Lifestyle.Lelum.pl > Janusz Rewiński

Janusz Rewiński

Janusz Rewiński
31.03.2024 14:15 Ma 74 lata i żyje samotnie ze zwierzętami. Rewiński uciekł od show-biznesu

Janusz Rewiński był uwielbianym polskim aktorem, który nieodłącznie kojarzył się widzów z rolą Siary z “Killera”. Robił karierę na polskiej scenie artystycznej, ale również jako polityk czy satyryk. W ostatnich latach postanowił odciąć się od świata show-biznesu i prowadzi spokojne życie na uboczu. W ostatnim wywiadzie, którego udzielił, wyznał, że jest samotnikiem. Co u niego słychać?

Janusz Rewiński
14.07.2023 16:01 Janusz Rewiński zniknął z mediów i odciął się od bliskich. Trudno uwierzyć, jak teraz wygląda 73-latek

W polskiej kinematografii jest kilku aktorów, którzy już na zawsze, pomimo bogatego CV, będą kojarzeni z tylko jedną postacią. Obok Andrzej Grabowskiego w roli Ferdka Kiepskiego zdecydowanie do tego grona zaliczyć można także Janusza Rewińskiego, czyli Siarę z “Kilera”. Co u niego?

Janusz Rewiński
16.04.2022 22:49 Smutek fanów po wieściach o końcu kariery aktorskiej Janusza Rewińskiego. Wiemy, co się dzieje z artystą

Był jednym z najbardziej charakterystycznych aktorów lat 90. To od niego słynny, filmowy Killer dostał samochód, mieszkanie i pieniądze. Janusz Rewiński wcielił się w tak wiele kultowych ról, że trudno wskazać tę najlepszą. Tym większy był szok fanów, kiedy artysta zniknął z ekranu. Kiedy patrzy się na twarz tego aktora, z miejsca pojawiają się wspomnienia z końca ubiegłego wieku, kiedy na ekranach gościły takie produkcje, jak „Tygrysy Europy”, „Zmiennicy”, czy wreszcie kultowy „Killer” i jego kontynuacja. Janusz Rewiński podbił serca publiczności, zwłaszcza wchodząc w skład ekranowego tria z Cezarym Pazurą i Krzysztofem Kiersznowskim, które bawiło nas do łez. „Siara mi dał” – słyszeliśmy z ust filmowego Jurka i… wszystko było jasne. Widzowie nie zapomnieli także kultowej roli w „Tygrysach Europy”, gdzie wcielił się w łepskiego biznesmena Nowaka, tworząc pełen energii duet z Pawłem Delągiem. Nie budziło wątpliwości, że rozłożony na tylnym siedzeniu brodacz w koszuli i fraku mógłby trząść całym krajem.

janusz rewiński
12.01.2022 20:32 Wierzyć się nie chce, co stało się z Januszem Rewińskim. Żaden aktor nie żyje w ten sposób

Niegdyś Janusz Rewiński był jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w Polsce. Wszystko dzięki nietuzinkowym postaciom, które odgrywał oraz jego charakterystycznej urodzie. Dziś jednak aktor nie pokazuje się za często ludziom i żyje w zacisznym miejscu. Jak się bowiem okazuje, w pewnym momencie swojej kariery Janusz Rewiński zdecydował się na drastyczną zmianę trybu życia. Wyjechał na wieś i rzucił aktorstwo.

Janusz Rewiński
01.03.2021 13:04 Janusz Rewiński całkowicie zmienił swoje życie. Plan filmowy i blask fleszy zamienił na ciągnik i hektary ziemi do obrobienia

Kiedyś był w Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, a potem zaczął wspierać rządy PiS. Janusz Rewiński, nawet kiedy nie grał, i tak brylował w mediach. Dziś jest jednak kompletne niewidoczny. Co się stało z popularnym Siarą? Wiadomo, że wylądował nie tam, gdzie planował – po prostu przestał otrzymywać zlecenia. Jak to się stało, że słynny aktor zniknął z ekranów? Janusz Rewiński – krótka historia życia Janusz Rewiński karierę aktorską zaczynał dość niekonwencjonalnie – najpierw nie myślał o niej w ogóle i ukończył we Wrocławiu Technikum Budowy Silników Lotniczych. Dopiero potem rzucił się na głęboką wodę i wyjechał do Krakowa, by studiować na tamtejszej PWST. Od zawsze miał zacięcie kabaretowe, a i na studiach pojawiła się jego słynna broda, która towarzyszy mu do dziś. Satyra niezwykle pomogła Rewińskiemu w rozwinięciu kariery. Jakiś czas później trafił do Kabaretu TEY, gdzie występował u boku Zenona Laskowika, Bohdana Smolenia i Rudiego Schuberta. Był to w pewien sposób również jego protest wobec władzy – niektóre działania kabaretu chwiały się na krawędzi legalności w PRL. Kabaret Tey dał mu popularność – wtedy też chętniej zaczęli na niego spoglądać reżyserzy różnych produkcji. Pojawił się w Kabarecie Olgi Lipińskiej, „Zmiennikach” czy „Akademii Pana Kleksa”. Rewiński chętnie komentował otaczający go świat. Satyra polityczna stała się jednym z gatunków, w którym czuł się jak ryba w wodzie. W latach 90. otrzymał własny program, „Skauci piwni”. To właśnie z niego zrobił swoje główne miejsce manifestu – trwał on jako program Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, która pojawiła się nawet na krótko w Sejmie. Pozostała część artykułu pod materiałem wideo: Potem prowadził jeszcze z innym satyrykiem, Krzysztofem Piaseckim, program w TVN „Ale plama”, który miał skupiać się na szydzeniu z polskiej polityki. Wkrótce jednak Rewiński odpłynął i we własnym programie ujawniał niemal bezpośrednio swoje poglądy. – Robiąc program „Ale plama” staliśmy po stronie elektoratu, staraliśmy się szczypać wszystkie opcje polityczne po równo. Natomiast już w programie „Szkoda gadać” Januszowi się odmieniło. Miał wyraźny przechył na jedną stronę. Starałem się z nim o tym rozmawiać i to niwelować. Satyryk powinien być bezstronny, atakować głupotę i szwindle. Może mieć poglądy, tylko że ujawniając je staje się niewiarygodny – wyjawił Piasecki.