Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jan Paweł II miał swoją ukochaną piosenkę. Mało kto zdaje sobie sprawę, jaką
Kinga Majewska
Kinga Majewska 28.09.2020 19:20

Jan Paweł II miał swoją ukochaną piosenkę. Mało kto zdaje sobie sprawę, jaką

przepowiednia ojca pio
instagram.com/polska_to_my

Jan Paweł II zapisał się na kartach historii, jako jedyny polski papież. Karol Wojtyła był uwielbiany nie tylko przez obywateli naszego kraju, ale również przez miliony na świecie. Nie jest żadną tajemnicą, że papież, jak każdy inny, miał swoją ulubioną piosenkę. W jego przypadku była to Barka. Polski tekst został napisany przez ks. Stanisława Szmidta ok. 1975 roku.

Jan Paweł II obchodzi dziś setną rocznicę urodzin. Z tej okazji chcieliśmy wspomnieć o jego ulubionej pieśni, jaką była Barka. Jak podaje Super Express, jeszcze w sierpniu 2002 roku, po zakończeniu mszy na krakowskich Błoniach, zgromadzeni wierni postanowili ją zaśpiewać. To właśnie wtedy wszyscy się dowiedzieli, że jest to jego ulubiony utwór.

Jan Paweł II – wielki Polak

Jan Paweł II był niezwykle cenionym Polakiem, mimo tego, że nie ma go już wśród nas, to wciąż z łezką w oku wspominamy jego wspaniałą osobę. Papież odmienił życie wielu Polaków, miał znaczący wkład w zmiany, jakie zachodziły w naszym kraju, w okresie kiedy żył.

Jan Paweł II poruszał serca i duszę. Jego słowa zapadały w pamięć jak żadne inne. Był niezastąpiony, ludzie lgnęli do niego, chcąc słuchać mądrości, jakie przekazywał. Szczególnie ludzie młodzi go uwielbiali. Trzeba przyznać, że miał do nich niesamowite podejście. Nie traktował ich z góry, nie lekceważył młodzieńczych problemów, ale starał się zrozumieć i robił to świetnie.

Mało kto wiedział, jaką uwielbiał piosenkę

Papież Jan Paweł II uwielbiał muzykę. Towarzyszyła mu od zawsze, począwszy od jego przygody ze sztukami teatralnymi. Mało kto wiedział, że wśród wielu piosenek i pieśni, jedna najbardziej skradła jego serce. Chodzi o Barkę, znaną pieśń religijną.

Słyszeliście ją kiedykolwiek? Wielu z was z pewnością tak, a jeżeli nie, to zapraszamy do odsłuchana nagrania, które zostało dołączone poniżej.

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania