez zmianę zapisu Kodeksu Prawa Kanonicznego postanowił, że kobiety będą miały dostęp do służby Słowa i pomocy przy ołtarzu w formie lektoratu i akolitatu. Dzięki wprowadzonym zmianom świeckie kobiety otrzymały oficjalnie możliwość posługi lektoratu i akolitatu. Ta praktyka była już stosowana w niektórych parafiach, jednak dopiero teraz papież podjął oficjalną decyzję.

papież Franciszek
26.10.2020 13:54 Papież wydał oświadczenie w sprawie Wszystkich Świętych. Wszystko jasne

Papież Franciszek – oficjalne oświadczenie w sprawie Wszystkich ŚwiętychW oświadczeniu papieża pojawiły się informacje na temat zmiany w odpuście zupełnym. Stolica Apostolska wydała dekret, w którym odpustu zupełnego wierni mogą doświadczyć, odwiedzając cmentarze w każdym dniu listopada.Papież Franciszek postanowił zabrać głos w sprawie Wszystkich Świętych. Na całym świecie to święto jest obchodzone na różne sposoby, zawsze jednak wiąże się z tłumnym odwiedzaniem cmentarzy, najczęściej w towarzystwie bliższej i dalszej rodziny.Papież podkreślił, jak bardzo ważne jest, żeby uniknąć gromadzenia się wiernych na cmentarzach 1 listopada. Ważne jest także, żeby osoby starsze nie wychodziły z domów, a odpustu doznały poprzez modlitwę. Papież Franciszek zasugerował także, żeby w 1 i 2 listopada księża odprawili nawet trzy msze, żeby w kościołach nie było tłumów. Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Na całym świecie jednak sytuacja epidemiczna jest bardzo poważna. Wierni nie wiedzą, jak będą obchodzić nadchodzące święta. Pojawiło się oficjalne oświadczenie papieża w tej sprawie. Sytuacja epidemiczna jednak uniemożliwia ze względów bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego, by wszyscy chętni wierni uczestniczyli w obchodach świąt 1 i 2 listopada. Z tego powodu papież Franciszek ogłosił ważne oświadczenie. Minister zdrowia potwierdza, możliwy całkowity lockdown. ”Będę namawiał premiera”, wszystko zależy od zachorowań Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził Widzieliśmy ją w ”Pierwszej miłości” i ”Na sygnale”. Aktorka nie żyje Wierni w trakcie Wszystkich Świętych muszą odwiedzić groby zmarłych w pierwszym tygodniu Listopada, by doznać odpustu zupełnego. Najlepiej też jeśli w dniu odwiedzania grobów wierny będzie uczestniczył we mszy świętej i przyjmie komunie.

przepowiednia ojca pio
28.09.2020 19:20 Jan Paweł II miał swoją ukochaną piosenkę. Mało kto zdaje sobie sprawę, jaką

Jan Paweł II zapisał się na kartach historii, jako jedyny polski papież. Karol Wojtyła był uwielbiany nie tylko przez obywateli naszego kraju, ale również przez miliony na świecie. Nie jest żadną tajemnicą, że papież, jak każdy inny, miał swoją ulubioną piosenkę. W jego przypadku była to Barka. Polski tekst został napisany przez ks. Stanisława Szmidta ok. 1975 roku. Jan Paweł II obchodzi dziś setną rocznicę urodzin. Z tej okazji chcieliśmy wspomnieć o jego ulubionej pieśni, jaką była Barka. Jak podaje Super Express, jeszcze w sierpniu 2002 roku, po zakończeniu mszy na krakowskich Błoniach, zgromadzeni wierni postanowili ją zaśpiewać. To właśnie wtedy wszyscy się dowiedzieli, że jest to jego ulubiony utwór.

paulina młynarska: córka
12.08.2020 00:29 Paulina Młynarska opublikowała zdjęcie papieża. Podpis wywołał burzę, ludzie są wściekli

Paulina Młynarska ponownie wzbudziła liczne kontrowersje, tym razem za sprawą wpisu, który pojawił się na jej profilu na Instagramie. Jak się okazuje, dziennikarka opublikowała zdjęcie papieża Franciszka, które opatrzyła wymownym opisem. Słowa prezenterki zdecydowanie nie spodobały się jej obserwatorom. Internauci są oburzeni.Paulina Młynarska znana jest ze swoich poglądów oraz działalności na rzecz kobiet. Po ostatnich wydarzeniach, które miały miejsce na Krakowskim Przedmieściu w związku z aresztowaniem aktywistki LGBT, dziennikarka ponownie zabrała głos. Prokuratura powinna zadziałać – napisała pod zdjęciem papieża Franciszka, które opublikowała w mediach społecznościowych. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki.

Justyna Steczkowska
15.05.2020 10:12 TVP szykuje niespodziankę dla Polaków. Największe gwiazdy zrobią niesamowitą rzecz

TVP po raz kolejny naszykowało niezwykłą niespodziankę dla wszystkich telewidzów. Stacja przygotowuje jubileuszowy koncert z okazji setnej rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II, który zostanie wyemitowany na żywo już 17 maja. Jakie gwiazdy wystąpią? Na koncercie Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II, posłuchamy m.in. Roxie Węgiel, Natalię Kukulską czy Cleo.TVP przygotowało niespodziankę dla wszystkich Polaków. Z okazji już setnej rocznicy urodzin papieża Karola Wojtyły na antenie stacji zostanie wyemitowany 2,5-godzinny koncert z największymi gwiazdami polskiej estrady.